“Life is Strange 2 – Episode 2: Rules” – jätkab samas tempos ja liigub loodetavasti tõusvas joones.

Tootja: Square Enix, Dontnod Entertainment
Lavastaja: Michel Koch, Raoul Barbet
Platvormid: Playstation 4, Xbox One, PC, Linux, MAC
Ilmumisaeg: 24. jaanuar 2019
Toetaja: Gamestar.ee

Esimese episoodi ülevaade on SIIN. Teise episoodi ülevaade eeldab, et esimene episood on tuttav.

24. jaanuaril ilmus “Life is Strange 2” teine episood, mis jätab sealt kus esimene pooleli jäi. Sean ja Daniel on nüüd metsas ühes mahajäetud majas elanud mõnda aega ning igapäevaselt treenivad Danieli üleloomulikke võimeid, samal ajal kogudes resursse ja varustust, et liikuda edasi järgmisesse kohta. Poiste plaan on minna vanavanemate juurde, kus loodavad mõnda aega peidus olla. Siin peab kindlasti ära märkima, et enne teist episoodi tuleks ära mängida sama tiimi poolt välja lastud tasuta mäng nimega “The Awesome Adventures of Captain Spirit“, mis otseselt seotud selle episoodiga. Nimelt selles mängus olev isa ja poeg on Seani ja Danieli vanavanemate naabrid ning tegevus on kõik omavahel põimitud.

Teine episood on traditsioonilised kolm tundi pikk ning pakub avastamiseks päris palju. Vanavanemate maja on täis igasugust kõrvalist informatsiooni poiste salapärase ema kohta, kes võtab nüüd suurema rolli kui alguses võis arvata. Tegevus toimub jõulude paiku, seega võis arvata, et algselt oli mõeldud selle episoodi ilmumine kuu aega varasemaks. Teise episoodi epitsentris on Danieli võimed ning Seani katse neid kontrolli all hoida. Nagu ka pealkiri ütleb, siis Sean loob terve hunniku reegleid, mis kõik on mõeldud selle saladuse ja Danieli kaitsimiseks. Samal ajal on selle episoodi suuremaks rolliks tutvustada terve hunnik uusi karaktereid, kes kindlasti mängivad rolli järgmistest seiklustes, seega Sean ja Daniel ei näinud erilist karakteriarendust.

Kuna enamus aega kulub kõrvalistele karateritele ära, siis siin episoodis ei ole isegi ühtegi olulist otsust, mida teha. Tegevus jookseb mööda lineraarset rada, mis loodetavasti sätib ülesse võimsama kolmanda episoodi. Siit on kahjuks puudu seeriale iseloomulik raskete (või võimatute) valikute tegemine, mis tegelikult on alati sellise mängužanri võlu. Teine episood tuli äärmiselt vaikselt ning läks samas tempos, olles läbinisti mitte märkimisväärne, kuid mingil põhjusel olen ennast siia narratiivi investeerinud ja usun, et Dontnod Entertainment ei lähe samasugust teed nagu TellTale’i stuudio läks.

Hinne: 7/10

+ Uued karakterid on kergelt imponeerivad.
+ Jätkab toimiva valemiga, mis tõi esialgse edu.
+ Narratiiv on hea tempoga ning haarab koheselt kaasa.
+ Täidab enda ülesande kui narratiivipõhine seiklus.

– Endiselt liiga sotsiaalpoliitiline, et olla tõsine sõnum väljaspool räägitavat lugu.
– Ei liigu edasi üheski olulises suunas, vaid on sissejuhatus järgmisteks osadeks.
– Mitte ühtegi olulist otsust terve episoodi jooksul, mis on natukene arusaamatu.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar