Arvustus: “L.A. Noire” – L.A Noire ja 2017? Vist jääb veidi vanaks juba.

Tootja: Rockstar Games, Team Bondi
Lavastaja: Brendan McNamara
Platvormid: Playstation 4, Xbox One, PC, Playstation 3, Xbox 360, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 14. november 2017
Toetaja: Gamestar.ee / Rockstar Games

L.A Noire” on Team Bondi poolt arendatud 1940. aastate uurija vaatest mäng, mis oli väljastatud Rockstar Games poolt. Mäng on tegelikult juba üle kuue aastat vana, kuid siiski otsustati, et teevad selle ka uuematele konsoolidele. Tuleb välja, et L.A Noire on siiani vägagi mängitav mäng ka uuematel konsoolidel.

Tegevus toimub uurija Phelpsi vaatest, kuidas tema 40’datel püüdis pätte ja korrupeerunud inimesi. Tagataustas räägib ka oma kogemusest sõjaväes ja kuidas tema tee jõudis politseisse. Mängija ülesandeks on uurida mõrvapaiku, otsida juhtlõngu ja küsitleda kahtlustatavaid. Kogu selle asja teeb huvitavaks asjaolu, et kogu mängu käik sõltub Sinu edukusest, st kui palju mängija suudab kahtlustatavaid piinata tabavate küsimustega. Lisaks on ka partner Bekowsky, kes õpetab jooksvalt, kuidas olla uurija. Mängu lugu on päris huvitav ja pakub mängijale palju nokitsemist L.A Noire maailmas.

Nagu ikka puutub politsei kokku ka tõsisemate olukordadega, kus tuleb kasutada tulirelva. Vahest tuleb ajada taga pätte nii joostest kui autoga sõites, mis pakub omakorda huvitavaid olukordi. Playstation 4 peal pole nupud keeruliseks tehtud, kuigi vahepeal on halb hoida R2 (jooksmise) nuppu all selle asemel, et panna see joysticki külge. Tuleks mainida ka hea külg, et mängus sees on olemas avatud maailm, mida võiks võrrelda GTA seeriaga, kuid 40ndate stiilis ja politseivormis.

Mängu graafiline ja heli pool on siiski 2011 ja lihtsalt tehtud mängitavamaks uutel konsoolidel. Lisaks on päris palju karakterite näovigu ehk moonutatud näod. Heli on hea ja mängitav. Mäng on muidugi siiani hea ja väga huvitav, kuid isiklikult arvan, et pole enam mõtet selliseid mänge üle tuua uuemale konsoolile, kui ei tee täieliku ümbertöötlust graafika suhtes. Muidugi on ka selle hind 40 eurot, mis tundub ka praegu pisut kalli võitu olevat. Oleks oodanud siiski tänapäevasemat graafikat ja vigade parandimis (moonutatud näod). Üldiselt on mäng huvitav, aga ei soovitaks osta seda 40€ eest, vaid pigem oodata mingisugust soodustust.

L.A Noire on siiani üks parimaid detektiivi mänge saadaval, kuid enam ei ole väärt sellist raha. Parem oleks teha uus jätk sellele või teha täielik “remastered” versioon.

Hinne: 6/10

+ Huvitavad lahendused
+ Mängu narratiiv
+ Avatud maailm

– Näo moonutused
– Erilisus puudub (miks peaks seda täna ostma)
– Nuppude paigutused oleks saanud veidi paremaks siiski teha.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar