“Trials Rising” – kui lõbus ja frustreeriv saab üks mäng olla?

Tootja: RedLynx, Ubisoft
Lavastaja: –
Platvorm: Playstation 4, PC, Nintendo Switch, Xbox One
Ilumise kuupäev: 26. veebruar 2019
Toetaja: Gamestar.ee

Trials seeria on tänapäevane “ExciteBike” stiilis puhas meelelahutus, kus realism ei ole kunagi eesmärk olnud. Füüsika toimib täiesti õigesti, kuid kõik muu on ülepaisutatud ja humoorikas kuni täiesti fantaasiani välja. Mootorattaga platvormer, kus tuleb erinevaid radu võimalikult kiiresti läbida, pakub suures koguses erinevaid ajastuid, asukohti ja võimalusi totaalselt põruda, uuesti teha ning sedaviisi totaalselt ennast mängu ära kaotada. Trials seeria algas juba aastal 2000 ning selle taga on põhjanaabrite mängustuudio RedLynx. Kokku on tänaseks juba kuus põhimängu ning üheksa kõrvalmängu, seega ei saa öelda, et siin midagi uut oleks. Minu jaoks on “Trials Rising” siiski esimene, mida tegin tõsisemalt kui eelmiseid. Varasemalt piirdus mängmine paari tunniga erinevatel momentidel ning kunagi tegelikult ei süvenenud, et mis on kogu selle asja tuumas. Rising pakub taaskord suurel hulgal valikuid keerukaid radu, mille läbimine on lõpuks juba päris suur saavutus, olles samal ajal lõbus ja frustreeriv.

Üks äärmiselt tugev punkt on selge teema puudumine, mis teeb igast rajast individuaalse üllatuse. Piisavalt kaua ühte rada harjutades hakkab sealt leidma salajasi otseteid, keerulisi hüppeid ja veel palju muud nagu peidetud karikad. Taustal toimub alati midagi enneolematut nagu tulnukate invasioon, pangarööv, põlev ja plahvatav rongisõit või mida iganes muud ning mingisugusel põhjusel see sulab kogu mängu tegevusega veatult kokku. Muidugi on see kõik visuaalselt nauditav, kus kaamera on kord lähedal, siis kaugel ja küljelt. Levelite disain on võtmesõnaks läbi terve selle mängu, sest mingisugust narratiivi siin ei ole ning siin punktis kurta kohe kindlasti ei saa.

Läbi kogu mängu on mitmeid erinevaid mänguviise, kuid Ubisofti enda sõnul on rõhk pandud just online mitmikmängule. Üksikmängijale on pakkuda pikem kampaania, mis lihtsalt lukustab radu lahti ning erinevad missioonid, millest osa on minimängud nagu kaugushüpe, põleva mootorrattaga sõitmine jne. Kõik muidugi tugeva huumorisoonega. Kui pidev füüsikaga võitlemine ära väsitab, siis on võimalik nii sõitja kui sõiduki välimust muuta enda maitse järgi. Selle jaoks on mängul pakkuda suur kogus hasartkaste, mida saab siis osta või mängides lahti lukustada. Sinna alla käib ka uued ja paremad mootorrattad (või jalgratas). Uue lisana “Trials Rising” juures on tandemratta variant, kus kahekesi sõites saab kiiremini, kuid tasakaalustamine on ka sellest tulenevalt raskem.

Kogu see kaos on lõbus ning asja tuumas on reaalsed oskused, mis määravad ettevõtmise edukuse. Raske on seda mängu mitte armastada, kuid samal ajal vihaselt ropendada, sest see pidev kukkumine on muud kui lõbus. Siiski pulti käest panna on raske ning aeg kaob kiiresti. Tore enda nime näha mängijate nimistu tipus, teistega võistlemine on kaasahaarav ning siit ei pea pikalt otsima põhjuseid, et miks see seeria on sedavõrd edukas olnud. “Trials Rising” ei tee midagi revolutsioonist ning ei muuda juba armastatud valemist, vaid täiustab seda, mida pidi ning kaotab selle, mida kurdeti.

Hinne: 8,5/10

+ Tandemrattaga sõitmine.
+ Tegevust jagub sadadeks tundideks.
+ Online mitmikmäng ei vea alt.
+ Üksikmängijale tegevust pikaks ajaks.
+ Visuaalselt ajastukohane.
+ Ülikiire alustamine kui kukkumine tuleb. Ei ole laadimisaega.

– Ei too suuri uuendusi ega üllata mitte millegagi.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar