Gamescom 2019: “Jupiter Hell” – armastuskiri klassikule

Gamescom 2019 - Jupiter Hell
Gamescom 2019 – Jupiter Hell

Teisel päeval oli korraks suurem paus, mis andis võimaluse vaadata ja uuristada neid mänge, mida eelnevalt ei olnud näinud. Järgmine Gamescom 2019 sihtmärk, mis silmanurgast tähelepanu endale haaras oli “Jupiter Hell” nimeline ülevalt vaates rouge-like tulistamine. See läheb ajas tagasi momenti, kus antud žanr oli puhtam kui on seda täna. Vanale Doomile armastuskirjana loodud väljakutsekeskne kogemus on eelkõige vaade minevikku, kus käigupõhine ja suvaline levelite süsteem oli standard.

Gamescom 2019 - Jupiter Hell
Gamescom 2019 – Jupiter Hell

Enda käega mängides peab tõdema, et sõltuvuse efekt oli olemas ja kerget siin ei olnud midagi. Mingisugust narratiivi hetkel ei ole ning mängulaade on ainult kaks tükki. Proovisin mõlemat, millest parim on selgelt esimene, kus valid ühe kolmest klassist ja hakkad tulistama. Kokku oli üle kahekümne leveli, kus iga paari tagant tugevam boss, kuid muudel aegadel tuleb mõõtu võtta zombidega, mutantidega ning veel erinevate olenditega, kes Jupiteri kuudel ringi liiguvad. Erinevad tegevused ja liikumine ise andis kokku punktid, millega peale suremist tabelisse minna. Ja siis alustab kogu asja uuesti.

Mängu läbimisel lisanduvad uued raskusastmed, et tõsta väljakutset. Tugev üheksakümnendate ulme loob vastava atmosfääri, mida saadab originaalne Poola raskemetall soundtrack. Kisielewicz enda intervjuus selgelt andis teada, et nende eesmärk oli vältida tänapäevast pidevalt kergenevat ja grind põhist mängusüsteemi, vaid teha asi raskeks ilma suure ajalise kuluta. Narratiivile rõhku ei panda ja tõi välja võrdluse pornoga, et sarnaselt sealse ideega pole ka siia tegelikult ühtegi lugu ju tarvis. Samuti mainis, et meeskond on taolisi mänge teinud tänaseks juba 17 aastat ning antud kogemus on selgelt ka tunda – oma žanri spetsialistid, kes tõepoolest armastavad seda, mida teevad.

Gamescom 2019 - Jupiter Hell
Jupiter Hell

Mängu loojaks on Poolsa stuudio ChaosForge ja hetkel on ka Early Access Steami kaudu täiesti olemas. Stuudio looja Kornel Kisielewicz andis ka lõbusalt entusiastliku videointervjuu, kus räägib enda mängust juba rohkem ja täpsemalt.

 

Jupiter Hell leiab Steamist: https://store.steampowered.com/app/811320/Jupiter_Hell/

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar