“DJMAX Respect V”- Tunneta biiti!

DJMAX Respect V arvustus
DJMAX Respect V arvustus

Tootja: NeoWiz, Rocky Studio
Lavastaja: Kim Daeik
Platvorm:  PlayStation 4, PC
Ilmumisaeg: 
12. märts 2020(PC), 6. märts 2018(PS4)
Toetaja: 
NeoWiz

Rütmimängud on alati kuulunud osade raskemaite mängude hulka, mida eales on tehtud. Paljud raskusastmed, erinev BPM ning nootide kiirus on paljude mängurite näpud ära rikkunud või neid hoopistükkis tugevdanud. Olles ise suur rütmimängude fänn(Ainuüksi mu telefonis on neid neli- “Cytus II”, “VOEZ”, “Groove Coaster 2” ja “Deemo”), olin ma väga suures vaimustuses uue DJMAXi ilmumisest. DJMAX Respect V arvustus uurib, kas pihukonsoolidelt kodukonsoolidele ning arvutile tulemine oli väärt idee.

DJMAX, nagu eelnevalt sai vihjatud, oli algselt PlayStation Portable peal olev rütmimängude frantsiis. Nüüdseks on aga liigutud PlayStation 4(sest kes enam PSP ja isegi Vita peale mänge teeb) ning arvuti peale. Tegemist on hea lükkega, kuna nüüd on teose mängijate arv kordades suurem, kui ta ennem oli ning lisaks saab tänu nendel platvormidel olemise teos ka pidevalt uuendusi, olgu selleks uued originaalsed laulud, kollaboratsioonid või vanade klassikute eelmistest mängudest ületoomine.

DJMAX Respect V arvustus
DJMAX Respect V arvustus

Mäng on üles ehitatud üpriski lihtsalt: esiteks valib mängija, mitme nupuga ta mängib. Kokku on variante 4- neli, viis, kuus või kaheksa nuppu. Peale seda valib mängija ka raskusastme- Normal, Hard või MX. Igal laulul ei pruugi olla kõiki raskusastmeid, kuid nupuvariatsioonide muutmisel võib olla ühest laulust kas kolm või ainult üks raskusversioon. Ja siis ei midagi muud kui rütmi järgi nuppe taguma, seda kas üksi või sõbraga nii diivani peal või läbi interneti.

DJMAX paneb suurt rõhku teose visuaalsele poolele(sest audiopool on ju paigas, tegemist on rütmimänguga) ja seetõttu on palju valikuid, kuidas ning mismoodi mängija oma kasutajaliidest tuunib. Erinevad pildid mänguraami ümber, nuppude värv, nootide värv jne. Kõik see on selleks, et lisaks heale muusikale oleks mängijal ka hea vaadata, mis toimub.

DJMAX Respect V arvustus
DJMAX Respect V arvustus

Muusikavariatsioon on mängus oivaline. Trance, rock, pop, metal, isegi synthwave on esindatud. Igale mängijale on mingi pala, mis talle meeldib. Lisaks sellele on teos ka teinud kollaboratsioone teiste frantsiisidega, nagu Deemo, Guilty Gear, Groove Coaster ning Girls Frontline. Variatsioon on rikkalik ja pidevalt lisandub uusi lugusid.

DJMAX Respect on tõenäoliselt üks parimaid rütmimänge, mida praegusel hetkel osta. Meeletus koguses muusikat, mida on presenteeritud lahedate klippidega; erinevad kollaboratsioonid ning pidev arendajatepoolne tugi hoiab seda mängu veel kaua elus ning mängijad teoksil.

 

Hinne: 9/10

+ Rikkalik valik muusikat

+ Raskusastmed esitavad piisavat väljakutset

+ Visuaalselt tuunitav pisidetailideni

+ Pidevalt uut kraami

– Palju asju peab lahti lukustama läbi meeletu mängimise

 

Video:

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar