Kiired ülevaated: “NBA Playgrounds” (2017), “Farpoint” (2017), “WipeOut Omega Collection” (2017) ja “Dragon Quest Heroes II” (2017)

NBA Playgrounds

Tootja: Saber Interactive
Lavastaja: –
Platvormid: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PC
Ilmumisaeg: 09. mai 2017
ToetajaHobbygamer.ee
On kaua aega möödas ajast kui arcade stiilis korvpallimängud olid teemas, kus rõhk ei olnud osavusel, vaid meelelahutusel ja hullumeelsetel trikkidel. Viimane NBA Jam ilmus 2010 ning nüüd võtab mäntli üle NBA Playgrounds. Tegemist on täislitsenseeritud mänguga, mis sisaldab nimesid tänapäevast (Lebron, Curry) ja minevikust (Johnson, Chamberlain), pannes pallurid 2vs2 situatsiooni klassikalise 5vs5 asemel. Mäng on kiire, hullumeelne ja suhteliselt lihtne – tee trikke ja pane pall sisse. Selgelt eristuv ja tugevalt meelelahutuslik. Nostalgiahõnguline taustamuusika on täistabamus, tegevustik on tugevalt motiveeriv andes juurde uusi mängijaid iga lõpetatud ülesande eest ning sujuv mängukogmus paneb unustama konarlikud visuaalsed probleemid. Ilma reegliteta ja keskmise tempoga spordimäng on tore ajaviide momentidel, kus ei soovi midagi sügavat või liigselt keerukat.
 
Hinne: 7/10
 
 

 

Farpoint

Tootja: Impulse Gear, Sony Interactive Entertainment
Lavastaja: –
Platvormid: PSVR
Ilmumisaeg: 15. mai 2017
ToetajaHobbygamer.ee
Farpoint on Playstation VR mäng, mis proovib teha midagi vana ja tuntud uut moodi. Kohati see õnnestub ja kohati põrub suurelt. Antud mäng tegelikult ei räägi mitte millestki, sest lugu kui sellist ei eksisteeri, vaid kogu kogemus on ehitatud kui rida koridore, kust mängija peab ennast läbi võitlema. Mäng on lühike ning pigem igav, arvestades tänapäevaseid VR standardeid on kogemus vähe muljetavaldav. Kauaoodatud mäng on halvasti disainitud ning ununeb kiiremini kui Eurovisooni võitjad. Tulistamine ja heli on tehtud suurepäraselt, kus esimene tõuseb esile tänu mänguga kaasa olnud uuele FPS mängude tarbeks loodud puldile. See on sedavõrd sujuv ja naudingurohke elamus, et paneb unustama, et mäng ise on tühi kest ei millestki. Tahaks lausa soovitada tervet komplekti ainult selle puldi pärast, kuid pigem jätaks selle mängu poeletile.
 
Hinne: 4/10
 

WipeOut Omega Collection

Tootja: Clever Beans, EPOS Game StudiosSony Interactive Entertainment
Lavastaja: –
Platvormid: Playstation 4
Ilmumisaeg: 06. juuni 2017
ToetajaHobbygamer.ee
WipeOut: Omega Collection on ideaalne futuristlik võidusõit, mida on nauding vaadata ja mängida. Visuaalselt ja tehniliselt üks parimaid konsoolielamusi, mis pakub vanakooli raskust, fantaasiarikkaid masinaid, gravitatsiooni eiravaid radu ning muidugi hullumeelset kiirust. Omega Collection sisaldab kolm erinevat WipeOut mängu, pakkudes meelelahutust väga pikaks ajaks. Tegemist on tootega, mida WipeOut seeria fännid on oodanud kaua aega, olles samal ajal uute austajate jaoks suurejooneline tutvustus futuristliku mootorsõidukite võiduajamise maailma. Komplektis on kolm mängu – WipeOut HD, Fury ja 2048, mis on kõik uuendatud versioonid samanimelistest nüüdseks juba retromängudest. Kuna kogu fookus on jäänud visuaalsele ja tehnilisele uuendamisele, siis mängude vanus annab aeg-ajalt tunda, kuid see ei vähenda lapsepõlve tugevat nostalgiat.
Hinne: 9/10
 

Dragon Quest Heroes II

Tootja: Square Enix, Koei Tecmo, Omega Force
Lavastaja: –
Platvormid: PlayStation 4, PlayStation Vita, PlayStation 3, Nintendo Switch, PC
Ilmumisaeg: 25. aprill 2017
ToetajaGamstar.ee
Dragon Quest Heroes 2 on kiiretempoline Jaapani rollimäng, mis säilitab põhiseeria tunnetuse ja stiili, avatud maailma ning lapsemeelselt naiivse maailmavaate, kuid lisab enneolematu hack-n-slash märuli, kus tuhanded vastased saab hävitatud ainult mõne tunniga. Tegemist on järjega kaks aastat tagasi ilmunud mängule, kuid DGH2 nautimiseks ei pea eelmise seiklusega kursis olema. Tegelikult ei pea isegi Dragon Quest universumiga kursis olema – sedavõrd vabalt voolav ja intuitiivne disain hingab iseseisvalt ja õpetab kõik vajaliku õigel ajal. Square Enix hoiab targalt alles kõik kiidetud funktsioonid esimeset mängust ja lisab juurde uut ja huvitavat, et kogu kogemus tunduks värske. Seekordne pikk seiklus leiab aset enda kodumaad kaitstes naaberkuningriikide eest. DGH2 pakub palju võimalusi ja demonstreerib seeria potentsiaali tuleviku tarbeks.
Hinne: 8/10
Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar