Arvustus: “Pinball FX3” – igal žanril omal fännid!

Tootja: Zen Studios
Lavastaja: –
Platvormid: PC, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
Ilmumisaeg: 26. september 2017
Hind: põhimäng tasuta/erinevad lauad alates 7€/tk

Eestist on pinballi vaimustus suures plaanis alati mööda käinud, erinevalt Ameerikast, kus see hobina väga populaarne on olnud. Ei tunne kedagi, kellel oleks kodus mõni pinballi laud ja hetkel ei tule meelde ka ühtegi kohta Tallinnas, kus mõnda mängida saaks. Seega mina olen oma “vajaduse” läbi aastate kas arvuti või konsooli ekraani vaadates ära täitnud. Pinball FX seeria on juba aastast 2007 mängijaid rõõmustanud korraliku pinball kogemusega, tuues välja laudade tasemel visuaali ja füüsika. Kui esimene mäng alustas 3 lauaga ja lõpetas 9 erineva lauaga, siis Pinball FX3 millest selles ülevaates juttu tuleb, omab juba 68 mängulauda. Hea küll, suur teene sellest on muidugi sellel, et tootja rõõmustab oma seeria austajaid sellega, et suur osa sinu ostetud FX2 laudadest toodi tasuta üle FX3’e.

Ülesehituselt on FX3 lahendatud väga lihtsalt, valid omale sobiva laua ja mängid. Kellel ees esimene kokkupuude Pinball FX sarjaga, need saavad tasuta ühe mängulaua ja ülejäänud on avatavad ainult rahakoti raudu avades. Mängus ei ole free to play mudelit, et ülejäänud laudu lahti mängida. Hinnapoliitika on FX3 puhul tegelikult päris karm, odavaim meetod on osta komplekte, mis maksavad ~9.99€ ja sisaldavad keskmiselt 3-5 erinevat lauda.

Mäng ise kuulub kategooriasse lihtne mängida, aga raske meistriks saada. Iga laud sisaldab kümneid erinevaid combo võimalusi ja oskuslööke, et oma punktiskoori suurendada. Mängitavuse poolest ise eelistasin pulti, aga töötab ka täitsa mugavalt klaviatuuriga, kuna nuppe mida kasutada on viis. Zen Studios on hakkama saanud järjekordse meistriteosega, mäng on visuaalselt fantastiline ja kutsub lausa mängima. Kui arvuti ja ekraan võimaldavad, siis 4k resolutsioonil on see lausa rõõm silmadele ja autentsed helid paitavad kõrvu. Mängus olev füüsika mootor muudab palli liikumise väga reaalseks ning see on ka üks põhjuseid miks FX sari on aastaid vastu pidanud ja uus versioon nüüd ilmavalgust nägi.

Mäng toetab platvormide vahelist crossplay’d , PSN + Steam ja XBL + Steam, mis kindlasti mõjub väga positiivselt mängu mitmikmängu osale, kus võistled teiste mängijatega edetabeli koha pärast. Huvitava lisana on mängu lisatud ranked mänguosa, mis välja näeb selliselt, et iga nädal tuleb mängijal valida 4 laua vahel, mida mängides saab edetabeli punkte ja jõudes nädala arvestuses 20% hulka, siis tõuseb järgmisesse liigasse. Liigad on jagatud traditsiooniliselt pronks , hõbe kuld jne. Lisaks siis nii ametlikud kui mängijate korraldatud turniirid, mis kestavad päevast kuni mitme nädalani. Viimane turniir mille Zen Studios korraldas, omas lausa reaalset auhinnaraha, esikohale jagati 150€. Tundub, et tänapäeval on vajalik, et igas mängus oleksid RPG elemendid, nii on ka siia lisatud enda profiili leveldamise võimalus, lisaks on mängu lisatud erinevad boonused laudadele, mis mõjutavad lõpptulemusena sinu punktiskoori. Neile aga, kes tahavad lihtsalt mängida ja keda ei huvita lisa tilu-lilu, neile on säilitatud ka klassikaline mängumood. Üksikmängija elu teeb veel põnevamaks challenge mode, kus tuleb kas teatud ajaga saada X summa punkte, et siis edasi mängida või näiteks ainult 1 palliga mängida, saavutades maksimum tase punktides.

Bethesda DLC sisaldab 3 erinevat pinballi lauda- “DOOM”, “Elder Scrolls V: Skyrim” ja “Fallout 4”.
Nii visuaalselt kui kõrvale nauditavalt, mängivad need super hästi, midagi muud aga ei saaks Bethesda nime kandvalt lisaosalt ka oodata. Kõik kolm lauda sisaldavad rohkelt eriefekte ja erinevaid RPG elemente. Doom oli juba algusest peale raske, palli laual hoida oli mingitel hetkedel üsna tükk tegemist. Lisaks on kõikidele neile sisse ehitatud lausa questid, kus tuleb täita etteantud ülesandeid. Pinballi laual oma tegelast arendada või palliga erinevaid objekte tabada, et võitlust pidada on uutmoodi kogemus, mida päris pinballi lauad kunagi pole suutnud pakkuda. Skyrimis, üle ekraani lendavad draakonid või tõsine lahing deemonitega Doomi laua peal on midagi sellist, mida sõnadesse panna on keeruline, seda peaks kogema.

Omas zhanris on raske leida Pinball FX3’le konkurenti. Mäng toimib väga hästi ja talle ettantud ülesandega saab suurepäraselt hakkama. Võrdlesin ka kogemust proovides paari pinballi emulaatorit, kus on kasutada reaalselt elust tuttavaks saanud erinevad lauad (fännide poolt virtualiseeritud) ja kui tegu ei ole just nostalgiast tingitud mälestusega päris lauast, siis FX3 pakub minusugusele fännile parema elamuse oma suure valiku ja rohkete värskete visuaalidega.
Ise proovisin ja lastele läks väga hästi peale pinballis võistelda. Kõik said issiga mõõtu võtta ja täna veel kogeda, et issile vastusaamiseks tuleb rohkem harjutada 😉

Hinne: 8/10

+ Väga head visuaalid
+ Huvitavad lauad
+ Mitmikmängija tugi (ranked mode)
+ Võistlused ja online edetabelid

– Võibolla veidi kulukas, kui rohkemaid laudu tahta

Jäta kommentaar:

About Raimo V.

Elupõline mänguhuviline alates 90ndate algusest. Lemmik žanriteks ARPG ja sport. Enamus vabast ajast kulub mängimisele, seda tihti juba uneaja arvelt.

Lisa kommentaar