Gamescom 2019 | “Dark Envoy” on Divinity ja XCOMi andekas sohilaps.

"<yoastmark

Gamescom 2019 kolmanda päeva üks oodatud momente oli “Dark Envoy”. Taaskord Poola tegijatelt ning välja kuulutatud just enne Gamescomi sellel aastal. Panin endale kohtumise ainult nende pressiteate põhjal ja pean ütlema, et ei pea seda kuidagi kahetsema. Sain mängida päris varajast alfa versiooni ning juba on mäng tegelikult äärmiselt ilus ja detailne, enamus asjad on paigas. Häälnäitlejaid veel ei ole ja muud alfa versiooni mured mind ei häirinud. “Dark Envoy” on mitte-lineaarne rollimäng, mis on selgelt inspireeritud Divinity ja XCOM seeriatest.

Vestlus Event Horizon juhi Krzysztof Monkiewicziga andis veel teada, et meeskonda on inspireerinud FTL, Mass Effect ning isegi Dragon Age ja need viimased kolm kõik eri aspektides. Näiteks on terve maailm on koheselt avatud (kaardi kujul), kus erinevad regioonid on kõik kaetud narratiivi ja infokillukestega antud universumi kohta. Võitlus on taktikaline korrapõhline, mis järgib antud žanris tavaks saanud reegleid. Maailmas reismiseks on Skyship, mis käitub kui baas. Kaart on täis pidevalt uuenevaid objekte, sest mäng reageerib mängija tugevusele ja mängusisese aja möödumisele. Narratiiv on selline lihtsam – Human Empire võitleb Old Races vastu, kus üks on tehnoloogia ja teine maagia. Keegi ei ole hea ega kuri, vaid kõik on segamini ning õiglus jääb ainult tugevamale.

"<yoastmark

“Dark Envoy” kaks protagonisti on Kaela ja Kiros, kes hakkavad siis ringi reisima ja endale abilisi otsima. Nende käitumine mõjutab enim mängu kulgu ning meile lubati, et on võimalik saada mitu lõppu, kus mõni isegi on totaalne häving. Lisaks on veel 15 erinevat klassi karakterid, kellel kõikidel unikaalne oskuste puu. On olemas üksinda ja koos sõbraga kampaania ning unikaalne Player vs World variant, kus üks mängija käitub kui lõpuboss eesmärgiga hävitada teine enne kui ta muutub liiga tugevaks. Tegemist on meie jaoks Gamescom 2019 ühe huvitavaima videomänguga. Üks mängupikkus pidi olema piisavalt lühikene, et alustada mitu korda uuesti, täpselt nagu Divinity seeria.

Lindistus meie proovimisest.

“Dark Envoy” leiab Steami keskkonnast siit: https://store.steampowered.com/app/945770/Dark_Envoy/

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar