E3 2019: mängisime uut Bandai Namco draakonimunade rollimängu “Dragon Ball Z: Kakarot”…

Bandai Namco ajaloos üks tugevamaid E3 etteasteid sai ainult hoogu juurde uue ja värske Dragon Balli rollimängu esitlusest. “Dragon Ball Z: Kakarot” nime kandev rollimäng on üks väikene piisk antud frantsiisi videomängude ookeanis, seega iga skeptiks peaks antud kogemuse unikaalsuse ja sügavuse kahtluse alla seadma. Samal ajal ei tohiks unustada, et viimased nimed nagu “Dragon Ball FighterZ” ja “Dragon Ball Xenoverse 2” olid päris head nii fännidele ja mitte, siis natukene oli ikka lootus, et uus ja värske rollimäng jätkab mööda paika pandud eduvalemit.

Seni on põhiline rõhk žanrivalikus olnud just kaklusmängudel (seda puht loogiliselt juba), siis nihked siit on olnud enamasti halvad nii ideelt kui kvaliteedilt ning viimased katsetused jäid aega, kus pildi ette saamiseks pidi vaskplaadile puhuma. E3 2019 ajal oli ajakirjanikele mängimiseks olemas ca pooletunnine demo, mille tegevus leiab aset natukene enne Raditziga kaklemist. Avatud maailm annab võimaluse nüüd kohtuda tegelastega, kellega Goku tegelikult ei kohtunud, andes fännidele midagi oodata ja katsetada.

Priit: Maailma kõige populaarsem manga, mida kõik on nii multikate kui ka mängude kujul juba korduvalt kogeda saanud –  tuleb taas. Seekord siis kergete rollimängu elementidega, avatud maailma ja vana tuttava narratiiviga. Võitlussüsteem on sarnane vanadele draakonipallidele, lisandunud on uhked väiksemad animatsioonid, mis tegelikult tekitavad päris hea tunde, muudavad lahingud palju nauditavamaks, aeg-ajalt teevad vaenlased ka mõne suurema rünnaku, mille puhul on mängija ülesandeks siis lihtsalt suurte laserite eest põgeneda. Muus osas on avatud maailm võimalusi täis, mine püüa kala, peksa dinosauruseid või aita mõnda hädas külameest. Näha võib ka mõnda tuttavat tegelast, keda muidu Z saagas olema ei peaks. Rollimängudele kohaselt võib lennates või jalutades kohata juhuslikke vastaseid, õnneks ei pea Kakarot üksi võitlema. Sõbrad, nagu Piccolo, on võitluses abiks ja tegutsevad omapäi. Esmamuljena tundub päris hea. Asi meenutab värskelt ilmunud “One Piece World Seekerit”, kuid juba praegu paistab toimivat paremini.

Mängu võime oodata 2020 aasta esimeses pooles PC, Playstation 4 ja Xbox One peale.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar