Arvustus: “Spiral Splatter” – ideaalne käsikonsooli omavale nohikule.

Tootja: Sometimes You, Neonchimp Games
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Playstation 4, PS Vita, Linux, Mac,
Ilmumisaeg: 20. oktoober 2017
Hind: 2,99€

Spiral Splatter” on 2D peadmurdev arkaadi-puslemäng. mille tootjaks on Neonchimp Games ja see avalikustati PlayStation 4ja PS Vita konsoolidel digitaalselt 20. oktoober 2017. Minimaalse visuaalse disainiga mäng on tugevalt väljakutsuv, mis testib silma ja käe koordinatsiooni lisaks loogilisele ja ratsionaalsele mõtlemisele. Mis teeb sellest teistest samas žanris erinevas ning kui huvitav see tundmatu mäng lõpuks on, selles kohe räägin lähemalt.

Mängus on kokku 11 taset ja kõikide tasemete peale on kokku üle saja leveli. Iga leveli läbimiseks on antud aeg ja eesmärgiks on teenida tähti. Kokku saab iga taseme eest 3 tähte – mida kiiremini leveli läbi teed, seda rohkem tähti saab. Neid tähti pead koguma, et lahti saada uusi tasemeid ja järgmiseid leveleid. Mängija on väike ringike, kellena peab läbima takistusraja, ilma, et läheks vastu seina või muid takistusi rajal. Takistustest lahti saamiseks, tuleb teatud kohas nuppu vajutada või mõni muu keerulisem kombinatsioon.

Mängus tuleb liikuda ainult radu mööda, kasutades L3 analoogi ja X nuppu, et saada väikest kiirendust sirge peal. Enda kogemusest võin õelda, et mäng on kohati üsna raskea ja see hetk kui suure pauguga surma saab ja ekraan tugevalt väriseb, siis see ajas päris närvi, eriti kui oli pusle peaaegu lahendatud. Kahjuks on tegemist ainult üksikmängijale mõeldud teosega, seega sõber saab ainult kõrvalt vaadata.

Spiral Splatteri” muusika ja heli on teadmata (sest muusikat ei ole, ainult üksikud piiksud siin ja seal), näitlejad puuduvad, kõik on 2D tasandil ja mootoriks on Unity. Mängu žanr on pusle ja omas žanris päris hea, aga selle eest raha ei maksaks, sest taolisi saab mängida Androidi peal tasuta ja ka mujal internetis. Samas see väikene kolme eurone hinnasilt ei ole midagi erilist ja kuna kokku on palju erinevaid tasemeid ja leveleid, siis PS Vita puhul on see ideaalne reisimäng, mida kusagil bussis või pargipingil nautida (frustreerivalt Vita vastu puud puruks visata). Juba esimese tunniga lähevad ülesanded äärmiselt keeruliseks, kus lisaks kiiretele ja täpsetele näppudele peab mõtlema ka kiiresti. Seda on hea kõrvalt vaadata kui keegi osav seda kiiresti ja hästi mängib.

Hinne: 6/10

+ Näeb hea välja (täpselt nii palju kui tarvis).
+ Laiahaardelised pusled, kust igaüks leidab midagi.
+ Vähese raha eest saab pikka mängu.

– Tähtede kogumine uute levelite lahti saamiseks.
– Muusikat ei ole.
– Mitmikmängu ei ole (siin on potentsiaali selle jaoks).

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar