Arvustus: “MLB The Show 18” – peaaegu hakkasin seda sporti isegi mõistma.

Tootja: SIE San Diego Studio, Sony Interactive Entertainment
Lavastaja: –
Platvormid: Playstation 4
Ilmumisaeg: 27. märts 2018
Hind: 59,99€
Toetaja: Playstation Eesti

MLB seeria on selgelt üks nendest, mida eestlane vabatahlikult riiulist ostma ei hakka. Läheb samasse kategooriasse, milles on NASCAR, NFL ja isegi NHL – võõras sport. Tegemist on siiski eelkõige USA maismaal mängitava spordialaga, mille reegleid ei oskaks kohe kõva häälega välja öeldagi kui just värskelt pole kõige uuemat “MLB The Show 18” nimelist mängu korralikult ära proovinud. Igaks juhuks mainin üle, et MLB tähendab Master League Baseball ehk siis pesapalli meistriliiga, kus erinevad võistkonnad ajavad taga maailma meistri tiitlit. Isiklikult selle spordiala vastu huvi ei tunne väljaspool lapsepõlves kortermaja taga mängitud versiooni, kus pulk ja tennisepall olid kõik, mida üheks mänguks vaja, kuid just sellepärast olingi sedavõrd sihikindlalt sellega töös, et vaadata kuidas see tundub täiesti teemavõõrale inimesele. Isegi Euroopa ajakirjanike jaoks oli kaasas erladi video, kus seletatakse pesapalli põhitõdesid. Vähemalt Sony mõistab, kellele seda mängida anti.

MLB The Show on enda spordialas olnud liider juba pikemat aega ning nagu tark internet ütleb, siis ka kriitikute poolt enim kiidetud. “MLB The Show 18” on minu jaoks teine kogemus selles seerias, kus eelmine jäi Playstation 3 ajastu algusaegadesse. Esimene asi, mis siin silma hakkas on toote visuaalne pool, mis on üle ootuste kvaliteetne. Menüüd on detailsed ja kergelt orienteeritavad, kus isegi algaja jaoks ei ole mingisugust probleemi endale sobivaid võimalusi valida. Esimesed mängutunnid tegime koos sõbraga ja alguses natukene aega naersime, et kui halvad me selles olime, kuid kusagil tunnikene sisse olime vaiksed, keskendud ning proovisime reaalselt ka üksteist võita.

Kuna tegemist on seeriaga, siis mingisugust revolutsioonilist uuendust võrreldes eelmisega ei ole (nagu kõik iga-aastased spordimängu frantsiisid). Mängimine ise ei ole eriline probleem, sest visuaalsed abid koos tekstiga on selged ning kogu protsess seletab ennast ise. Väga kiirelt saime selgeks löömise, erinevad positsioonid ning viisid kuidas palli sööta. Ei oleks arvanud, et see nii kiirelt läheb, kuid tuleb kiita tegijate oskust jääda lihtsaks ja konkreetseks, sest vastasel juhul oleksin juba peale paari tundi kogu asjast loobunud. Muidugi ei proovi praegu öelda, et kiire õppimine tagab häid tulemusi, sest tehniliselt on võimalusi palju ning ruumi oskuste jaoks on omajagu. Siin kehtib vana ütlus, et kiire õppida raske selgeks saada.

Huvitav aspekt on spordiala mentaalne pool, mida mängijate peade kohal esitleb väikene eraldi meeter. Väikene esialgu tähtsusetu riba määrab palju, sest sellest sõltub konkreetse mängija enesekindlus, mis omakorda määrab kui täpselt tuleb reaalne sooritus võrreldes sellega, mida mängija teha tahtis. Lisaks mängijad väsivad, seega tuleb olla valvas ja pidevalt uut verd platsile panna. Tulen korraks tagasi presentatsiooni juurde, mis on esmaklassiline. Ütlen julgelt, et “MLB The Show 18” on graafiliselt võimsam kui näiteks “Fifa 18”, mis lisaks kombineerib imelise helitöö, kus sammud, hingamine ja erinevad helid palli löömisel olenevalt kui kõvasti ja millise kohaga kurikas tabab. Kommentaatorid on haruldaselt teadlikud sündmusest ega ei hakka kiirelt ennast kordama (mis on Fifa seeria üks probleeme) ning suudavad sujuvalt vahetada mängusündmuste kommentaari muu jutuga.

Minnes tagasi peamenüüsse, siis seal on valik võrreldav EA suurstuudioga. Asjaarmastajatele on “Franchise Mode”, mis on kõige sügavam kogemus, kuid selgelt mitte mõeldud algajatele nagu seda olen mina. Selliste jaoks on “Diamond Dynasty”, mis on sarnane Fifa Ultimate Team režiimiga, kus tuleb ehitada eriline meeskond, kasutades selle jaoks kaarte, mida erinevalt viisi mängides muudkui juurde saab. Sinna võib kombineerida uusi mängijaid, praeguseid ja juba legendaarseid – valik on mängijal. Noh, siin läksin mänguga natukene tülli, sest need kaardid, mida on tarvis, on tasulised või tulevad õnnega peale hullumeelset grindi. Kuna see kokkupandud meeskond on see, kellega saab ka võrgus mitmikmängu teha, siis siin on pay-to-win maitse asjal juures ja see ei ole kunagi positiivne asi.

Minule tundus veider, et siin mängus ei ole tavalist hooajalist mängimist, mis tunduks olevat esimene ja põhiline asi, kuid nii see on tehtud. Teiseks enda karakteri loomine on selline veider Playstation 2 ajasti spordimängu maitsega, kus valikuid on ebanormaalselt vähe, kuid ei usu, et keegi siin ka millestki puudust tunneks. Ega rohkem ei oskagi siin kiita ja laita, sest pesapall on võõras sport. Sellest hoolimata saan aru, et miks inimesed seda seeriat kiidavad ning konsoole vahetada, seega ütlen ka ise, et iga pesapalli fänn, kes iganes ja kus iganes Sa ka ei oleks, “MLB The Show 18” on just see, mida peaksid mängima.

[letsreviewunique title=”MLB The Show 18 – peaaegu hakkasin seda sporti isegi mõistma.” score_subtitle=”Videogamers.eu” affiliate_title=”Vajalikud lingid:” pros_title=”Plussid” pros=”Visuaalne meistriteos.,Võimas presentatsioon.,Selge disain ja kujundus.,Palju võimalusi ja piisavalt sügavust.,Sujuv mängukogemus.,Kaasahaarav ja enda žanris tõeline kvaliteedimärk.” cons_title=”Miinused” cons=”Pay-to-win süsteem.,Puudub klassikaline hooajaline mänguviis.,Korralik tutorial on puudu.” affiliate=”Koduleht,https://theshownation.com/home,PSN,https://www.playstation.com/en-us/games/mlb-the-show-18-ps4/” accent=”#09ff00″ final_score=”75″ format=”2″ skin=”1″ animation=”1″ design=”1″][/letsreviewunique]

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar