Arvustus: “Mass Effect 3”

Mass Effect” seeria on alates esimesest mängust (mis tuli välja siis aastal 2007 Xboxile) olnud üks mu vaieldamatuid lemmikuid mänge. Lemmiku tiitlit väärib ta loomulikult üle kõige oma story pärast ja kuidas sa ise selle käiku mõjutad. “Mass Effect 3” tõi reaper’ite rünnaku maale, Mass Effecti seeria teise osa lõpust jätkuv mäng viib sind jällegi commander Shepardi nahka, maad rünnatakse ja sina oled ainuke inimene, kes teab natukenegi reaper’ite vastu võitlemisest.

Videogamers - Mass Effect 3 esimene

Nagu teises osaski, saab mängija importida oma salvestatud mängud üle ja jätkata sarnase (mitte just identse) välimuse ja teenitud skillpoint’idega, imporditud mängu eelistena saad ka selle eest lõpus achievement’i, ja mis kõige tähtsam, sinu eelmistes osades tehtud otsused kajastuvad selles osas, seega lisades uuesti mängimise väärtust kõigile kolmele mängule, et näha erinevaid tulemusi.

Gameplay iseenesest on tunduvalt lõbusam ja sujuvam kui eelmised osad. Eelmistes osades tundus tulistamine justkui kohustuslik osa mängust, mille lihtsalt läbi pead kannatama, seekord aga on see täitsa lust: oskused on lahedad, biootilised võimed on tõhusad ja efektirohked. Liikumine on tunduvalt sujuvam, on loodud uus melee süsteem, mis oleneb sinu klassist – oled sõdur, lööb omnitoolist välja tera, oled biotic-klass, lööd energiaga – väga mõnus lahendus tavapärase relvakabaga löömise asemel.

Üks suur boonus minu jaoks isiklikult oli helikvaliteet, kuna mängin suhteliselt võimsa helisüsteemiga, siisreaper’ite seinaväristavad heliefektid olid väga mõnusad. Siin näide video näol:

2518392-me+3+pics+(4)

Graafika on muutnud, mitte nüüd nii, et kohe silma torkaks, aga siiski märgatavalt paremuse poole, motion blur on ka nüüd mängu toodud. Story on kaasahaarav ja sügav nagu eelnevates osades. Otsused, mida teed, on veel suuremad ja vajavad kohati väga kaua aega, et otsustada. Ma isiklikult mängisin mõnda kohta mitu korda läbi, et näha teist tulemust. Suur miinus on aga lõpus, ei hakka rikkuma, aga palju asju jääb segaseks, story justkui katkeb teatud hetkel ja hüppab mitu sammu edasi, ilma et seletaks, mis vahepeal juhtus. Nii jäi vähemalt mulje, netis liigub paljusid spekulatsioone ja Bioware väidetavalt ütles isegi, et inimesed oma salvestusi ära ei kustutaks, eks näis, mis tulevik toob, äkki mingi DLC, mis tõmbab hargnenudstory otsad kokku, või siis teeb asja veel segasemaks.

Üleüldiselt väga hea mäng, sobib inimestele, kes hindavad head story’t, soovitan kindlasti mängida läbi enne teised kaks osa, kui hakkad kolmandat mängima. Tulistamise osa on küll läbinud totaalse muutuse paremuse poole, aga story kõrval jääb kahvatuks, siiski palju lõbusam kui Mass Effect 1. Hindeks 9/10.
Arvustas: Viiking
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar