ARVUSTUS | “Final Fantasy 7 Remake” on parem kui ideaalne

Arvustus: Final Fantasy 7 Remake
Arvustus: Final Fantasy 7 Remake

Arvustus: Final Fantasy 7 Remake
Tootja: 
Square Enix
Lavastaja: Tetsuya Nomura, Naoki Hamaguchi, Motomu Toriyama
Platvorm:  PlayStation 4
Ilmumisaeg: 
11. aprill 2020
Toetaja: 
Square Enix, Gamestar.ee

Viis aastat tagasi anti maailmale teada, et on tulemas “Final Fantasy 7” uus versioon, kus kõik tehakse ümber tänapäevases tehnoloogias. On läinud aega, paljud kahtlesid, kuid siin see lõpuks on – ning tulemus on fenomenaalne. Tegemist on täiesti uue mänguga, seega ei hakka pikalt kinni pidama 23 aastat vanas mänguklassikas, vaid asume kohe asja kallale. “Final Fantasy 7 Remake” on esimene osa pikemast saagast ning praegune narratiiv on Midgari lugu. Originaalis kestis see 2-3 tundi, kuid siin on sellest tehtud vapustavad 40 tundi üksikmängija kampaaniat, mis jätkub ka peale loo lõppu. Kokku on siis 18 peatükki, milles mõni on ainult tund aega, samas teine jällegi 5-6 tundi.

Visuaalselt on siin tegemist ühe Playstationi ilusaima mänguga. Iga detail on lihvitud, näod ja ilmed on inimlikud ning häälnäitlejate esmaklassiline oskus toob terve selle legendaarse maailma ellu täiesti uuele põlvkonnale. Nostalgia oli tugev – nautisin iga momenti ja detaili, vahel oli raske pisarat tagasi hoida, sest ei suutnud uskuda, mida reaalselt enda käega mängin. Terve lapsepõlv uuesti tagasi ning paremini kui seda mäletasin. Iga karakter säilitab enda iseloomu ja kõik muu, mis tegi temast niivõrd tuntud ja armastatud tegelase. Cloud ja Sephiroth ei ole niisama üks tuntuimaid videomängu duosid läbi aegade.

Vana lugu uues kuues

“Final Fantasy 7 Remake” räägib meile loo maailmast, kus Shinra kompanii võtab planeedist välja energiat nimega Mako. See tegevus on planeedile kahjulik ning osad inimesed võitlevad selle vastu. Avalanche nimeline grupp on võtnud eesmärgiks Mako reaktorid hävitada ning palkavad endale appi endise SOLDIERi (eriline Makost läbi imbunud supersõdur) Cloudi, kellega koos minnakse vastu võimatule missioonile. Shinra kompaniil on tegelikult hoopis peidetud plaanid seoses terve Midgari linnaga, mida tuleb segama salapärane ja legendaarne SOLDIER Sephiroth, kes pidi olema ammu surnud. Nüüd erinevad karakterid ja sündmused hakkavad liikuma kiiresti ja erinevates suunades. Tekib ainult üks küsimus – kas vana lugu kordub või suudedakse saatust muuta?

Arvustus: Final Fantasy 7 Remake
Arvustus: Final Fantasy 7 Remake

“Final Fantasy 7 Remake” kõige olulisem ülesanne oli olla uus ja värskendav. Tegemist on 23 aastat vana ja ühe tuntuima looga terves maailmas, seega mida uut siin tegelikult saab teha. Tuleb välja, et päris palju. Tulihingeline frantsiisi fänn nagu olen, olin pidevalt üllatunud ja ahhetamas. See pakub nii palju ja nii tihti, et raske on siin midagi hinnata tavapärases skaalas. Visuaalne tipp, muusikaline tipp, mänguline tipp – maksimum igal pool. Midagi ei saa juurde panna, midagi ei tohiks ära võtta. Hetkel ainult sooviks järgmist episoodi juba nautida, kuid ei tea, millal see juhtuda võiks.

Tehniliselt veatu

Natukene tehnilisemat juttu ka – mängus on kokku neli mängitavat karakterit – Cloud, Aerith, Barret ja Tifa. Cloudi lapsepõlve sõber Tifa on rusikavõitleja ning üks võimalik armusihtmärk. Aerith on maagia kasutaja ning Cloudi teine armusihtmärk. Barret on vastupanu liikumise juht ja relvade kasutaja, sest parema käe asemel on suur kahur (või mõni muu relv). Cloud on klassikaline rollimängu peategelane, kes on liiga lahe tavalise inimese jaoks. Ülisuur mõõk ja üleloomulikud võimed teevad temast ideaalse peategelase, kes sellel korral isegi räägib midagi. Igal karakteril on kokku 6 erinevat relva ning relval on üks konkreetne võime, mida saab selgeks õppida. Relvade ja armori juurde saab panna Mateeria pallikesi, mis annavad maagilisi võimeid või omadusi. Mateeria pallida arv sõltub relvast ja armorist ning kui palju neid on paremaks tehtud.

Võitlussüsteem ei ole enam klassikaline korda-mööda, vaid midagi uut. Kõik käib reaalaajas, kuid valikute tegemise hetkel aeg siis seisab. Ringi saab joosta igal pool ning rünnakute pihta minemiseks ja vältimiseks tuleb leida õige positsioon. Blokeerimine ja tavarünnak siiski võtab mängija enda füüsilist oskust, mis ei ole kohe kindlasti antud seeriale tavaline. Põhilise narratiivi kõrvale on võimalik teha ka kõrvlmissioone, mida siin mängus on tervelt 26. Lisaks tavapärastele minimängudele on võimalus korajata ka relvade kasutamisejuhendid, mis aitavad relvadel paremaks muutuda. Selle jaoks tuleb võidelda areenidel ning alistada bosse kõige raskema mängutasemega. Kõikide asjade ära tegemine võtab kokku kusagil 70-80 tundi, seega päris pikk mäng.

Narratiivi lõppu ei hakka rikkuma, kuid ütlen, et siin ei lähe asjad nii nagu arvaks ning üllatusi jagub vasakule ja parema. Hetkel ei tea enam keegi, et mida järgmine episood tooma hakkab, kuid see saab olema eepiline. Tänasel päeval on “Final Fantasy 7 Remake” üks parimaid mänge, mida mitte ainult Playstation pakub, vaid üleüldse. Kogu seikluse juures ei olnud mitte ühtegi tehnilist viperust. Mitte kordagi. Julge väide? Noh, mängige läbi ja siis hinnake uuesti üle.

Arvustus: Final Fantasy 7 Remake
Arvustus: Final Fantasy 7 Remake

Hinne: 11/10

+ Audivisuaalne meistriteos.
+ Tohutult sisu.
+ Häälnäitlejate töö on imeline.
+ Võitlussüsteem.
+ Väljakutsuv.
+ Narratiiv.
+ Karakterid.

Osta mäng SIIT.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar