ESMAKORDSELT EESTIS! Unikaalne Star Warsi saaga lennukimudelite ja robotite näitus

Nohikukultuuri ja kosmoseulme austajate suur pidupäev on peagi saabumas, sest Poolas käsitsi valmistatud „Star Warsi“ saaga pop-up näitus jõuab esimest korda Eestisse.

Näitus kestab ainult kaks päeva J-TSOON4 ürituse raames Tallinna Kultuurikatlas juba järgmisel nädalavahetusel 22.-23. aprillil. Oma silmaga saab näha teiste hulgas Millenium Falconit, X-Wingi, Star Destroyerit, Kylo Reni (Adam Driveri karakter) Shuttle’it ja Dryden Vosa (Paul Bettany karakter) jahti.

Poola modelleerijad Adam Kulesza, Mark Kulesza, Bernard Szukel ja Katarzyna Anuszewicz-Kulesza, kes on koondunud Yavin Groupi nime alla, on käsitsi valmistanud umbes 30 suurt ja olulist „Star Warsi“ saagast tuntud mudelit Tatooine’ist kuni Nabooni. Nende kodulehelt saab teada, et lisaks lennumasinatele on võimalik silmitsi seista meister Yodaga, kaupmees Wattoga, lahingudroid B1-ga või Astromech R5-D4-ga. Selline näitus annab võimaluse kogeda George Lucase ja ILM-i (kuulus eriefektide stuudio Hollywoodis) loodud kinomaagiat ja kütkestavat filmimaailma nagu ei kunagi varem.

Adam Kulesza armus juba noore poisina „Star Warsi“ filmidesse, kuid eriti just neis olevatesse detailsetesse lennumasinatesse. Adami vend Mark Kulesza sai külge samasuguse pisiku ning koos hakati mõtlema ja uurima, milliseid mudeleid filmivõtetel reaalselt kasutati. Sealt edasi hakati neid ise vaikselt ehitama kuni tänaseni, kui neil on terve suur näitus.

Marki abikaasa tätoveeringukunstnik Katarzyna Anuszewicz-Kulesza armastab värvikaid karaktereid, seega ta naudib „Star Warsi“ tegelaste loomist. Naine tunnistab julgelt, et tal filmide vastu mingit erilist huvi ei ole, kuid seal olevad fantaasiarikkad tegelased on detaile ja tähelepanu väärt. Bernard Szukel armus „Star Warsi“ filmidesse noore poisina, kuid esimese suure tööga Millenium Falcon sai valmis alles 2014. aastal. See mudel võitis isegi auhinna ning seda mainiti eraldi ajakirjas Star Wars Insider, mida kirjastab Disney ja LucasFilm.

Ürituse kodulehelt Animefest.eu saame teada, et J-TSOON4 on kohalik noortele suunatud Aasia subkultuuride festival, mis pakub K-POP võistlust, cosplay programmi, kaklusmängudega e-sporti, retrovideomänge, lauamänge ja erinevaid töötube. Kunstnikud ja disainerid müüvad oma meeneid kas otse või kirbuturu kaudu.

Söögipoolist leiab Aasia toidutänavalt ning on isegi võimalus osaleda erinevate Aasia roogade valmistamise meistrikursustel. Kahepäevase lühikese festivali jooksul selgitatakse välja ka Tallinna parim kimchi-kokk. Aasia kultuurist laiemalt peab loenguid Korea King Sejongi Instituut.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar