ARVUSTUS | “Azur Lane: Crosswave”- Partiiga paadid.

Azur Lane Crosswave
Azur Lane Crosswave arvustus

Arvustus: “Azur Lane: Crosswave”
Tootja: 
Compile Heart, Felistella, Idea Factory
Lavastaja: 
Platvorm:  PlayStation 4 , PC, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 
13. veebruar 2020
Toetaja: Idea Factory International

Üks viimaste aastate populaarseimaid mobiilimänge on “Azur Lane“- teos, milles kuulsad lahingulaevad on tehtud animetüdrukuteks ning madistavad nii omavahel kui ka mittemängitavate vastaste, Sireenidega. Compile Heart, eelkõike tuntud Neptunia seeria poolest, oli selle Yostari poolt tehtud mängu ette võtnud ning loonud selle litsensiga ka päris konsoolimängu. “Azur Lane: Crosswave” arvustus uurib, kas mobiililt konsoolidele tulemine on frantsiisile kasulik olnud.

Azur Lane Crosswave
“Azur Lane: Crosswave” on kolmanda isiku vaates tulistamismäng, kus ei pea otseselt palju mõtlema. Lahingud leiavad aset merepinnal(sest noh, nad on paadid[tissidega]), mille tagataust on päris mannetu. Suuremalt jaolt on lahingud statsionaarseste merelaevade vastu, kuid esineb ka võitlusi rohkem mobiilsete oponentide vastu. Tegelasi on palju ning neid kõiki saab oma äranägemise järgi tuunida, lisades neile paremat varustust, täpselt nagu mobiilimängus. Võitlussüsteem on väga mobiilne ning kiire- pidevalt laevad(hehe) ennast täis mängija rünnaku- ja kaitsevõimed, mida peab aktiivselt kasutama.
Azur Lane Crosswave
Azur Lane Crosswave arvustus

Teoses on mängitavad 29 karakterit, lisaks on võimalik juurde osta ka 5 lisategelast. Kuna nad kõik on põhimõtteliselt samad oma mängitavusega, siis ainukesed kaks märgatavat vahet on nende välimus ning nende tüüp– on CV, BB, DD, CL, CA jne tüüpi keresid, mis kõik käituvad veidikene erinevalt. Enamasti see erilist vahet ei tee, mistõttu mängisin mina suurema enamuse teosest läbi oma lemmiktegelase, Akagiga. Kahjuks on tegemist tiimipõhise mänguga, mistõttu pidin ma lisaks oma waifule valima tiimi veel 2 mängitavat ja 3 toetavat tegelast.

Azur Lane Crosswave
Azur Lane Crosswave arvustus

Mängul on originaalne lugu, mis räägib kahest uuest tegelasest- Shimakazest ja Surugast ning nende teekonnast läbi Sakura Impeeriumi võitlusest Sireenide vastu. Lugu on üpris lühike ning esitatud läbi visuaalromaanile omase “tegelasete-portreed-ekraanil-suud-maigutamas” stiili. Mahlasem osa on ikkagi kõrvallood, mis keskenduvad tegelastele ning on täidetud humoorika sisuga ning kohati ka fanservice’iga, mis on sellisele mängule ainult hea.

“Azur Lane: Crosswave” on täiesti adekvaatne mäng, mis on tehtud täiesti adekvaatse mobiilimängu baasil. Teos teab, kellele ta suunatud on ning kõik, kes on seda mobiilimängu kunagi puutunud, võiksid ka seda mängida. Ega te millestki ilma ei jää!

Hinne: 8/10

+ Suured animetissid

+ Mõnus võitlussüsteem

+ Sujuv kaadrisagedus

+ Hea muusika

– Väikesed animetissid

– Lahingutaustad olid üksluised

 

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar