Arvustus: “X-Morph: Defense” – inimrassi hävitamine maal.

Tootja: Exor Studios
Platvormid: Playstation 4, Xbox One, PC
Ilmumise aeg: 30. august (ainult digitaalselt)
Hind: 19.99€ (PC)

X-Morph: Defense” on strateegiline sõjamäng, kus mängija kontrollib maale saabunud tulnukate laeva, millele on antud eesmärk luua baasid planeet Maale, et nende abil juhtimine üle võtta.
Mängu eesmärgiks on üle elada inimeste rünnakud mängija baaside vastu, kus iga asukohaga lähevad tasemed raskemaks ja tuleb planeerimisoskused käiku lasta, et vaenlane ei suudaks baasi ära hävitada. Vaenlaseid on kaheksa sorti pluss iga taseme boss. Igal tasemel iga rünnakute lainega tuleb ründele järjest rohkem vaenlaseid, seega siin on tuntav teatud wave-shooteri žanri segu. Põhimõtteliselt on tegemist ülevalt vaates tower defense strateegimänguga, mis ei karda eksperimenteerida.

X-Morph: Defense” on mängitav nii üksinda kui kahekesi. Raskusastet saab vahetada igal tasemel eraldi vastavalt siis kas kerge, keskmine või raske. Levelitel rünnaku alguseni aega määratud pole, seega on võimalus kõik hoolikalt läbi planeerida. Kaitseks vaenlaste eest on tornid, mida saab jooksvalt rünnaku ajal uuendada ning omavahel ühendada enne lahingu algust, et vaenlasel tuleks läbida võimalikult pikk maa ründamiseks.

Mängul on suurepärane graafika ja visuaalsed eriefektid. Näiteks saab õhku lasta ning ümber kukutada maju ja muud keskkonda. Lisaks kruvib pinget ka vastav muusika, mis tekitab tahtmise mitte kaotada. Päris kaasahaarav atmosfäär ja eepilise tunnetusega mäng on tugevas kontrastis läbi erinevate võimaluste, mida pakub, kuid kõik toimib nagu peaks ning hoiab huvi mitmeid tunde ilma probleemideta.

X-Morph: Defense” on täpselt see milleks ta on loodud. Rõhku on pandud sujuvale mängimisele ning mitte olla täiesti traditsiooniline, on julgemalt lähenetud žanritele, mis on selgete piiridega paika pandud. Mäng kattub täpselt žanritega, mida see kujutab endas ehk siis märul-tulistamine, tower defense, wave-shooter ja strateegia. “X-Morph: Defense”  on põnev ja ilus mäng, mis sobib kõigile, kes soovivad oma strateegilised oskused proovile panna. Mina annan mängule hindeks 8/10, kuna väga meeldis seda mängida ning kunagi ei tekkind tunnet, et mäng oleks igav. Kõige rohkem nautisin selle mängu juures seda kui ilus graafika on, eriti kui maja õhku lasta ja see külili kukub.

Hinne: 8/10

+ Ilus graafika
+ Ei muutu igavaks
+ Sujuv mängitavus. Kõik toimib.
– Suurepärane co-op.

– Võiks olla pikem.
– Vähe erinevaid vaenlaseid.
– Puudub valik, et saad olla inimeste poolel näiteks kahekesi mängides.
– Puudub lennukite valik tulnukate poolel.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar