Arvustus: “World of Warriors” – telefonimängud peaksid jääma telefoni.

Tootja: Saber Interactive, Sony Interactive Entertainment Europe Limited
Lavastaja: –
Platvormid: Playstation 4, IOS, Android
Ilmumisaeg: 21. märts 2018
Hind: 19,99€
Toetaja: Playstation Eesti

World of Warriors” on üks nendest mängudest, mille saabumine Playstation 4 peale ei olnud oodatud kellegi poolt ning mille olemasolust teadsid ainult suuremad mobiilimängude huvilised. Selle ülevaate jaoks proovisin ka originaalselt versiooni, mis selgelt toimib paremini kui arusaamatu žanrisegu, mida kõik Playstation 4 omanikud nüüd nautida saavad. Noh, nautida on selge liialdus, sest taolist 3D kaklusmäng-beat’em’up segu ei ole varem olulisel määral tehtud ning heal põhjusel – see ei tööta. Mobiili funktsioonide ületoomine konsoolile on samuti konarlik ning suhteliselt terve mängimise aeg on aru saada, et mida on paigast ära. “World of Warriors” proovib olla segu PowerStone’ist (klassikaline Capcomi mäng) ja varasematest Dragon Ball mängudest, kus natukene tunda ka vanemaid Nekketsu mõjutusi. Kõrvalt vaadates saaks isegi öelda, et “For Honori” mobiiliversioon, kust kõik hea on eemaldatud.

Mäng ise on lihtne ja otsekohene, kus eesmärgiks on lahti lukustada uusi karaktereid küla keskel olevast Temple of Epics nimelisest templist. Igasugune tegevus kasutab erinevaid resursse, mida kõike saab koguda läbi areenil võitlemise või päris raha eest (nagu mobiilimängudes tavaline). Võitlemine on 2vs2 või neljakesi, kus iga võitleja seisab enda eest. Mina alustasin seda tralli koos Priiduga, mis on mängu üks plusse – saan koos sõbraga sama televiisori ees tapelda, kuid seal ka need positiivsed aspektid kipuvad otsa saama. Iga kaklus annab võitlejale kogemust, mis omakorda rohkem energiat ja jõudu, läbi mille tekib lõputu tsükkel, kus eesmärgiks on alati uusi asju lahti lukustada ja ühte tegevust korrata. Klassikaline mobiilimäng.

Iga võitleja on omanäoline ja erinevate võimetega ning välimuselt minimalistlikud suurte peadega inimesed läbi ajaloo. Kusagil kogu selle tegevuse tasutal on ka mingisugune narratiiv iidsest kurjusest ja kangelastest, kes selle vastu võitlevad, kuid see ei ole absoluutselt oluline. Reaalne mängimine on võitlus enda vastasega, mis ajuvabalt kerge. Isomeetriline 3D keskkond seob endast kahte põhirünnakut – nõrk ja tugev, mille kombineerimisel tekivad algelised kombinatsioonid. L1 jookseb kiiresti, X hüppab ühes suunas eest rünnakute eest ära ja L2 blokeerib (mitte et seda siin väga vaja oleks). Ainukene reaalne mehhanism on õigel ajal blokeerimine, mis avab vastase rünnakule. Kui mängija ise rünnakuga pihta saab, siis temast lendab välja siniseid pallikesi. Neid piisavalt palju korjates täitub eraldi meeter, millega saab sooritada spetsiaalse ja tugeva rünnaku.

Karakterid ei ole lihtsalt niisama võitlejad, vaid neile igale ühele on määratud üks neljast elemendist – vesi, tuli, maa ja õhk. Need toimivad kivi-paper-käärid variandis, kus üks element ühte teist võidab ja ühele teisele kaotab. See on oluline strateegiline punkt, mida arvesse võtta kui vastastest enam jagu ei saa. Sellisel juhul saab valida karakteri, kellel on vastanduv element, mis teeb kogu protsessi palju kergemaks. Iga võitlusareen on erinev nii suuruse kui omaduste poolest. Mõnes on hiiglane, kes ankrut viskab ja teises hoopis suur puu, mille juured elavad oma elu. Mängu kestel kukuvad ka erinevad kastid, kus sees on pommid ja muud erinevad vahendid mille abiga vastaseid hävitada.

Tunnistan, et paariks tunniks on siin tegemist küllaga ning on isegi päris lõbus, kuid sealt edasi kaob igasugune sügavus ning raske on leida mingisugust mõtet kogu protsessi juures. Põhiline lõbu siiski on sõbraga koos mängimises, sest üksinda muutub see veelgi kiiremini igavaks. Võitlejad tegelikult pole niivõrd erinevad, et viitsiks hakata neid lahti lukustama, sest igasugune tegevus on planeeritud sadadele tundidele, mida tõenäoliselt ükski normaalne mängur siia panema ei hakka. Igasugused uuendused, mis saadud läbi alkeemia on ajutised ning uued kangelased tulevad alati kindlas järjekorras. “World of Warriors” on valusalt korduv ja kiiresti ununev kogemus, mille ainukene eesmärk on lastel meelt lahutada mõni väikene tunnikene. Mobiilimängud peaksid jääma mobiilidele.

 [letsreviewunique title=”World of Warriors – telefonimängud peaksid jääma telefoni.” score_subtitle=”Videogamers.eu” affiliate_title=”Vajalikud lingid:” pros_title=”Plussid” pros=”Korralik co-op kogemus.,Palju asju lahtilukustamiseks.,Proovib olla unikaalne.,Mobillimänguna üpris innovatiivne.” cons_title=”Miinused” cons=”Lõputult korduv tegevus.,Muutub kiiresti igavaks.,Visuaalselt nõrk.,Lahtilukustatavad karakterid ei ole piisavalt erinevad.,Selgelt mõeldud mikrotehingute jaoks ja noortele lastele.,Pole mingisugust narratiivi.” affiliate=”Koduleht,https://www.worldofwarriors.com/en-GB,Mobiilimäng,https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mindcandy.warriors&hl=en,PSN,https://www.playstation.com/en-us/games/world-of-warriors-ps4/” accent=”#09ff00″ final_score=”45″ format=”2″ skin=”1″ animation=”1″ design=”1″][/letsreviewunique]

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar