Arvustus: “PGA Tour 2K21”
Tootja: HB Studios, 2K Games, 2K Sports
Lavastaja: –
Platvorm: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Google Stadia, PC
Ilmumisaeg: 21. august 2020
Toetaja: 2K Games, Gamestar.ee
Golf ja mina ei käi kindlasti käsi-käes. Olen aktiivne kontakspordi ja kiiruse austaja, seega golf on suhteliselt võõras. Ise olen teinud palju minigolfi ning põhiline kontakt antud spordiga ongi tegelikult ainult läbi videomängude. Enamasti siiski arkaadi stiilist kerged ja lühikesed meelelahutused, mitte täispikad simulatsioonid nagu “PGA Tour 2K21”, seega pidin enda mugavustsoonist välja tulema. Viimati sain midagi taolist proovida Tiger Woodsi mängudega, kuid sellest seeriast tühjaks jäänud kohta pole keegi varem täita proovinud – kuni 2K ja HB Studios võtsid kätte ja tegid selle ära. Esimene mulje on suurepärane ning siin on potentsiaali uueks ja suureks frantsiisiks.
“PGA Tour 2K21” tuleb paljude valikute ja võimalustega, seega juba esimene katse on tegelikult ootamatult hea. Siiski on mõned selged punktid kuhu arendajad on rohkem tähelepanu pannud kui teised. MyPlayer on kogu mängu keskmes olev ja tugevaim valik, radade ehitaja on teine äärmiselt oluline ja korralikult läbimõeldud valik ning kolmandaks ka üllatavalt hea karjääri mängulaad. Peale nende kolme on muidugi ka mitmikmäng – nii kodus kui läbi interneti ning meie õnneks on seal ka omajagu valikud. Golfi fännil juba igav ei hakka.
Esimene asi on oma sportlase loomine ning see on äärmiselt detailne protsess. Minul läks siia peaaegu tunnikene, sest proovisin endale võimalikult lähedast meest luua ja olen tulemusega päris rahul. Õnneks ei muutu loodud mängija oskused mitte kuidagi – see on kõik mängija enda teha. Ehk siis minu värskelt loodud sportlane on sama hea kui kellegi 500 tundi tagasi tehtud golfikepi keerutaja. Tuleb ainult ise osata ja ongi ju olemas. Erinevad ja paremad golfikepid on ainsad mis muutuvad. Mitte, et see minu oskuste juures oleks midagi muutnud.
Suurepäraselt tasakaalus
Tunnistan, et nähes 2K logo ekraanil, ootasin palju mikrotehinguid ja pay-to-win elemente, kuid neid ei tulnud. Golfikepid on kõik erinevad, kuid iga suurem boonus tuleb koos tasuga – täpsuse eest maksad kaugusega ja vastupidi. Seega enda golfikoti kokkupanekul tuleb lähtuda enda soovidest. Mina näiteks jäin ainult kolme põhilise kepi juurde ja tundsin, et rohkem polnudki vaja. Karjääri alustades on mängijal kaks valikut – kas kohe minna PGA Tourile või hoopis Korn Ferry Tourile. Viimane on PGA all olev liiga, kus ei ole nii head mängijad. Enne seda mängu ei teadnudki, et see liiga on olemas.
Koheselt on olemas ca 15 erinevat päriselt olemas olevat rada ja veel leotud hunnik välja mõeldud, kuid samuti ilusaid kohti. Karjääri jooksul on mängijal vastu rivaalid, kes on tuntud suured nimed. Nende võitmisel (erinevad ülesanded) on võimalik lahti lukustada erinevaid kosmeetilisi esemeid. Raskusastmed on klassikalised, kuid Easy on ebanormaalselt kerge. Seal on võimalik lõpetada rada näiteks tulemusega -15 või rohkem. Samal ajal Hard on kohati täiesti andestamatu, seega tuleb leida enda jaoks see magus kesktee. Löökide keerukus on jagaks kolmeks – ajastamine, sirgus ja jõud. Kõiki neid kontrollib analoogiga, kus õigel ajal tuleb kang ette lükata. Selle kiirus ja täpsus määrab kõik. Liiga kiire – läheb vasakule. Liiga aeglane – läheb löök paremale. Seda kõike muudab raskusaste ja valitud golfikepp.
Algajatele on koheselt abiks Pro Vision nimeline joon, mis näitab kuhu pall võiks maanduda ning see tuleb paljude abidega koos nagu tuule abi, nurkade abi ja muu taoline. Need on võimalik kõik välja lülitada ja asi enda jaoks suhteliselt võimatuks teha. Hard core fännid muidugi muud moodi ei mängiga ma usun. Kõiki asju on võimalik harjutada ja selle jaoks on ka erinevad võimalused olemas. Üksikmängijana ei ole muret, ei sisu ei jagu, seega enne mitmikmänguga alustamist on siin valida küll ja küll.
Mitmikmäng on valikuterikas
Mitmikmänguna on olemas kohalik diivani võimalus ning muidugi ka online. Saab teha enda reeglitega ruume kuhu inimesed liituvad või kasutada olemasolevad võimalusi. Näiteks saab valida Skins ja Scramble vahel. See on kaks versus kaks variant, kus meeskonnad löövad kõik ära ning arvesse laheb ainult mõlema tiimi parim tulemus. Põhiline mitmikmäng siiski toimub Societies nimelises mängulaadis. Seal saab luua erinevaid klubisid, kus kõikidel on erinevad reeglid ja rajad. Mängija saab liituda paljude erinevatega kui soovib. On päris kerge sinna ära eksida, sest valikud on tõepoolest palju.
Radade loomise võimalus on uskumatult detailne. Tekkis tunne, et mängu arendajad ise kasutasid sama tööriista nende radade loomisel. Igal valikult on kümneid alavalikud ja nendel omakorda veel kümned alavalikud. Menüüd lähevad edasi ja edasi ning päris kiiresti tekkis tunne, et ma ei suuda seda hoomata. Ühe raja siiski tegin valmis – mänguliselt kvaliteetne see ei ole, kuid 4K graafikaga äärmiselt ilus. Üks probleem siiski oli – kui hakkasin erinevaid hulle ideesid proovima ja võimekust katsetama, siis vahel jäigi laadima. Ühe korra isegi viskas sinise ekraani ja errori.
Graafika üldiselt ei ole siin probleem, kuigi iseloodud rajad on äärest äärde. Kohati nii ilusad, et tundub reaalne, kuid siis uus kaamera nurk ja näeb kole välja. Samal ajal mängu enda poolt tehtud päriselt olemas olevad rajad on ilusad ning seal mängida on ka kõige parem. Rahvas karjub ning hole-in-one on võimas tunne küll. “PGA Tour 2K21” ei ole vigadeta, kuid saan rahulikult öelda, et goldi simulaator on tagasi ning üks suur tühjaks jäänud koht on täidetud. Nüüd on küsimus, et kas 2K jätkab sellega või mitte. Seda juba siis näeme järgmisel aastal.
Hinne: 8/10
+ Tõeline simulaator.
+ MyPlayer.
+ Karjääri mängulaad.
+ Raja ehitus on ülemõistuse detailne.
+ Mitmikmäng on kihiline.– Graafika veab alt kui ise radu teha.
– Raskusaste ei ole konstantne.
– Rada ehitamisel kipub tehnilisi viperusi nägema.
Mängu saab osta SIIT.