ARVUSTUS | “Resident Evil 3 Remake” on pool sellest, mida oleks pidanud olema.

Arvustus: Resident Evil 3 Remake
Arvustus: Resident Evil 3 Remake

Arvustus: Resident Evil 3 Remake
Tootja: 
Capcom
Lavastaja: Kiyohiko Sakata, Yasuhiro Seto, Yasuhiro Anpo, Yukio Ando
Platvorm:  PlayStation 4, PC, Xbox One
Ilmumisaeg: 
03. aprill 2020
Toetaja: 
Capcom, Gamestar.ee

Eelmisel aastal laulsin kiidulaulu “Resident Evil 2 Remake” nimelisele vana klassika uuele versioonile ning lootsin seda teha taaskord, kuid veidral kombel leidsin ennast pettununa. Mäng on imeilus, produktsioon on esmaklassiline ning nautisin iga minutit, mida mängisin, kuid ometi midagi oli puudu. Noh, see puudu olemine ongi see suurim mure – siin ei ole sisu. Tõsi, Resident Evil mängud pole kunagi olnud eriti pikad, kuid ilma kiirustamata lõpetada kogu seiklus alla kolme tunni ei ole ka kindasti normaalne, eriti veel täismängu juures, millest küsitakse ka täishinda. Erinevalt eelmisest mängust ei ole siin kahte osa ning topelt mängimist – ainult ühe korra algusest lõpuni. Saame küll mängida nii Jilli kui Carlosega, kuid ilma vaheklippideta mänguaeg alla 90 minuti on tegelikult päris häbiväärne.

Arvustus: Resident Evil 3 Remake
Arvustus: Resident Evil 3 Remake

Miks on niivõrd lühikene? Noh, Resident Evil 3 on tegelikult ju teise osa laiendus. Täiesti vabalt oleks võinud olla ka DLC eelmisele mängule, sest tegevuste kohad on ju samad ning isegi samal ajal (mõnetunnise vahega ainult). Taaskord on ainult üks võimalik lõpp, kuid lisatud on rünnakute eest põiklemine ning taskulambi kasutamine. Siit on puudu enamus pusled, mida originaalis teha sai. Pole Grave Digger bossi, pole hiigelämblikuid (äärmiselt tüütud vastased originaalis), täielikult on eemaldatud Clocktower, Graveyard, Park ja City Hall asukohad, mis hävitab mänguaega tohutult. Carlos on see, kes läheb politseijaoskonda (Jill läks muidu), mis tähendab, et sealsed legendaarsed Nemesis momendid jäävad ära. Samuti on puudu narratiivi valikud ja Mercenaries mängulaad. Nagu näha, siis “Resident Evil 3 Remake” on kaugel sellest, mida ootasime ning natukene raske on mõista kõiki neid puudujääke. See mitte ei tundu poolik mäng, vaid ongi tegelikult poolik mäng.

Arvustus: Resident Evil 3 Remake
Arvustus: Resident Evil 3 Remake

Mitmikmäng päästab natukene

Võrreldes näiteks ka eelmise uusversiooniga, ei ole kolmas osa enam nii väljakutsuv, sest alati on rohkem resursse kui tegelikult on vaja. Oleksin soovinud näha seda hoopis lisapakina eelmisele mängile, mitte täiesti eraldi lugu, mis teeb kogu kompotile rohkem liiga kui kasu. Mänguga on kaasas ka eraldi mitmikmäng “Resident Evil Resistance”, mille kiire ülevaate lisan siia samasse juurde. Esimene asi selle juures, mida vast igaüks märkab on totrus. Selline veider koomiline ülepingutatud atmosfäär, mis on selgelt tahtlik. Veidral kombel säilib ka mängule omale õuduslik element. Tegemist on tänapäevase populaarse asümmeetrilise mitmikmänguga, kus üks mängija mitte ainult ei kontrolli koletist, vaid ka tervet kaost, mis teistele mängijatele kaela langeb. Neid nimetatakse Survivors ja Mastermind.

Arvustus: Resident Evil 3 Remake

4 mängijat peavad jõudma mitmesse erinevale alale, samal ajal vältima lõkse ja koletisi. Selle jaoks tuleb korjata erinevaid esemed täpselt nagu põhimängus. Masterming mängija siis vaatab ja takistab teisi mängijaid. Saab sulgeda uksi, peita asju, kustutada tulesid ja kutsuda esile võimsaid koletisi. Lisaks saab üle võtta iga koletise kontrollimise, et isiklilkult vastaseid rünnata. Lisaks on ajaline limiit asjadel. Kuna tegemist on mitmikmänguga, siis päris tüütu oli oodata ja oodata, et mänge leida. Ellujääjana isegi suutis leida talutava kiirusega, siis Mastermind poolel alla poole tunni ei ole mõtet isegi midagi mõelda. Kahjuks oli meie käes ka Xboxi versioon, seega mängijate arv kõvasti väiksema ka.

Kõigest hoolimata julgen “Resident Evil 3 Remake” siiski soovitada. Võiks oodata küll veidi hinna langemist, sest sisuliselt on tegemist pooliku mänguga, kuid see pool, mida saame, on suurepärane. Mitte nii hea kui eelmine, kuid siiski päris tugev videomäng.

Hinne: 7,5/10

+ Audiovisuaalne meistriteos.
+ Põnev ja kaasahaarav.
+ Nauditavalt kiire ja tempokas.
+ Päris meeleolukas mitmikmäng.

– Liiga lühikene.
– Palju asju orignaaliga võrreldes ära jäetud.
– Ainult üks võimalik lõpp.

Mängu saab osta SIIT.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar