ARVUSTUS | “Monstrum 2” – Kas tegemist on “Dead by Daylight” asendajaga?

Arvustus: “Monstrum 2”
Tootja:
Team Junkfish
Lavastaja: –
Platvorm:  PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
Ilmumisaeg: 
detsember 2020
Toetaja: Team Junkfish

Arvustus: "Monstrum 2"
Arvustus: “Monstrum 2”

Monstrum kui mänguseeria oli minule täiesti võõras. Olles siiski sellise žanrimänguga varem kokku puutunud, aimasin mida võin antud teosest oodata ning lõpuks kogeda. Õnneks ei pidanud pettuma ning sain piisavalt närvikõdi ning meelelahutuslikku mängukogemust. Kuna tegemist oli algversiooniga, mis oli mõeldud mängumeediale, siis esines siin väikseid vigu, kuid sain pildi mängu lõplikust versioonist. Või vähemalt selle ideest.

Monstrum 2 on survival-horror mäng, kus tuleb põgeneda mahajäetud nafta pumbajaamast keset avamerd. Põgenemine on kuni neljakesi koletise eest kas siis helikopteri või allveelaeva abil. 

Ülesanne ei ole nii lihtne kui tundub. 

Kuna tööstushoone on hüljatud, siis seal puuduvad inimtegevuse jäljed ja vajalik hooldus. Kokku on sellel alal kolm põhilist hoonet, mille vahel tuleb pidevalt käia. Kaks tükki neist on alguses avatud ning kolmandasse ehk elektrijaama saab ligipääsu alles siis kui on lülitatud piisavalt palju lüliteid sisse. Jõudes põgenemisel aina kaugemale, tuleb kavaldada vastane ehk koletis üle ning jõuda turvaliselt valitud põgenemisvahendile.

Arvustus: "Monstrum 2"
Arvustus: “Monstrum 2”

Kõige suurem muutus võrreldes esimese Monstrum mänguga on see, et nüüd on võimalus ka olla ise koletis ning nüüd saab ka 4-kesi põgeneda. Esimeses osas oli võimalik vaid põgeneda ning põhiline kriitika oli korduv mängumehhanism. Nüüd kus on loodud mängitavus mõlemale poolele, hakkab toimuma huvitav tagaajamine ja üksteise ülekavaldamine. Tänaseks muidugi pole see idee enam nii uus. Näiteks isegi kirjutasime mitte nii kaua aega tagasi “Predator: Hunting Grounds” nimelisest mängust.

Pole vaid peitmine ning tagaajamine.

Kuna tegemist on õudus-tulistamisega, kus keegi ajab kedagi taga, peab põgenikel ka olema mingisugune ülesanne. Selleks, et elektri sisselülitamine ei oleks liiga lihtne, on lisatud ka erinevaid mõistatusi. Viimased jagunevad mitmeks erinevaks: mõni juhe katki, millele nad voolu annavad; lüliti on kinni kiilunud; metallvõre on ees või peab hoopis avama mõne ukse koodi abil. Neid mõistatusi on mitmeid ja need teevad algajatele mängust arusaamise raskeks. Tajudest mängust rohkem, saab sellest huvitav ja kaasakiskuv mehaanika, eriti kui koletis mängijat jahib.

Kas tegemist on “Dead by Daylighti” suretajaga?

Kuna “Dead by Daylight” on samamoodi survive-horror mäng nagu seda on “Monstrum 2”, siis tahaksin neid natukene võrrelda. “Dead by Daylight” on olnud antud žanri vaieldamatult parim mäng, mida on huvitav mängida ka sõpradega ning paneb ka mõne kivisüdame kiiremini põksuma. “Monstrum 2” sisaldab kõike eelmainitud, kuid igal pool jääb veidi vajaka. Kas nimetada sellist mängu nüüd uueks täheks antud žanris? Hetkel veel mitte. Pisivigu on hetkel natuke palju ning tuleks parandada mängu põhimehaanikat. Kindlasti võib see mäng teha suurt pahandust mänguturul ning pakkuda ka konkurentsi sellistele mängudele nagu selleks on “Dead by Daylight”, kuid seda näeme juba aasta lõpus.

Arvustus: “Monstrum 2”

Hetkel on mäng juba alg ehk beetafaasis ning paljudele kriitikutele meeldinud ning samamoodi ka minule. Mitte unikaalne idee, kuid iga mäng on erinev ja kaasakiskuv. Lisades juurde võimaluse arendada oma karakterit lisaks ka rohkem motivatsiooni järgmise mängu ajaks tagasi tulla. Hetkel võitude ega muud stastistikat pole, kuid huvitav oleks teada kui hästi on läinud. Kui mäng täismahus välja tuleb on seda kindlasti huvitav mõnel õhtupoolikul koos sõpradega mängida, kuid seniks oleme ootepositsioonil.

Hinne: 8/10

Plussid

  • Unikaalne idee
  • Iga mäng on erinev, puudub rutiini teke
  • Võimalus olla nii jahtija, kui jahitav
  • Võimalus valida mitme koletise vahel

Miinused

  • Raske alguses aru saada, kuidas põgeneda
  • Mehaaniliselt on mõni tegelane tugevam kui teine

 

Mängu saab osta SIIT.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar