Arvustus: “UFC 2009 Undisputed”

Kas Sul on olemas kõik vajalikud oskused, et astuda puuri ning võidelda oma ala parimatega? Just seda on vaja, võitmaks erinevaid tiitleid või lihtsalt 1v1 mängus sõpradele kerepeale andmiseks. Mängus tuleb Sul kontrollida enda poolt valitud UFC (Ultimate Fighting Championship) kangelast ning lihtsalt teistest parem olla. Tegemist on mänguga, mis igal võitlushuvilisel peaks kodus riiulil olema. Ülimalt hea mäng just sõpradega omavahel mängimiseks. Muidugi sisaldab mäng ka varianti üksinda mängimiseks, kusjuures on mängijal võimalus luua ka uus kangelane ning kõva treeningu abil oma kaalukategooria meistriks juhtida. Gameplay nõuab äärmiselt head strateegilist mõtlemist ning kiireid reflekse.

Mängu graafika on üllatavalt hea, olgugi et tegemist on 2009. aasta mänguga, üleliigne kandilisus praktiliselt puudub. Puudu ei ole ka korralikud efektid, mängus on ka palju verd ja tatti, kuigi vere graafikat annaks natukene paremaks teha. See-eest jäljed vastasmängija näos ja kehal on ehtsad ning pahatihti võib vastase üles paistetanud verine nägu reeta, et tema tegelane enam kaua vastu ei pea. Mängus on rohkesti erinevaid võimalusi ja kombinatsioone vastase alistamiseks, kuivõrd tegemist on MMA mänguga, saab võidelda nii püsti kui ka viia võitluse maha. Vastavalt erinevate kangelaste spetsialiseerumisele on mõnede meestega mõttekas võitlus üksnes maas hoida. Silmas tuleb pidada ka seda, et raskema kaalukategooria kangelastega kakeldes on löögijõud tunduvalt tugevamad ning nokaut on kergem tulema, seetõttu kergema kaalukategooria võitlejatega saab üsna kergesti kolm raundi üksteist taguda.

Mäng sisaldab kuute erinevat MMA-s viljeletavat võitlusstiili. Nii on mängijal võimalus valida, kas eelistab taipoksi või näiteks kikkpoksiga tegelevat kangelast. Puudu ei ole ka tavalised poksijad ning samuti ka erinevate maasvõitlusalade esindajad. Mulle meeldivad just kiired ning heade jalalöökidega võitlejad, nagu näiteks GSP ( George Saint-Pierre) ja Anderson Silva, kuivõrd meeldib oma vastast üllatada äkiliste ja teravate jalalöökidega, mis pahatihti vastase kaitsest mööduvad ning seejuures nokaudiga lõppevad.

Erinevate kombinatsioonide nupud puldil õpib mängija selgeks suhteliselt kiiresti, kuid selles mängus on tähtsal kohal ka pultidel asetsevad analoogkangid, mis erinevate kujunditena liigutades mitmesuguseid trikke moodustavad. Sujuva mängu õppimiseks on loodud korralik tutorial-süsteem, mis peaks ka kõige algajamale mänguhuvilisele korraliku ettekujutuse andma. Mitmed sõbrad on pärast tutorial’i läbimist osutunud koheselt üpriski keerulisteks vastasteks, kuid mängus on siiski piisavalt palju erinevaid nüansse, mistõttu rohkem harjutanud mängija suudab saavutada märgatava edu teiste mängijate ees.

Kui oled vähegi võitlushuviline ning mõtled, mida sõpradega õhtul võiks mängida, siis see mäng on õige valik. Kindad kätte ja harjutama!

Arvustas: Ott (kaskarai)

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar