Activision avaldas eelmise aasta finantsandmed ning need on paremad, kui keegi oskas oodata!

Majandusaastad on läbi ning aruannete esitamiste tähtajad on lähedal, siis Activision Blizzard esitas ka enda eelmise aasta aruande. Seda saab lugeda SIIT.

Üldiselt on tulemused paremad kui positiivsemad analüütikute ennustused. Activision (lisaks veel Blizzard ja King) näitab üle kuue miljardi dollari suurust käivet, üle 10 miljardi mängutunni ning üle 32 miljardi tunni nende mängude ülekannete vaatamist. See number on natukene suurem kui kogu Netflixi videote vaatamiste arv üle terve maailma.

activision-details-how-well-destiny-call-of-duty-and-hearthstone-are-doing-14625222146

Kuidas siis suurematel frantsiisidel ka läheb?

Call of Duty” on imeline edulugu (kui jätta kõrvale “Infinite Warfare” fiasko). 85% kõikidest Playstation 4 konsoolidest müüdud 2015 viimase kvartali (3 kuud) jooksul olid koos “Black Ops 3” mänguga, mis räägib selle imelisest edust ning PS4 DLC kokkuleppest, millest Microsoft ilma jäi.

Destiny” kasutajate arv läheneb 30 miljoni piirile, mis enne jõule oli 25 miljonit. Nii palju peale mängu ilmumist on endiselt sedavõrd palju uusi inimesi ning mis kõige hämmastavam – keskmine kasutaja on pannud üle 100 tunni mängu alla. Aprillis ilmunud update (2015) lisas suure numbri kasutajaid, kes kasutasid päris raha, et osta Sterling Treausre kaste. Täpsemalt 12,1% kasutajatest ostsid neid reaalse raha eest…
Destiny” suur edu on pannud Bungie pinge alla, sest Activision ootab pidevalt uut sisu, et kindlustada “Destiny” kui uus ja verivärske frantsiis (rahamasin). Septembris tuleb uus update ning 2017 ilmub “Destiny 2”.

Heartstone” mängijate arv kasvab ülikiiresti ning keskmiselt mängitud tundide arv on samuti kasvavas suunas. Suured turniirid ja uued laiendused ainult suurendavad mängu edukäiku.

Overwatch” on peagi ilmumas (hetkel beetas, ilmub 24. mai) ning see on Blizzardi uus suur lootus peale 2012 aastal ilmunud “Diablo 3” edulugu.

Selge on see, et Activisionil raha nii pea otsa ei saa, sest kasumimarginaalid on naeruväärselt suured ning olenemata “Infinite Warfare” dislike arvust, ennustatakse mängule tohutut majanduslikku edu. Juba on vihjatud, et järgmine aasta on oodata ka maailmasõjaaegset Call of Duty mängu.

Allikas: forbes.com ja eurogamer.net
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar