Arvustus: “Prototype 2”

Radical Entertainment’i poolt loodud järg 2009. aasta mängule “Prototype“. Väljastajaks on Activision, kellele ühtlasi ka Radical kuulub. Mootoriks on Titanium 2.0.

Prototype’i keskseks tegelaseks oli Alex. Selles osas tuuakse sisse uus osapool James Heller, kes on sõjaväelise taustaga ning keda Alex lahendusteni üritab suunata. Endiselt on teemaks Blacklight nimeline viirus, mis pahandust teeb ning elukaid muteerub.

Graafiline pool on ilusamaks tehtud, võrreldes eelmise osaga. Küll aga kaadrite arv sekundis (FPS) on allapoole kukkunud. Mina isiklikult usun, et nad oleks pidanud paremini mootorit optimeerima ja mängitavuse sujuvamaks tegema. Muidu täitsa tipp-topp. Maailm on suur (terve linn ikkagi), kus ronimist, lendamist, mööda maju jooksmist ja turnimist piisavalt. See pole kaugeltki Assassin Creed, siiski.

Mängus missioone tehes (ka kõrvalmissioone), areneb peategelane ning mängijale antakse võimalus peategelast vastavalt arendada.

Uuendusena on ka masinad (ka lennu), mida peategelane lammutada ja ka juhtida oskab. Mida kaugemale mängida, seda lihtsamaks mäng muutub (oskused tulevad kasuks).

Kohati on tegelaste vahelised dialoogid vürtsistatud paraja huumoriga. Lennukite (ja ka tankide) lõhkumine on tehtud palju lihtsamaks, kui see esimeses osas oli. Mäng teeb oma checkpointe, tänu millele rasketest kohtadest paremini edasi saab. Kui sinu masinavärk (tank, helikopter jms.) täristatakse praktiliselt pilbasteks, ning oled äsja mingi checkpoint’i läbinud, siis alustad eelnimetatud kohast koos täiesti terve masinavärgiga.

Mängus on ka mingid veidrad väljakutsed, mis minu jätsid küll külmaks. Mängu võiks lisada ka Suvaliselt tekkivaid kõrvalmissioone.

Miinusena nimetakski ehk seda, et mängu moootor pole kõige paremini optimeeritud. Graafiliste lisade välja lülitamine samas erilist jõudlust endaga kaasa ei toonud.

Kui muteerunud kollid ja TPS on sinu maitsele, siis proovi kindlasti ära.

Hindeks: [6/10]

Arvustaja: Drakan
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar