GG-WP Gaming&eSports Lounge – mis see on ning miks ma seal pidevalt käin?

Minu lapsepõlves oli aadressil Maneeži 8 eriline tähendus. Isa tollel ajal töötas seal kõrval ja tihti, eriti suvel, olin temaga kaasas. Kuna selgelt igavlesin, siis isa viis mind seal kõrval olevasse asutusse, mille nime enam ei mäleta, kuid see oli täis arvuteid, kus peal sai mänge mängida. Kodus arvutit ei olnud sellel ajal, seega sellest sai minu esimene suurem silmaringi avradamine väljaspoole mängukonsoole. Seal sai mängitud aastaid, palju sõpru ja tuttavaid leitud, kuid kahjuks koht sulges üsna pea. Läbi aja on Tallinnas olnud pea sadakond erinevat kohvikut või muus formaadis videomängudele suunatud kohta, mis kõik on tulnud ja läinud. Videogamers võttis ka mingi hetk plaani midagi taolist teha, kuid leidsime, et majanduslik ei tasu see lõpuks siiski ära. Aasta alguses oli Pärnus GameCani poolt korraldatud Mortal Kombat X turniir nimega “GLHF #1 – Mortal Kombat XL“, kuhu siis ka Videogamers koos sõpradega kohale läks ja üks korraldajates oli Simon Runzheimer, kes oli auhinnaks pannud GG-WP Gaming&eSports Lounge baarikrediiti. Ütlesin auhinnast tookord ära, sest Videogamersi toimetajana ja kohaliku mängumaastiku aktivistina olen näinud iga paari kuu tagant neid mängukohti tulemas ja minemas, seega ei näinud põhjust pikemalt tema kohale süveneda.

Foto: Andri Allas (Level1.ee)

Juba natukene hiljem oli tulemas MängudeÖö ning koostöös Level1.ee meeskonnaga tegi Simon ürituse “MängudeÖÖ Mortal Kombat Warm-up“, mis toimus GG-WP Gaming&eSports Lounge ruumides. Tookord oli auhinnaks MängudeÖö pilet ja baarikrediiti, mida taaskord vastu ei võtnud, sest seal ei pakutud midagi, mida isiklikult tarbiks (see oli viga, sest neile hiljem lisandus Monster, mida tarbin pidevalt). Tookord nägin, et asutus on Maneeži 8 ruumides ning tugevalt nostalgiline, sest arvutid ja ruumid on ülesse seatud väga sarnaselt minu lapsepõlves külastatud kohaga (kui keegi teab, mis selle nimi oli, siis kindlasti andke mulle teada). Samuti suhtlesin pikemalt Simoniga, sain rohkem aimu tema plaanidest ja nägemusest ning eelkõige tema siirast ja veidikene naiivsest iseloomust, mis tekitas minu soovi tema tegemisi aidata, sest meie väikene Eesti tegelikult vajab selliseid fookuspunkte, kus asjahuvilised saaksid olla vabad.

Foto: Andri Allas (Level1.ee)

Juuni keskel toimus nende ruumides järgmine kaklusmängude üritus nimega “Tekken 7 – Launch tournament!“, kuhu taaskord kohale läksin. Suurenenud oli mängude valik, baaris oli uut kaupa laiemale matisele ning oli näha, et hakkab juurduma selline teatud stiil ja õhkkond, mida on tunda noortekeskustes. Kõik on sõbralikud, inimesed jagavad üksteisega uudiseid ja õpetussõnu erinevate mängude kohta. Simon on endiselt positiivne ja sõbralik inimene, kelle juurde on alati hea minna, seega sai kindlalt paika pandud, et Videogamers samuti aitab nende tegemistele kaasa, et asi kestaks ja oleks edukas, sest mulle meeldib võistelda ja eSporti suurelt ekraanilt vaadata.

Foto: Andri Allas (Level1.ee)

Mida GG-WP Gaming&eSports Lounge pakub?

  • Nende juures vaadatakse suuremate eSpordi ürituste otseülekandeid 120 tolliselt ekraanilt.
  • Nad korraldavad igakuiseid turniire, kus on auhinnad. Turniirid on PC ja konsoolimängudes, seega tuleb hoida silm peal, millal on soovitud mäng.
  • Nad on avatud iga päev – esmaspäevast pühapäevani! E-N 17:00-23:00, R 17:30-24:00, L 15:00-24:00, P 13:00-23:00.
  • Neil on kohapeal olemas 10 mänguarvutit, alati valmis koos mängudega. Lisaks veel mugav ala kahe Playstation 4 konsooliga.
  • Kõik arvutid on varustatud 144Hz monitoriga ja Razeri lisavarustusega (BlackWidow klaviatuur, DeathAdder hiired, Kraken kõrvaklapid).
  • Hinnad algavad alates 1€ tund (mina lapsepõlves maksin 5 krooni tund, mida võiks võrrelda 5€ tänapäeval).
  • Iga püsiklient osaleb automaatselt loosimistes, kus on auhindadeks tasuta joogid ja riistvara. Osalemiseks ei pea tegema muud kui seal mängimas käima.
  • Neil on kohapeal olemas PC mängud: “Overwatch”, “CS:GO”, “League of Legends”, “PlayerUnknown Battlegrounds”, “Rocket League”, “Battlefield 1”, “GTA V”, “Hearthstone”, “Heroes of the Storm”, “Dota2”.
  • Neil on kohapeal olemas PS4 mängud: “Mortal Kombat XL”, “Fifa 17”, “WWE 2k17”, “NBA 2k17”, “Yakuza-0”, “Homefront Revolution”, “Injustice 2”, “Tekken 7” ja PS4 VR komplekt!
  • Lisaks on veel Nintendo Switch koos “1-2 Switch”, “Zelda: Breath of the Wild”, “Super Bomberman R”, “Snipperclipers”, “Fast RMX” ja “Mario Kart 8”.

Peagi on seal tulemas terve nädalavahetus kaklusmänge, kus on kohal Eesti parimad ning terve hunnik mängijaid naaberriikidest, et koos madistada ja vaadata suurelt ekraanilt Evolution 2017 turniiri. Tegemist on suurema üritusega, kus päevapilet on 5€ ja kogu asja pilet on 10€. Rohkem infot siit – “EVO Party 2017!“. EVO Party oli vahepeal puhkusel, kuid Jan, Aleksei ja Simon said omavahel kokkuleppele, seega taaskord saame pikemalt mängida ja naaberriikidele koti pähe tõmmata.

Samuti on tulemas ESL One Cologne – Pubstomp!, kus vaadakse koos CS:GO ESLi turniiri suurelt ekraanilt. Tegevust on seal palju, seega tasub käia ise mängimas ja hoida silma peal üritustel, et anda enda osa kohalikult eSpordi arengusse.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar