Arvustus: “Street Fighter V: Arcade Edition” – selline nagu mäng oleks kohe alguses olema pidanud.

Tootja: Capcom, Dips
Lavastaja: Yoshinori Ono, Takayuki Nakayama
Platvormid: Playstation 4, PC
Ilmumisaeg: 16. jaanuar 2018
Toetaja: Gamestar.ee

Street Fighter V” ilmus nüüdseks juba peaaegu kaks aastat tagasi 2016 kevadel ning selle tulek oli raske. Puudus üksikmängijale mõeldud sisu, online ei töötanud nii nagu peaks ning probleemide nimekiri oli pikk. Sellest ka põhjus, miks mängu hinne on endiselt erinevates keskkondades väga madal. Kaks hooaega on möödas, palju uusi karaktereid on lisatud ning müüdiedu pole olnud just kiita kui “Tekken 7″ müüs ainult kahe kuuga rohkem ning “Injustice 2” möödus ainult 86 päevaga numbritest, mida “Street Fighter 5” oli aastaga kokku suutnud ajada.

2018 on alanud suurepäraselt Capcomi jaoks, sest kohe saabuv “Monster Hunter World” ning värskelt ilmunud “Street Fighter V: Arcade Edition” on head näited sellest, et saab hästi teha küll kui on aega ja piisavalt soovi. Värske “Street Fighter V” on hästi tasakaalu saadud, tugevalt muudetud, andes nüüdseks nostalgilist “Street Fighter 3” hõngu. Karakterite arv on kasvanud päris suureks, uus süsteem on palju painduvam ning kergem, tempo on tõsnud, kombinatsioonide arv suurenes ning üleüldiselt on tegemist lahtisema mänguga, mis lisaks mängimise lõbu tõstmisele on kasulik ka e-spordi poolele.

Üksikmängija sisu on nüüdseks olemas ja aksepteeritav, kuigi mitte “Injustice 2” või “Tekken 7” tasemel. Vanadest probleemidest on hetkel  veel alles vajadus kasutada Capcomi kontot ning asju lahti lukustada mängusisese eraldi valuutaga, mis üldpildis on peaaegu, et mitte märgatav.

Mis on uus?

Nagu nimi ütleb, siis lisatud on Arcade Mode ehk siis arkaadi mängurežiim, mis on kaklusmängus vajalik ning üks nõutumaid mänguviise. Miks seda kohe alguses ei olnud, ehk Jumal teab, kuid nüüd õnneks on see lisatud. Tõsi – mingit erilist revolutsiooni see endaga kaasa ei too, kuid annab midagi teha kui online’i mängida ei saa. Tegemist pole ka tavalise “redeliga”, vaid Street Fighter 31-aastat tähistav kogemus, mis paneb vastamisi eelnevalt paika pandud karakteritega, mis kõik vastavad konkreetse mängu sisule. Seega uusi karaktereid “Street Fighter 3” redelist ei leia. Arcade Edition annab palju erinevat kunsti galerii jaoks, mängusisest valuutat, kostüümid ja üks tünnide lõhkumise boonus level.

Kõige olulisem on muidugi kaklus ise. Tõenäoliselt kõige kergem mäng terves seerias, kus liikumine, erinevad löögid ja kombinatsioonid, hüppamine ja hea tunde saamine on lihtsaim kui ei kunagi varem. Praegu on ideaalne aeg alustada enda teekonda “Street Fighter V” maailma ning avastada see, mida miljonid fännid juba teavad. Capcom lisas juurde uusi ülesandeid treeningusse, et aidata algajaid ning pani juurde kaua oodatud funktsiooni – löökide andmed. Kiirus, kestus, taastumine ja muu selline. Tegemist on teemat muutva lisaga, mida on kaua kaua kaua oodatud.

Ei hakka lahkama muudatusi tasakaalus ning hotfix teemadel, kuid mainin ära, et juurde lisatud V-Trigger 2 funktsioon laiendab SFV võimalusi mitu korda, olles peaaegu samal tasemel “Tekken 7” taolise gigandiga. Hetkel ei ole muud teha kui panna käed ülesse ja kiita Capcomi. Praegu enam ei taha ega ei viitsi meenutada seda koledust, mis ilmus aastal 2016 – see enam ei ole oluline.

Hinne: 9,5/10

+ Suurel hulgal karaktereid.
+ Kiire ja kerge on mängu sisse elada.
+ Puhas nauding.
+ Lõbus, ilus ja lahtine mängustiil.
+ Detailsem treenging ning liigutuste detailsed andmed.
+ Üksikmängijale palju uut tegevust.

– Endiselt on vajalik Capcomi konto.
– Online on ainult ühekülgne.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar