Arvustus: “Offensive Combat: Redux!” – teismelise poisi arvamus solvavast tulistamisest!

Tootja: SlapShot Games, Three Gates AB
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 18. august 2017
Toetaja: SlapShot Games

Offensive Combat: Redux!” tugineb suurepärasele samanimelisele mängule ja tuttavatele kaartide ja toob mängu uue vaatajaskonna. Kümnete relvade ja pwns´idega näitab mäng, et on unikaalne FPS žanris. Hetkel ei ole mäng veel saadaval, siis pärast avaldamist 18. augustil jätkab arendusmeeskond kaartide, skinnide ja muu vajaliku sisu lisamist. Mäng on ehitatud First Person Shooterina, mis on üllatav seda tüüpi huumoril põhineva mängu puhulsest tulemus on reaalselt toimiv. Treeninguid alustades avaneb mängijale kohe maagiline vaade loodud universumi olemusse, andes suurepärase idee, kuidas SlapShot Games antud teost edastada on planeerinud. Treening õpetab liikuma, hüppama ja tapma. Mängul on ka uskumatult hea muusikavalik, mis sobib perfektselt keskkonda ja temposse. Pärast treeningu lõpetamist viiakse mängija avalehele, kus saab 12 miljonit kulda, millega on võimalik poest ostes uusi relvi ja skinne.

Kohe alguses on mängijal olemas relvapuu (jah, lugesid seda õigesti) all kasvamas omajagu variante, mida vastaste vastu hiljem kasutada. Mängu graafika on ulmeliselt kaunis, mis lihtsalt paitab silmi isegi madalate seadetega, kuid ei ole sellise kaliibriga FPS mängu kohta midagi erilist ja enneolematut. Muidugi detailide teravus sõltub sellest kui suureks on pandud nägemisulatus. Valikus on erinevaid mänguviise nii üksikmängus kui ka mitmikmängus. Üksikmängus saab avastada erinevaid kaarte, mängida tapja robotite vastu, samal ajal mitmikmängus saab valida juhusliku mängviisi, kus arvuti ise otsustab milline järgnevatest – Deathmatchi, Team Deathmatchi ja Capture The Flagi, mis on suhteliselt klassika selles žanris.

Offensive Combat: Redux!” asetab mänguri sõduri rolli, kes peab täitma erinevaid ülesandeid, mis on eelnevalt mainitud üksikmängu ja mitmikmängu all. Ennast saab kehastada erinevateks tegelasteks, näiteks punaseks robotiks, hipsteriks ja tulnukaks, kuid need on ainult mõned näited. Mängus on väga palju erinevaid värvikaid asukohti, mis pakuvad suurt avastamisrõõmu ning tehniliselt nõuab võimsamat arvutit, et saavutada parem kaadrisagedus ja võimsam mängukogemus. SlapShot Games on loonud tehnilised nõudmised selliselt, et rahuldada iga mängija vajadused, muutes graafikat, juhtnuppe ja hiire kiirust vastavalt soovile ja koduarvuti võimsusele, seega ei ole muret, et arvuti ei ole piisavalt võimas.

Mängides läbi üksikmängu narratiivi sain aru, et mäng on väga hea kontrollitavusega ja suurepäraste animatsioonidega. Heliefektid võiksid olla natukene reaalsemad, mis teeks mängu põnevamaks kui see hetkel on, kuid arvestades huumoriprismat, mis kogu teost ümbritseb, on antud valik mõistetav. “Offensive Combat: Redux!” pakub kindlasti kõigidele žanrisõpradele avastamis- ja  äratundmisrõõmu, eriti kui kohtad oma sõpru kellega koos saaks seda mängida. Selles viimases just peitubki suur osa kogu elamuse võlust ja valust. Peamenüüs on ära toodud kõik Steami sõbrad ja mida nad mängivad, mis on selline väikene huvitav asi, mis silma jäi. Kokkuvõtteks on tegemist vägagi hea tulistamismäruliga inimestele, kes tahavad koguaeg tegutseda ja põrmustada vastasmängijaid või erinevaid roboteid.

Hinnang: 8/10

+ Väga hea kvaliteediga animatsioonid, heli ja muusika.
+ Palju erinevaid võimalusi.
+ Kasutab suurepäraselt žanri ja meediumi võimalusi.

– Vähe tegevust üksikmängus.
– Nõuab võimsat arvutit.
– Huumor on tihtipeale subjektiivne ning ei pruugi tabada iga mängijat.

Autor: Karel Kutsar
Toimetaja: Raiko Puust

Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar