E3 2019 väiksemad pressikonverentsid – Square Enix ja PC Gaming Show

Meie jaoks oli 2019 esimene aasta, kus sai füüsiliselt PC Gaming Show saalis olla ja pean ütlema, et mulje ei ole midagi erilist. Esiteks – kogu asi toimub stripiklubis, millel on ka vastav lõhn ja lava. Teiseks – see on jube väikene koht, mille puhul üritati mängiga eksklussiivsuskaarti, kuid see kohe kuidagi ei toimi. Kolmandaks – terve show seisid külalised ja esinejad laval ekraani ees, mis tähendab, et saalis olnud inimesed vaevalt nägid midagi. Neljandaks – 90 minutit kestma pidanud asi läks kahe tunni juurde, mis tähendab ainult ühte – enamus inimesi hakkas lahkuma enne lõppu, et minna Ubisofti üritusele paar tänavat tagasi. Vaatame kiirelt läbi, et mida räägiti ja näidati.

PC Gaming Show oli seekord toetatud Epic Games Store poolt, mis ei aidanud asja kvaliteedile oluliselt kaasa. Väga suuri asju ei näidanud mitte ühtegi, riistvara peaaegu, et üldse mitte, mis jättis ainult suures koguses teise ja kolmanda järgulisi väiksemaid videomänge, kust oli keeruline midagi olulist leida. Kogu show algas “Evil Genius 2: World Domination” treileriga, mis meie jaoks oli esimene kokkupuude antud mänguga. Tegemist on teise episoodiga ning treileri fookuses oli mängu mehaanika rohkem kui reaalne mängupilt.

Teine esineja on ka terve show üks suurimaid tõmbenumbreid – “Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2“. Esimest korda näidati reaalselt mängupilti, millele siis hiljem veel järgnes ka pikem ja detailsem kommentaar kogu tegevustiku ja asukoha üle. Vihjati ka võimalikku ilmumiseaega, milleks on esimene veerand järgmisel aastal.

Seejärel nägime “Starmancer” nimelise kosmoseseikluse treilerit, mis keskendub grupile inimestele, kelle ainukene ülesanne on leida uus kodu. 

Torn Banner Studios ja Tripwire Interactive on teinud koostöös ühe huvitava projekti nimega “Chivalry II“. Esimene pilk on verine, vägivaldne ja intrigreeriv. Tegemist on suurejoonelise lahingusimulaatoriga, kus talupojad, sõdurid ja rüütlid lähevad karvupidi lahingus kokku. Tuleb külasid hävitada, losse piirata ja vallutada ning tootjad lubavad uut ja toredat mõõgavõitluse süsteemi. Ilmub järgmise aasta alguses ja Epic Games Store ajaline eksklussiiv.

Järgmised kaks mängu, mida näidati olid “Mosaic: BlipBlop” ja “Midnight Ghost Hunt”. Esimese kohta palju infot ei ole, peale veidratundelise treileri. Teine on juba parem ning loodud ühe inimese poolt – Mellowsoft. Mehele koostöös abiks on tulnuks Coffee Stain Studios ning mängus kohtuvad kummitused ja kummitusekütid. Tegemist meeskondliku videomänguga, kus üks tiim on kummitused, teised jahimehed. Jahitakse erinevate futuristlike relvade ja tööriistadega, samal ajal kui kummitused saavad ennast peita mis iganes eseme sisse ja vajadusel neid ka loopida. Tegemist on ajalise ülesehitusega, seega mingil momendil mängib aeg mõlema osapoole jaoks kasulikku rolli.  

Peale seda näidati “Unexplored 2“, mis on sisuliselt jätk samanimelises seerias. Mäng on protseduuriliselt genereeritud keskkond, kus tuleb lahendada ülesandeid ja vastaseid elimineerida. Siis astus lavale Samsung, kes esitles uut 240hz kurviga monitori, millel on 2K resolutsioon koos mõne uhkema vidinaga. Hinda nad öelda ei julgenud. Siis tuli lavala proua Funcom, kes ei teinud pikka juttu, vaid viskas peale video, mis selgitab nende lähiajalisi plaane. Märkimisväärne sellest pundist on “Mutant Year Zero> Road to Eden” DLC nimega Seed of Evil. Äkiliselt lisandus lavale Philip Mayes, kes näitas varasemalt aprilli naljaks loodud projekti nimega “Conan Chop Chop Chop” kui päris asja, mis ilmub 3. septembril.

Mis järgmiseks? Näidati “Last Oasis” treilerit, mille puhul on tegemist düstoopilise mitmikmänguga, mille konkreetne eesmärk jäi segaseks. Koheselt järgnes “Age of Wonders: Planetfall” uus videoklipp, mis tuletas meelde, et mäng on meie käes juba kuuendal augustil. Seejärel tuli tore üllatus nimega “Zombie Army 4: Dead War“, mis on Rebellioni teine mäng antud showl ja treileri järgi päris viisakas asi.

Siis nägime “Remnant: From the Ashes” uut treilerit. Mäng näeb hea välja ja tundub kõrge kvaliteediga. Täpsemalt teame juba 20. augustil kui asi kõikidele kättesaadav on. Siis tuli kahe aasta tagune projekt “Griftlands“, mis oli vahepeal täiesti ära kadunud. Näeb suht samasugune välja ja hetkel peaks ka avatud beeta olema. Kiires rivis tuli ka “Planet Zoo“, mis on “Tycoon Zoo” spirtuaalne järglane. Video suurt midagi ei ütle, pigem demonstreerib elu keskkonna simulatsiooni ja natukene ka mängumehhanismi. Tuleb 5. novembril sellel aastal.

Nüüd lõpuks siis teine show suur moment – Yu Suzuki. Vanahärra astus lavale ja koheselt ärkas ka seltskond inimesi saalis ülesse. 19 november 2019 ilmuv “Shenmue III” videoklipp ei näidanud palju uut, kuid sai värske reaktsiooni ja tõi ruumi elu tagasi. PC peal on tegemist Epic Games Store eksklussiiviga, mis tähendab, et Steami koodi oodanud rahastajad on tugevalt pettunud ja võib isegi öelda, et tugevalt petetud.

Ekraanile seejärel tuli “Songs of Conquest” treiler, mis on selge HOMM kloon.  Kiirelt sinna otsa “Warhammer: Vermintide 2” uus mängulaad, mis fännidel ajas vere korralikult ringi käima. “Per Aspera” esimene trailer jättis asjast mulje nagu vaese mehe “Surviving Mars” videomängust. “Ancestors: The Humankind Odyssey” näitas ka natukene uut mängupilti, kus tootja selgitas ka täpsemalt ideed ja mängu ennast. Saabub PC peale kõige enne ja seda juba 27 august.

Peale Epic Games Store pikka reklaami astus lavale väikene Hiina mees, kes sirge seljaga ja uhkel toonil esitles “Auto Chess” PC versiooni, mis ilmub ainult Epic Games Store. Igaks juhuks ütlen, et mäng ise põhineb “Dota 2” aintele ja selle autoriks on ju Valve Corporation, kes omab ka Steami keskkonda. Saab huvitav olema. Peale seda tuli minu jaoks meelipüüdev “Cris Tales” nimeline rollimäng, mida kirjeldati kui moodsat armastuskirja klassikalisele Jaapani rollimängule. Igal juhul treileri ja kirjelduse põhjal on asi müüdud.

Kiirelt tuli otsa uus treiler väikesele 2D seiklusele “Valfaris“. Järgnes Q&A “Borderlands 3” tiimis oleva inimesega, kes tegelikult ei andnud ühtegi uut informatsioonikillukest. Siis Tripwire Entertainment esitles nende GTA klooni, kus peaosaline on hai. Mäng kannab nime “Maneater“. Suure tüki show ajast sai “Terrariums: Journey’s End“, mis on põhimõtteliselt lihtsalt laiend. Siis oli video mängust “Telling Lies“, mille kohta ei oska palju öelda. Tundub, et vaadata tuleb palju videosid ja siis hakkata valesid otsima. Tundub veider, kuid kuna võrdluseks toodi “Her Story”, siis äkki midagi siiski on. 

PC Gaming Show viimane sirge vaatas läbi järgmised asjad – Warframe uus laiend nimega Empyrean, “Genesis Noir” vaikne dünaamiline seiklus enne ja pärast Suur Pauku, “El Hijo” lõbus trailer unikaalse stiiliga animatsiooni laadsest seiklusmängust ja kõige viimaseks “Baldur’s Gate III” reaalne mänguvideo. Või noh – saime juttu. Esiteks – pidime enne seda ära minema, sest järgmine asi algas peale. Teiseks – lubati reaalselt mängu näidata, kuid ainult kuulsime asjast ja kolmandaks – Baldur’s Gate pole eriline frantsiis, mille peale kogu show haipi ülesse sättida. Näidati palju asju küll, kuid reaalselt rääkida ei ole just eriti midagi.

Square Enixi etteaste toimus laos kohe PC Gaming Show stripiklubi kõrval ja sama päeva õhtul, normaalse vahega. Järjekordi polnud, seega oli mõnus seismine ja minemine. Palju ootuseid ei olnud – teadsime juba varem, et mis tuleb, sest Square Enix andis enne teada, kuna soovis demode jaoks aegu planeerida. Kõike arvestades oli neil päris hea etteaste, seega vaatame kiirelt üle, mis ja millal.

Peale mitu nädalat õrritamist näidati lõpuks ära see uus Marveli projekt – “Marvel’s Avengers“. Treiler tekitas koheselt negatiivset tagasisidet, kuid kuna saime hiljem seda ise pimedas tagaruumis ka lähemalt näha, siis jätan detailsema arutelu hiljemaks. Mängu taga on sama meeskond, kes on teinud uue Tomb Raideri triloogia. Ilmumise ajaks on märgitud 15. mai 2020 ning ilmub neljal suurel platvormil – Playstation 4, PC, Xbox One ja Google Stadia.

Square Enix ei tulnud E3le nalja tegema ja koheselt paugutas “Final Fantasy 7 Remake” ilmumise kuupäeva – 3. märts 2020. Järgmine aasta saab päris hull videomängude aasta olema. Yoshinori Kitase alustas etteastet selgitusega, et mäng tuleb kahes osas – Midgar ja kõik muu. Kogu asi on kahel BluRay plaadil, kuid jättis mainimata, et kas see kõik tuleb korraga või erinevatel aegadel. Pikalt selgitati võitlussüsteemi, näidati videosid ja klippe. Kuna saime seda mängu ka enda käega proovida, siis kirjutame detailsemalt juba tulevatel päevadel-nädalatel.

Järgmine Final Fantasy pikem jutt tuli Naoki Yoshida kaudu, kes selgitas “Final Fantasy XIV” laiendi “Shadowbringers” sisu. Asi ilmub juba teisel juulil ja rohkem eraldiseisev mäng kui tavaline DLC. Mainis, et tegemist oleks nagu mängu kolmanda sünniga peale ilmumist ja “A Realm Reborn”. Peale põhilisi mänge enam väga juttu ei tehtud, vaid näidati erinevaid treilereid. Siia muud hetkel lisada ei ole, seega panen kõik video lingid ilusti järjest paika ja tõmban asja kokku.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar