“Puzzle Out VR” – just kui hakkasin mõtlema, et VR mängud lähevad sisukaks.

Tootja:Glock Software
Lavastaja:
Michael Glock
Platvormid:
HTC Vive, Oculus Rift
Ilmumisaeg: 
05. märts 2019
Hind: 
4,99€

Mängides igal nädalal päris mitu uut VR mängu, siis olen endale valinud nö “vahelduseks” puslemängude žanri, et natukene eemalduda suurtest AAA nimedest ning korduma kippuvatest VR innovatsioonidest. Isiklikult muidugi on eesmärgiks hoida ka mõistus terav, sest EKRE paanika ja kurvivaba vaktsiniiparanoia teeb murelikuks terve mõistuse jätkusuutlikuse üle. Mul on varnas mitu head pusle ja ajulihasteste tiiserit, siis värskelt ilmunud “Puzzle Out VR” lubas tulla ka midagi toredat. Kirjelduses on selgelt kirjas, pakutakse väljakutsuvat tangrami lahendamist 3D keskkonnas, olles samal ajal kosmoses. Kõlab ju hästi? Nojah, tulemus on siiski masendavalt kurb. 

Antud juhul ei pidanud see olema üldse arvustamiseks mõeldud teos. Ideeliselt tahtsin siit teha erinevad videod Youtube’i jaoks, et kuidas neid lahendan ning milliseid võimalusi oleks, et ehk asju teisiti teha, kuid mured siin algasid kiiresti ning enam ei suuda sellest mitte kirjutada. “Puzzle Out VR” on olemas nii Steami kui Oculuse keskkonnas, kuid kuna HTC Vive on võimekam, siis lähen üldiselt seda teed. Koheselt hakkas mäng mulle vastu punnitama, kui ütles, et minu ruum ei ole piisavalt suur. “Äkki peaksin suurema ruumi muretsema?” ja siis “Me ei ole kindlad, et see nii väikeses ruumis mängitav on!” tulid tekstid ekraanile. Senimaani, peale sadu VR mänge, mitte kordagi mureks olnud asi on äkitselt teemas. Ja üllatus üllatus – mängus ei saa ala valida või keerata nagu igas teises normaalses VR mängus on seni saanud.

Probleem oli selles, et taheti rohkem laiust kui mul pakkuda oli, kuid see ei oleks mure kui saaks näiteks “kosmosejaama” 90 kraadi keerata. Seda kahjuks teha ei saa. Ennist vist mainisin, et tegevus on kosmoses – põhimõtteliselt on see õige, sest kalustrofoobiline kummituba seal ju tehniliselt asub. Mingisugusel põhjusel tuleb kiiver ka endale pähe panna, kuid selle tagamaad on jäänud saladuseks. Mured muidugi alles algavad. Peale kogu tehnika ümber kolimist siis suuremasse ruumi, et seda imelist puslemängu nautida sain teada, et mingisugusel põhjusel asja heli on täiesti loetamatu iseloomuga. Mõnikord tuleb, siis jälle mitte ning kui kauaks jääb, seda ka keegi ei tea. Äkki on stabiilne heli kusagil rahamüüri taga peidus, kuid minu jaoks seda ei olnud.

Päev raisatud, majas kolitud ja totaalses vaikuses hakkan siis nautima seda imelist kosmosepusle väljakutset ning mida ma avastan – KOGU mäng kestab alla kümne minuti. Päriselt. Tegemist ei ole tasuta mänguga, vaid tervelt viis eurot maksva “videomänguga”. Lisaks pool sellest mänguajast on paarist jupist koosnevad tangrammid ning lausa kurvaks teeb see, et siin ei pea tegema muud kui panema jupi mis iganes pidi suurde auku ning kui selle lahti lased, see paneb ise ennast automaatselt õiget pidi ja õigesse kohta. Ehk siis mängija lihtsalt korjab värvilisi klotse. Uskumatu, et selline asi üldse kvalifitseerub kui videomäng.

Sellega ei ole kõik veel otsas. Tehniliselt on asi ikka päris katki. Peale heli ei saanud mängu normaalselt sulgeda. SteamVR oli vahepeal päris segaduses ja isegi kui ütles, et asi on kinni, siis pead eraldi Task Manageri kaudu veel üle sulgema. Ja uuesti käima panna ei saanud enne kui SteamVR taaskäivitada. Lisaks ainukene kord kui sain asja lõpuni teha oli esimene kord. Tahtsin peale seda veel teha, et veenduda ega ma viirastusi ei näe, kuid kusagil neljanda viienda leveli juures ei saa enam edasi minna. Mängus ei ole piisavalt juppe ja suurem oranš kolmnurk on lihtsalt puudu. Seda ei ole seal ja ongi kõik. Mängus mingisugust menüüd ei ole, et restart teha, siis tuleb kosmosejaamast läbi seina välja kõndida, mis käivitab osa uuesti, kuid see kolmnurk pole tänaseni tagasi tulnud. Mitte, et seda uuesti tööle tahaks panna, sest mõni asi lihtsalt ongi halb.

Hinne: 2/10

+ Visuaalselt, nii palju kui on, täiesti talutav.

– Igasugused menüüd ja seadistamise võimalused on puudu.
– Tehniliselt täiesti katki – sulgumise, heli ja kinnijooksmine mured.
– Ebareaalselt lühikene.
– See maksab raha.
– Pusled lahendavad ennast ise.
– Lihtsalt ajab närvi.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar