Lühiarvustused: “High Noon VR” – lihtsalt järgmine wave shooter. | “Sairento VR” – küberninjana mööda seinu ja katuseid.

HIGH NOON VR

Tootja: Octobox Interactive, Buka Entertainment
Lavastaja: –
Platvormid: HTC Vive, Oculus, DK2
Ilmumisaeg: 14. november 2017
Hind: 7,99€

High Noon VR” on järjekordne wave shooter, mida kahjuks on tänaseks päevaks juba sedavõrd palju, et esiletõusmine ei ole kerge. Octobox Interactive on Vene stuudio, kes algselt lõi mängu “High Noon” ning tegi selles nüüd multiplatvorm VR versiooni, mis sobilik lisaks HTC Vive prillidele ka Oculus Touch ja isegi DK2. Arendajatele meeldib teha esimeses isiksuses paigalseisvaid lainetes tulistamismänge, sest need toimivad platvormil hästi ning neid neid on kerge teha, kuid praeguseks on see žanr ennast tavalisel kujul ammendanud. Tegevuse asukohaks on USA metsik lääs ning mängija kehastab kauboiks, kes teisi tulistab. See ongi kogu mäng, ilma konteksti ja eesmärgita.

Mängimine on kerge – sihi ja tulista. Mõlemas käes on üks relv ning relvasid saab juurde osta. Raha saab mängides kaheksat erinevat levelit, peale mida soetad uue ja parema relva, alustad uuesti ning kordad kuniks kõik võimalikud variandid on käes. Varjuda kusagile ei saa, kuid kuna mängijal on sedavõrd palju elusid, siis ei olegi vaja. Ainult viimased kaks-kolm levelit on raskemad, kus on võimalik raskustesse sattuda. Visuaalselt keskpärane “High Noon VR” ei ole just halb, kuid praeguste mängude juures ei näe põhjust seda tööle panna. Hind on küll ainult kaheksa eurot, kuid kuniks “Echo Arena” on tasuta, siis isegi sellest ei piisa.

Hinne: 5/10


SAIRENTO VR

Tootja: Mixed Realms Pte Ltd, Swag Soft Holdings Pte Ltd
Lavastaja:
Platvormid: HTC Vive, Oculus Touch,
Ilmumisaeg: 06. veebruar 2018
Hind: 23,99€

Sairento VR” on üks nendest mängudest, mis kõrvalt näeb imeline välja, kuid ise proovides hakkavad probleemid kiiresti esile kerkima. Higistama ajavalt aktiivne mäng on lõbus kui seda teha väikestes kogustes, sest peapööritust pole suudetud täielikult kogemusest eemaldada. Mängija võtab endale küberninja rolli tuleviku Tokios, kus eesmärgiks on paljastada suur vandenõu, kuid see lugu siin on rohkem vabanduseks esitleda erinevaid asukohti, kus vastaseid tükeldada. Alustades on mängijal kaks võimalust – teha täisversiooni või VR akraadimasinate jaoks tehtud versiooni. Täispikk versioon on kümme missiooni, kus iga järgmise lahtilukustamiseks tuleb täita erinevaid ülesandeid. Igasuguse momentumi selline asi hävitab ning isegi narratiiv ununeb ära, sest peale missioone kõik lihtsalt jääb poolei. Selline tunne, et peaks tulema “Insert Disk 2” või midagi.

Mängul on olemas ka mitmikmäng, kuid mul ei õnnestunud mitte ühtegi teist inimest leida, seega ei oska öelda, kas see üldse isegi töötab. Palju erinevaid vastaseid ja mõõkadega vehkimine on tore – KUI ainult ei oleks seda peapööritust. Hüppamine on oluline elemente ja mängus telepordi asemel. Jällegi, päris lõbus, kuid pikaajaliselt peaaegu võimatu vastu pidada järjest hullemaks minevale pööritusele. Selle suure probleemi korraks kõrvale jättes on tegemist siiski keskmisest parema VR kogemusega. Seinte peal saab joosta, libistada mööda maad ning kasutada lisaks kaheke katana mõõgale erinevaid tulirelvi, kunaisid ja muid kuulsaid ninjade taparelvi. Kõige lahedam on kindlasti mõõgaga kuulide blokeerimine, mis tekitab palju adrenaliini ning üleüldiselt igasugune käteliigutamine töötab hästi. “Raw Data” muidugi teeb vibu, relvi ja mõõka paremini, kuid “Raw Data” on selles kohas ka kõige tugevam.

Mis veel? Mängus on olemas ka karakteri uuendamise võimalused, kuid need ei oma suurt tähendust. Levelite disain on korduv ning natukene igavavõitu, visuaalselt on täiesti rahuldav, kuid mitte midagi erilist. Vigane levelite disain on probleem, sest tihti suure hüppamisega avastad ennast väljaspool mängu ning siis tuleb restart teha. Mõistan, et tegijaks on uus ja väikene stuudio ning palju möönduseid on tehtud, seega mängisin seda rohkem kui üldiselt, kuid midagi uut ei avastanud ega lisandunud. Korralik mäng, kuid tõenäoliselt ununeb kiiresti.

Hinne: 6,5/10

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar