E3 saab alguse EA pressikonverentsiga – uus Star Warsi mäng, pilves mängimine ja palju muud.

Istun hetkel kohvikus L.A. kesklinnas ja minust paarisaja meetri kaugusel on hetkel käimas EA pressikonverents. Kahjuks ei saanud ise eraldi pääset selle jaoks, kuid kuna siin suurelt ekraanilt saab ka kõige jälgida, siis teen kiirelt ka kokkuvõtte, et mida EA esitleb ning hiljem kui ise proovima lähen, siis juba lähemalt.

Esitlusega alustab Oskar Gabrielson (General Manager, Dice) ja Lars Gustavsson (Senior Producer, Dice), kes muidugi räägivad “Battlefield V” teemadel. Kõigepeal tuuakse välja, et kogukonna muresid on kuuldud ning arvesse võetud. Nüüd on võimalik põhimõtteliselt kõiki relvi liigutada mööda lahinguvälja ning tagasi on uuendatud purustamise süsteem, millest fännid on puudust tundud. Oskar ja Lars räägivad, et eesmärgiks on edasi anda sõda läbi indiviidi silmade, kus nende otsused ja teekond ongi fookuseks. Mäng ilmub oktoobris ning seal ei ole hasartkaste ja hooaja pääset ning toob endaga battle royale mängurežiimi.

Teisena astub lavale Fifa 19 ja mängust räägivad Aaron McHardy (Executive Producer) ja Lina Ingvarsdottir (Senior Producer). UEFA Champions League on esimene suur lisa “Fifa 19” jaoks, kus on olemas autentne Tournament Mode ja korralik Career Mode. Alex Hunter jahib enda unistust läbi mängurežiimi “The Journey” ning Ultimate Team naaseb tugevamana kui kunagi varem. Lisavad ka juurde, et “Fifa 18” saab tasuta uuenduse “World Cup” jaoks, seega kõik mängijad saavad koheselt hakata seda ka kasutama. Alates tänasest on “Fifa 18” täiesti tasuta mõneks ajaks, seega hea võimalus ära proovida neil, kes seda pole veel teinud.

Kolmanda astub lavale Andrew Wilson (CEO), kes räägib EA Sport üldisest brändist ning keskendub rohkem EA Play esitlusele, mis on see üritus, kus ääres hetkel istun. Räägib ka EA pilveteenusest, kust kaudu mänge otse striimida mis tahes masinasse ning seda saan kohe varsti siin proovida. “Madden 19” naaseb PC peale, mis on hea uudis kõikidele arvutimängurietele.

Publiku hulgast saame teada, et järgmise Star Warsi mängu nimi on “Jedi: Fallen Order” ning see ilmub järgmine aasta pühadel. Tegevuse kohta ei öeldud palju, vaid ainult vihjati, et tegevus toimub tumedal ajal kui peeti jahti jedi klannie.

Neljandana astub lavale Dennis Brännvall (Design Director, Dice) ning räägib “Star Wars Battlefront II” uutest asjadest. Esimene uuendus on tagasi toodud “Hunt Mode”, mis on tagasivaade originaalsetele Battlefront mängudele. Kohe on lisandumas ka Hon Solo filmist erinevat sisu, mis tuleb juba järgmisel nädalal ning toob kaasa uue mängurežiimi “Extraction”. Suvel lisandub ka uus “Squad System”, mille eesmärgiks on kergendada koos mängimist. Lisandub ka uus “Starfighter” mängurežiim, mis keskendub õhuvõitlusele. Kõige olulisem uudist siit on see, et Dice läheb mänguga süviti “Clone Wars” ajastusse, kust on tulemas uued planeedid, kurjamid ja kangelased. Esimene uus kurjam on General Grievous, kes läheb Obi Wan Kenobi vastu. Nendega koos tuleb ka Count Dooku ja Anakin Skywalker.

Viiendana astub lavale Martin Sahlin, kes esitleb “Unravel Two“. Teine osa räägib sõprusest, kus säde tuleb koostööst. Ekraanil on koguaeg kaks karakterit, kes jagavad üksteisega lõnga ning seda saab mängida üksinda või koos sõbraga. Ja mäng ilmub TÄNA!

Kuuendana astub lavale Patrick Söderlund (Cheif Design Officer) ja räägib EA Originals programmist. Kutsub lavale Cornelia Gepperti (Creative Director, Jo-Mei Games), kes esitleb uut mängu nimega “Sea of Solitude“. Inimesed üksinda olles muutuvad koletiseks ning see idee ongi mängu keskmes. Mängu eesmärgiks on leida põhjus, miks naine Kae muutus koletiseks ning kuidas tuua ta tagasi inimeseks. Tugevalt sümboolne mäng proovib puudutada inimeks olemise põhimõtteid. Paari tunni pärast saan proovida ka oma käega, siis olen kindlasti targem.

Seitsmendana astub lavale JuJu Smith-Schuster (Pittsburgh Steelers WR) ja Young Kiv (Madden NFL 18 Champion) ja räägivad “Madden 19” mängust. Räägivad Young Kiv teekonnast e-spordi tippu.

Järgmisena tuleb uus mobiilimäng, kus on eesmärgiks vastase baasid hävitada. Visuaalselt tundub olevat mobiilidele tehtud RTS battle royale, kus lähevad vastamisi tuntud mobiilimängude e-spordi meistrid. Tegemist on mänguga “Command & Conquer: Rivals“, mille eesmärk ongi 1vs1 võitlus ning Androidi omanikud saavad seda teha juba täna.

EA lõpetab pika kõnega mängijate kogukonnast ja kuidas nemad on annetanud üle miljoni dollari heategevuseks. Keskendub kiusamise ennetamisele ning võrgus mängimise puhtusele, et kõik oleks puhas ja korralik. Lõpetavad esitluse EA ühe oodatuima mänguga “Anthem“.

EA pressikonverent on E3 2018 algus ja seekord on tegemist erilise üritusega, sest olen isiklikult siin kohal, mis tähendab, et saan kõike ise proovida. Hoidke silm peal.

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar