“The Wizards: Enhanced Edition” – PSVR sellise täpsuse jaoks polnud kõige parem mõte!

Tootja: Carbon Studio
Lavastaja: –

Platvormid: HTC Vive, Oculus Rift, PSVR

Ilmumisaeg: 
12. märts 2019
Hind:
19,99€

PSVR ei ole kõige võimsam tehnoloogia, kuid toob tihti äärmiselt sisutihedad ja unikaalsed tooted, näitades enda võimalusi ning kaitstes ka Sony positsiooni kui number üks virtuaalreaalsus platvorm. “The Wizards: Enhanced Edition” ei ole ideeliselt midagi uut, sest juba VR algusaegadel hakati tuhinal tootma erinevaid võlurite ja maagiga mänge, et kõik saaksid ise käsi liigutades tulepalle loopida. Idee oli parem kui enamus teostusi ning paraku anti kiiresti alla ja taolised arendused kadusid või vajusid kuhugile tahaplaanile. “The Wizards: Enhanced Edition” toob sama asja tagasi, lisab siia ohtsalt iseloomu ja vürtsi, kasutab ära kõikide eelmiste õnnestujate ja ebaõnnestujate näiteid ning paneb kokku ühe vägeva asja, mis kinnitab raudnaelana PSVR vajalikkust ja tugevust.

Erinevate relvade kasutamist nagu mõõgad, nuiad, kirved, vibud ja mida muud iganes veel on tänaseks juba paljud VR sõbrad palju kogenud. “The Wizards: Enhanced Edition” on samanimelise PC mängu esmakordne ilmumine PS4 peal ning annab mängijale võimaluse olla salapärane võlur, kes erinevate käte liigustustega saab luua tuld, elektrit, jääd ja veel mõndagi muud. Kahjuks originaalne versioon jäi mängimata, siis ei oska öelda, et mida see “enhanced” endast täpselt kujutab, vaid vaatan seda kui uut ja ühte tervikut ideega, et see ongi see esimene ja ainukene versioon. 

Mängul on olemas ka mingisugune narratiivi laadne toode, kus kogu sündmustik tuleb läbi maheda meeshääle. Too salapärane hääl, keegi endine võlur, jutustab sündmuseid, annab teada, et kes kus mis ning muidugi teeb ka natukene nalja, et asjal oleks rohkem elu kui tegelikult on. Mängija on võimas võlur, kes liikudes läbi aja peab päästma inimkonna erinevate maagiliste olendite käest. Vastu astuvad väikesed goblinid, suured trollid, teised võlurid ning hiiglaslikud draakonid ning seda kõike mitmes erinevas keskkonnas. Põhiline lugu ei ole pikk (nagu VRis kombeks on), kuid see ei ole ka fookuseks, sest iga maailm on jagatud mugavalt mitmeks leveliks, kus iga leveli läbimisel saab punkte. Mille jaoks neid on vaja, räägin peagi.

Alustan koheselt kõige olulisemast – kontrollimine, liikumine ning võimalikud variandid. Karakteri kontrollimise jaoks on tarvis Playstation Move pulte. Siin kahjuks tavalise Dualshock 4 mängupuldiga midagi teha ei ole. PSVR ei ole just kõige sujuvam, siis teleportimine võib pikema aja peale seest keerama panna – isegi minusugusel igapäevasel VR hundil. Selle tõttu olen hakanud eelistama neid teoseid, kus olemas ka tavaline kõndimine ning siin on see täiesti olemas. Ainukene mure on selles, et tavaline pööramine, ilma järsu nurgata, on vasaku käe painutamisega. See on midagi uut ja võtab harjumist. Lõpuks kujunes liikumisest kõikide asjade segu, kus teleport, kõndimine ja keeramine töötasid koos, eriti lahingute ajal.

Loitsude tegemine on muidugi käte liigutamisega ning siin PSVR kindlasti ei aita. Ühe kaameraga VR seade, mis kasutab Playstation 3 ajast pärit mängupulte ei ole just tehnoloogia tugevaim näitaja ning seda on tunda. Kokku on kuus erinevat loitsu, millest üks on valgusekilp ning ülejäänud viis ründavat – väikene ja suur tulepall, jäävibu, elekter ning veider kristallide sadu. Kõiki neid saab uuendada, kus iga järgmine variant on parem kui eelmine. Niisama neid loitse üksinda kodus välja vehkida ei olegi see eriline mure ning täiesti tore, siis võitluse ajal kui palju asju on käimas, ajas päris tigedaks. Goblinid ja trollid peksavad mind, kuid minu kuueteistkümnes katse kilpi esile manada ei ole endiselt edu toonud, sest PSVR lihtsalt ei saa aru, mida proovin teha. See mure kandub üle ka teistele loitsudele, seega varuge kannatust ja paluge kõigevägevama armu.

Teine suur mure on sihtimine. Tänases olen päris harjunud VR sihtimisega, milleks on vaatamine teatud kohta, mis saadab siis soovitud tegevuse sinna suunas. Kahjuks siin tuleb sellega omajagu karvuturritavat segadust, sest loitsude vallandime peab olema samuti selle vaateakna vahetus läheduses ning 3D keskkonnas, kus kaamera on ainult ühes suunas ja kohas, on see päris keeruline. Lõpuks andsin alla seda püsti seistes mängida ja istusin toolile. Menüüs on korralik valik erinevaid võimalusi ning peale istumise variandi valimist sain ka enda suuruse uuesti panna, kus mäng siis kompenseeris kaotatud kõrge. Peale seda läks elu oluliselt kergemaks, seega soovitan proovida ja mängida igal juhul istudes.

Kuidas siis mäng käib? Mängija liiguv mööda lineaarset maailma, tapab kõik vaenlaste lained ning proovib jõuda lõppu. Vahepeal on mõni kergem pusle lahendada, siin ja seal on peidus erinevaid asju, kuid üldiselt see ongi kõik. Peale leveli läbimist saab mängija punkte, mille abil saab loitse paremaks muuta. Iga maailm on selliselt leveliteks jaotatud ning keskmiselt üks level kestab sellised seitse kuni kümme minutit. Kokku on kolm maailma, mille lõpus on hiiglaslikud bossid, kelle alistamine ei ole eriline probleem. Üldiselt on siin tegemist vägagi kerge väljakutsega, sest elusid on väga palju ning alati saab minema teleportida kui jama käes.

Visuaalselt on tegemist sellise keskmise VR mänguga, kus ei ole midagi sellist, mis suu laiali jätaks, kuid ei ole ka nii kole, et tahaks prille ära võtta. Tekstuurid, värvid ja detailid on kõik omal kohal ja nagu nüüdseks juba ootaks. Keskkonda saab ka hävitada nagu seinad, kujud, kastid ja muud taolist, milles peitab ka enda ümbruse avastamise mõnu. Kahjuks surevad vaenlased ja katkised seinad on koledad ning mingil põhjusel kaadrisagedus kukub vahel päris madalaks. Peale põhiloo lõpetamist tuleb juurde uus mängurežiim “Arena Mode”, kus on kolm erinevat väljakutset – kaitse kristalli, lõhu kristalli ja ära lase vaenlaseid mööda. Siin ei pea pikemalt midagi seletama – nii nagu kirjas, selliselt ka tuleb.

“The Wizards: Enhanced Edition” on kindlasti enda raha väärt, sest sisu on siin palju. Siit tuleb ka tunne, et hakkame jõudma momenti, kus VR mängud hakkad muutuma kogumaks ning järjest sisukamaks, mis tähendab, et ühe-kahe tunniste täishinnaga mängude aeg on möödas. Väikeste vigadega teos on siiski selle aasta üks parimaid VR seiklusmänge ning siin ei pea pikalt mõtlema, et seda ka soovitada. Tehnoloogia mured on pigem ainsad, sest mängul endal ei ole küll midagi nii väga laita, pigem kiita.

Hinne: 8,5/10

+ Narratiiv on olemas. Jason Marnocha narratsioon.
+ Iga level on hästi disainitud ja täpse pikkusega.
+ Võitlus toimib hästi ka suure koguse vastastega.
+ Hästi peidetud korjatavad esemed (reaalselt peab pikal otsima ja avastama).

– PSVR tehnoloogia on pigem pidur kui midagi muud.
– Pidevalt leidsin ennast väljas pool mänguala ning ei saanud kuhugile minna.

Meie Discordi leiab SIIT.
Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar