Arvustus: “The Walking Zombie 2” – lühiajaline meelelahutus.

Arvustus: "The Walking Zombie 2"
Arvustus: “The Walking Zombie 2”

Arvustus: The Walking Zombie 2
Tootja: Alda Games
Lavastaja: –

Platvormid: 
PC
Ilmumisaeg: 
11. oktoober 2019
Hind: tasuta

„The Walking Zombie 2“ on „vana hea“ FPS (first-person shooter) mäng, millel on ka väikene narratiiv. Seda teost võib võrrelda Serious Sam trioloogiaga, mis on vähe lihtsama kujunduse ning vaevaga tehtud. Eesmärk on lihtne ning mõistetav, kus tuleb vabastada maailm elavatest surnutest ning ega tegelikult väga keerulisemaks asi ei lähegiLoo peategelase elu algas 20 aastat tagasi, kui ta päästeti äsja nakatunud ema käest. Aja möödudes on nad pannud püsti varjupaiga, kuid toiduvarud ning laskemoon on otsa lõppemas. Lahendades ülesandeid saab peategelane rohkem aimu oma minevikust ning kahhab mõistma saladust, et miks just tema on immuunne nakatumise vastu.

Arvustus: "The Walking Zombie 2"
Arvustus: “The Walking Zombie 2”

Mängu tegevus on algusest lõpuni suhteliselt sama: täida ülesandeid, kaitse baasi, vaheta asju kaupmeestega ning avasta maailma. Õnneks on teose tegijad ära tabanud selle, kuidas natukenegi muuta tegevust mitmekülgsemaks ning nauditavamaks. Põhiline meelelahutus on dialoogid, täis huumorit, andes tegevustele rohkem konteksti ja tagamõtet.  Saades samasuguseid ülesandeid väga tihti ning  ka maastik ja keskkond, kus tegevus toimub, ei muutu, kaob huvi juba üsna pea.

Pikaajaline mänguplaan on puudulik

Läbides mängu puudus sellel üks FPS mängudele omane oluline asi – polnud pinget. Oma kokkuloetud tundide peale võin julget väita, et oli vaid üks ülesanne, mida pidin teistkorda läbima. Vastaste ründamissüsteem on tehtud liiga kergeks, et siit mingisugust väljakutset otsida. Nad liiguvad otse Sinu suunas, mis teeb nad väga kergelt tabatavaks.  Sammuti puudub ka recoil ehk see mis muudaks tulistamise reaalsemaks ning sihik jäi ka suurema valangu ulatuseks samale kohale.

Arvustus: “The Walking Zombie 2”

Pealtnäha on tegemist tasuta mänguga, mida on võimalik ka ilma maksmiseta läbi mängida. Ainsaks probleemiks on kütus, mis kulub mängijal erinevatesse kohtadesse jõudmiseks. Mängu alguses pole see eriti probleemiks kuna karakter jõuab üsna tihti uuele tasemele ning siis täidab ka paaki, kuid jõudes kaugemale jääb kütusest alatihti puudu ning on kaks võimalust, kuidas mängmist jätkata: ootata pikalt tehes mitte midagi või otsustakse siiski raha mängu alla panna, et jätkata mängimist. Üldpildis jäin ise mänguga rahule, mis oli kaasahaarav, põnev ning pakkus vaheldust tavalistele FPS mängudele, kuid seda ainult äärmiselt lühiajalises aknas.

Hinne: 6/10

+ Dialoogid, mis muutsid mängu läbimise huvitavamaks.
+ Skill ning perk süsteem.
+ Põhjalik narratiiv, mida avastada.

– Kütuse süsteem, mis tõmbab tempo alla.
– Botide liikumine on äraarvatav ning ei paku pinget.
– Puudub recoil, mis teeks mängu reaalsemaks ja annaks väljakutset.
– Tüüpülesanded on mängukeskselt liiga korduvad.

Osta mäng siit: STEAM

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar