Arvustus: “Evil Genome” – peegeldus väikese stuudio piiratud võimalustest.

Tootja: Crystal Depths Studio
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg 07. august 2017
Toetaja: Crystal Depths Studio

Evil Genome” on lihtne Metroidvania stiilis 3D horisontaalne RPG tühermaa avastamise mäng, mis näitab taaskord, et videomäng saab olla väga nauditav ka koos mõnede (suurte) vigadega. Crystal Depths Studio poolt tehtud seiklusmäng kombineerib platvormidel hüppamise, avastamise ja rollimängulise karakteriarenduse, hoides põhirõhku liikumisel ja starteegilisel võitlusel, kus mängija kasutada on erinevad maagilised trikid ning õhuakrobaatilised mõõgalöögid.

Üksikmängija põhilugu paneb mängija esialgu tundmatu naise rolli, kes on TSL organisatsiooni poolt saadetud uurima ja vajadusel kõrvaldama kolooniaid, kes on kuulutanud iseseisvuse. Olles õhusõidukiga teel esimesse punkti, juhtub õnnetus, mille tagajärjel kaotab protagonist nii mälu kui ka iseenda. Mängija ülesandeks on siis nendele probleemidele lahendus leida ning lõpuks otsustada, mis on õige ja mis on vale.

Mäng on väikese indiemängu kohta visuaalselt kütkestavja oodatust kõvasti parem. Mängul on kenad graafilised detailid erinevates asukohtades, seal hulgas erinevad vähetähtsad esemed, mida saab hävitada, on kõik viimase varjuni ja valguse peegeldusini lihvitud. Nii peategelane kui ka kõik vaenlased näevad head välja, seega siin kohal kindlasti ei saa norida ka kõige nõudlikum mängusõber. Muusika on ka täiesti arvestatav, kuid mitte väga meeldejääv antud tempo ja märuli juures, siiski on lugusid, mis pikema mängimise peale tõusevad esile. Heliefektid ning häälnäitlemine on samuti korralik arvestamata mängu eelarvet ning hinda, pakkudes konkurentsi ka suurematele teostele.

Liikuda ja võistelda saab nii puldi kui ka hiire ja klaviatuuriga kombinatsiooniga, kuid võttes arvesse mängu kiiret tempot ning mehaanikat, siis on parem mängida puldiga. Mäng on “Metroidvania” stiilis kaardiga (ehk mitte kindla suunaga platvormi mäng), mis jääb truuks enda alažanrile, sest progreseerumiseks on ette nähtud loo kulgemine, kuigi avatud “kaart” annab võimaluse uute oskuste kiiremaks leidmiseks. Enamus asju, mida mängija leida saab, on ettenähtud uute esemete valmistamiseks, olgu see siis kas uued rõivad või relvad, seega sisu ja korjatavaid asju on päris palju.

Võitlus ise on huvitav, pakkudes nii tavalist lähivõitlust kui ka kaugrünnaku variante koos erioskustega, mida omandada saab arendades karakterit läbi kogemuse saamise (nt miinide paigaldamine või selja tagant ründamine).   Lisaks põhimissioonile pakub mäng ka hunnik kõrvalmissioone, mida leiab loo erietappides ning saavutusi, mis võivad hoida mängijat tegevuses veel ka tunde peale põhiloo lõppu. “Evil Genome” soeb palju huvitavaid aspekte ja žanre, olles kohtati suurejooneline, siis jällegi peegeldus väikese stuudio piiratud võimalustest.

Kahjuks pole see mäng ideaalne hoolimata sellest, et ma seda nautisin. Mul oli probleeme saavutuste lukust lahti saamisega, kui mängu esimest korda mängisin. Teistkordsel läbimängimisel avanesid siiski suurem osa saavutustest ja tundub, et “Evil Genome” on disainitud mitmekordseks läbimiseks. Olen kohanud mitmeid tehnilisi tõrkeid, kus ei saanud vaenlast neutraliseerida, vaid nad ründasid mind järjepidevalt edasi (soovitan nad lihtsalt auku lükata või neist piisavalt kaugele eemale joosta, et nad lihtsalt ära kaoks), seega piiratud eelarve probleemid tõusevad aeg-ajalt ikkagi esile. Tasub jälgida ka mängu tõlget hiina keelest, sest see pole nii halb, et ei saaks aru, kuid see pole ka ideaalne.

Hinne: 7/10

+ Lihtsasti arusaadav.
+ Huvitav ja tuttav mehaanika.
+ Piisavalt arenemisvõimalusi.
+ Graafika

– Pisut igav muusika.
– Vaenlaste varieeruvus.
– Lühikese võitu lugu.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar