Arvustus: “VR Shooter Guns” – lõbus, kiire ja sõltuvust tekitav lihtne idee.

Tootja: Cykyria
Lavastaja: –
Platvormid: HTC Vive, Oculus Rift,
Ilmumisaeg: 07. september 2017
Toetaja: Cykyria

VR Shooter Guns” on fantaasiavaese nimega arkaadilik tulistamismäng, mis on täpselt selline nagu ette võiks kujutada peale nime kuulmist. Tegemist on äärmiselt tempoka, lõbusa ja lihtsa VR mänguga, kus igasugune relvade käsitlemine ja kasutamine on veatu ning vaenlaste eest varjumine adrenaliini tekitav. Põhimõtteliselt ainukene ülesanne on võtta maha võimalikult palju agressiivseid roboteid, kes kunagi ei ole üksinda. Tark AI kohandub kiiresti, seega mitmed vastased korraga, adrenaliin, lisaülesanded ning ajalimiit loob vägagi intentsiivse elamuse. “VR Shooter Guns” viib tagasi aega, kus arkaadimasinatel domineerisid hüperrealistlikud ulmeteemalised tulistamismängud. See tuletab meelde, et kui lõbus, kiire ja sõltuvust tekitav võib olla lihtne idee, mis on ellu toodud tänapäevaste tehnoloogiliste võimalustega.

Mängustiil on igale mängijale enda otsustada – võib olla rahulik ja rohkem ennast varjata või minna hullumeelsena peale ning igale vastale kuuliga otsaette lasta (kui on reaktsiooni kiirust ja täpsust selliseks asjaks). Enne alustamist on võimalik valida kolme erineva ajalimiidi vahel – 15 minutit, 30 minutit ja lõputu. Pakkuda on ainult üks suurem kaart (kosmosejaam), kuid sellest täiesti piisab, sest sellise hullumeelse tempoga naljalt üle 15 minuti korraga ei jõuagi. Kaart jaguneb omakorda neljaks tasemeks (leveliks), mida järgemööda liikuda lõpptulemuse suunas. Kuna tegevus on punktide peale, siis igal variandil on olemas tabel, kus enda oskuseid võrrelda teiste mängijatega üle maailma, mida hetkel on väga vähe. Pean tunnistama, et selline surutud tempoga higistamine on mulle meeltmööda ning juba näen selle mängu potentsiaali pidudel, kus peale enda mängukorda võtad külma joogi ja vaatad järgmise mängija etteastet.

Relvadeks on ulmežanri standardiks olevad laserpüstolid. Mehaaniliselt väga kerge, kus kõik vajutused ja liigutused on intuitiivsed, seega probleemi ei paku isegi algajatele. Raskusaste ja erinevad võimalused mängida teeb sellest väljakutse ka tõsistele mängumeestele, kes üle enda varju iga päev paar korda hüppavad. Graafiliselt on mäng vägagi ilus. Keskkond on detailne, varjud ja valgus loovad õiged tunnetused nii sügavusele kui kaugesele. See tähendab ka suuremat nõudlust mänguarvutilt, seega päris iga inimene endal kodus seda käima tõmmata ei saa. Kuna hetkel on ainult üks kaart, kus mängida, siis hakkasin lõpuks väsima muusikast. Tegemist on ajutise probleemiga, sest lisad on tulemas, kuid juba hetkel võiks saada muusikat vahetada.

Praegu on “VR Shooter Guns” veidikene kallim kui võiks, kuid kuna potentsiaali on tohutult, kus kasvõi juba üks uus asukoht, paar uut relva ja näiteks ka mingisgune missioonide tegemise variante neile, kes higiseks joosta ennast ei soovi, muudaks selle üheks parimaks VR mänguks, mis hetkel on saadaval. Mängul on koheselt olemas tugi seitsmes suurimas keeles, mis näitab arendaja Cykyria maailmavallutuse plaane. Usun, et kodudesse see mäng kunagi teed ei leia, kuid kõik arkaadimasinad ja virtuaalreaalsust pakkuvad kohad kindlasti suuremal või vähemal määral seda võimalust pakuvad. Samas siin oleks võimalik tekitada ka mingisugune kodune variant ja isegi ilma VR kiivrita, sest mängu kvaliteet antud juhul ei ole seotud ainult virtuaalreaalsusega.

Hinne: 8,5/10

+ Teab, mida tahab teha ja teeb seda hästi.
+ Visuaalselt ja tehniliselt tippklass.
+ Suurepärane seltskondlik mäng, mis pakub lühikese ajaga suures koguses adrenaliini.
+ Sobilik absoluutselt kõikidele.

– Hetkel natukene kallis.
– Ei ole piisavalt erinevaid võimalusi ja asukohti.

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar