Arvustus: “Max the Curse of Brotherhood” – südamlik väikevenna päästmise lugu.

Tootja: Microsoft Game Studios, Press Play
Platvormid: PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: PC (14. mai 2014), Xbox One(20. detsember 2013), PS4 (8.november 2017), Nintendo Switch (21. detsember 2017)
Hind: PC(14.99€), Xbox One(14.99€), PS4(29.99€), Nintendo Switch(14.99€)

“Max the Curse of Brotherhood” on põnev 2d’s mängitav platvormer, kus mängu peategelaseks on väikene poiss nimega Max. Lugu saab alguse olukorrast, kus Max tuleb koolist koju ja näeb, et ta tuba on segamini ja ta väike vend mängib ta mänguasjadega. Selle peale saab Max vihaseks ning avab enda sülearvuti ja otsib sealt kuidas lahti saada enda vennast ning leiab ühe loitsu. Maxi õnnetuseks loits töötab ja väikevend tõmmatakse läbi portaali teise maailma ja sellest algabki põnev ja kaasahaarav seiklus.

Mängus on Max’i eesmärgiks hävitada kurjad jõud, kes röövisid talt ta venna. Mängu käigus tuleb võita erinevad vastased Max’i maagilise pliiatsi abil, millega mängu jooksul saab erinevaid keskkonda mõjutaavd võimed. Üks võimalus on maapinnast postide kergitamine, puu oksade tekitamine, veejugade tekitamine, väätide ja tulekerade tekitamine. Igat jõudu saab kasutada ainult kindlates kohtades, mis on märgistatud eri väri keerleva spiraaliga. Tulekerasid, puuoksi ja vääte saab liigutada kuidas mängija ise soovib, aga piiratud kaugusele, sest pliiatsil on kasutamise limiit.

“Max the Curse of Brotherhood”’ tegevus toimub teises fantastilises dimensioonis, kus igasugused asustused on peaaegu välja surnud ja veel vähesed elusolendid on alles. Loodus on ka välja suremise ohus. Mängu käigus saab selle dimensiooni ajaloo ja praeguse seisu kohta niimõndagi teada ning kohtuda ühe elanikuga, kelle abiga päästab Maxi noorema venna ja koos sellega ka terve dimensiooni.

“Max the Curse of Brotherhoodi”on mõnus ja hea mängida, kus graafika on tasemel ja muusika sobib ideaalselt kokku mängu levelite ja pingeliste kohtadega, kus on tagaajamised või mõni rahulikum koht, näiteks pliiatsile uue võime saamine. Levelid ei ole liiga rasked ega liiga kerged, mõned pusled panevad küll korraks pikemalt mõtlema, kuid kõik on mängitav igale huvilise ning mitte midagi keerulist ei ole. Ülessehitus mängul on kena, kõik detailid on ilusti tehtud ja läbimõeldud. Kuna mäng ilmus tegelikult juba neli aastat tagasi Xbox One peale, olleks üks varajaasi mänge sellel platvormil, siis nüüd on omajagu uuendusi läbi teinud mäng võtnud hoopis teistsuguse kuju kui too esimene, mida paljud mängisid.

“Max the Curse of Brotherhoodi” on tore ja põnev 2D seiklus platvormer, mida on lihtsalt lõbus mängida. Visuaalselt on palju eriefekte, mis teevad mängu graafiliselt ilusaks. Värvid ja tegevusik on sobilik tervele perele. Muusika on vastav igale levelile ja selle intensiivsusele. Mäng vastab igati soovitud ja oodatud kvaliteedile. Maxi seiklusele teises dimensioonis annan hindeks 8/10, kuna paari kohapeal on ikkagi  mõni väikesem tehniline viga (neli aastat vana mäng juba, seega enam ei tohiks), aga üldjuhul väga hea mäng, mida soovitan väga. Mäng sobib igas vanuses mängiale.

Hinne: 8/10

+ Visuaalselt kütkestav.
+ Hea disain läbi ja lõhki.
+ Kaasahaarav, kiire ja rahulik seiklus.
+ Sobilik igas vanuses.
+ Ei kordu ning on fantaasiarikkalt värviline.

– Narratiiv jääb taustale ning venna päästmine tegelikult ei ole nii oluline.
– Endiselt on mängus mõned tehnilised vead.
– Liiga lühikene.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar