Microsoft E3 2019 – vaatame kiirelt üle, mida uut nägime.

2019 E3 Microsofti ettaste oli väga sisukas, seega kogu järjekorras seismine ja päikse käes kuivamine tõesti oli asja väärt. Lisaks infokildudele uue, järgmisel aastal ilmuva konsooli, Scarlett’i kohta nägime kuuekümne mängu treilereid ning ka reklaami uue puldi kohta. Lisaks veel mõned meeldivad üllatused. Microsoft on olnud tegus.

Outer Worlds

Kogu show algas võimsa avapauguga, Obsidiani stuudio poolt tootmises oleva Outer Worlds’i treileriga. Tegemist on esimese isiku vaates futuristliku rollimänguga, mis kahataselt sarnaneb Borderlandsiga. Nähtavasti on mängijal võimalik valida mis suunas ta ise narratiivi suhtes areneda soovib, vähemalt sellist muljet üritati jätta. Lõbus ning värviline Outer Worlds on hetkel lubatud välja lasta 25 septembri kandis selle aasta jooksul.

Bleeding Edge

Uue sissekandega 4 vs 4 lahingumaailmas. Seda, kas tegemist on uue tõusva tähega oma žanris on veel natuke vara öelda, kuid pean tunnistama, et minus suutis asi huvi tekitada. Visuaalid paistavad uhked, samuti tegelaste disain ja nende erinevad võimed. Tootja lubab, et karakterid mängivad välja erinevalt. Õige pea on aga saadaval Alfa test, seega mõni õnnelikum saab ehk juba varakult juuni lõpus käed sellele Microsofti eksklusiivile külge.

ORI and the will of the wisps

Kahemõõtmelises maailmas aset leidev, ilusate visuaalide ning meelde jääva musikaalse poolega platformer. Järjekordne microsofti eksklusiiv, mis peaks endast kujutama võitust rohkete hiigelbossidega. Päris kindlasti on võimalik tõmmata paraleele nii Raymani kui ka Metroidi mängudega. Antud toode peaks ilmuma järgmise aasta alguses.

Minecraft Dungeons

See päev on käes, Minecraft peab ennast Diabloks. Olgugi, et välimuselt on asi endiselt pigem Minecraft, kui Diablo, on alati lootus et mäng on hea. Eelkõige mõeldud siis lihtsal kujul kohalikuks või onlainis mitmikmänguks. Kandiline rollimäng lihtsal kujul.

Star Wars – Jedi fallen order

Täpsem info on juba EA presentatsioonil, kuid esmamulje on võimas.

Blair Witch

Vägagi sürr õudukas, mille kohta hetkel veel täpsem info puudub. Treiler on siiski paljutõotav.

Cyberpunk 2077

Ilmselt on tegu selle ürituse suurima etteastega, ükski uue konsooli uudis, puldi või muu tootega lagedale tulek ei suuda võistelda Keanu Reeves’i ilmumisega videomängus ja laval. Futuristlik rollimäng tuli lagedale uue narratiivikillukesega, paljastades Keanu etteaste ning jupikese narratiivist. Visuaalid on endiselt hämmastavad, olustik põnev. Ootused Cyberpunki osas on suured. Hetkel on esimese isiku vaates küberpunki lootust mängida järgmise aasta kevadel.

Spiritfarer

Suhteliselt huvitava kontseptsiooniga moodustis konsoolile. Kui analoogseid küla ehitamise mänge võis muidu leida üsna tihti facebookist, siis nüüd on midagi analoogset kolimas konsoolile. Spiritfahrer paneb mängija ehitama oma laeva, andes võimaluse seda suuremaks ja uhkemaks kõpitseda, ning meelitada samal ajal juurde uusi asukaid. Saartelt on võimalik koguda ehitusmaterjali või siis lihtsalt avastada, laeva asukatega on võimalik saada suuremaks sõbraks ning nagu treilerist näha, kipuvad nad ka aeg-ajalt ära surema

Battletoads

Battletoads on vana mäng, mida üritatakse nüüd veidi moodsamal kujul taas ellu äratada. Lisandunud on kolme mängija kohalik mitmikmäng, tuunitud on karakterite välimust ning kogu seiklus on täiesti uus ja loomulikult endiselt sama vägivaldne, kui mitte rohkem.

The Legend of Wright

On joonistustest koosnev indie rollimäng. Mõte tundub huvitav ning tõesti tahaks juba täpsemalt näha mida lõpp-produkt endast täpsemalt kujutab.

Microsoft Flight Simulator

Ilmselt antud ürituse kõige rahumeelsem mäng. Mõeldud kõigile neile, keda huvitab lihtsalt ja/või sünkroonis lendamine.

Age of Empires II

Vana hea Age of Empires II tuleb taas. Ei, tegemist pole uhke taassünniga, ta on täpselt sama ilus/ või kole nagu vanal heal ajal. Kõpitsetud on lihtsalt natuke missioone, ja välimust, et uuema aja monitoride ja televussorite peal paremini hakkama saada.

Wasteland 3

Postaptokalüptiline käigupõhine strateegia saab endale järje.

Lego Star Wars – The Skywalker Saga

Lego mänge tehakse praktiliselt kõigest, seega ei ole üllatus, et on jälle ilmumas mõni Lego ja Star Warsi hübriid. Antud teos seob ühtseks looks üheksa filmi ning on saadaval järgmise aasta jooksul.

Dragon Ball Kakarot Z

Lisaks kõigele muule näidati ka klippe uuest Dagon Ball sarja action rollimängust. Uhkete animatsioonidega teos meenutab hetkel mehaanika poolest vanemaid sarja mänge, nagu Budokai Tenkaichi 2. Siiski tundub asi huvitav ning peagi saab ehk veidi täpsemat infot.

TWELVE MINUTES

Tegemist on interaktiivse thrilleriga, mis hetkel veel natuke segaseks jääb. Nähtavasti on keset mingisugust poolsegast sündmustekeerist kaksteist minutit, mille puhul pidevalt aeg tagasi keeratakse ja erinevaid valikuvariante proovida saab. Mõte kui selline tundub hea, kuidas aga asi tegelikult välja nagema hakkab ei oska veel keegi öelda.

Way to the Woods

Lugu kahest kitsest kes üritavad mööda imelikku väändunud maailma tagasi metsa jõuda. Treileri järgi võiks arvata, et neil on võlujõud või pokemoni geenid.

Gears of War 5

Asi mis tõmbas kõik külastajad korralikult käima, isegi need, kes tegelikult sisimas Xkasti fännid ei ole. Ilusate visuaalidega ja kolme inimese mitmikmänguga Gears of War 5 on hetkel isegi mingil kujul täiesti mängitav. Lubatakse võimalust teha omavahel tiimitööd vaenlase pesade hävitamisel, kui ka võimalust ise üks korralik ja tummine mutandipesa tekitada.

Dying Light 2

Toimunud on kerge twist, peategelaseks on seekord viirusesse nakatunud noormees, kes on otsustanud endast mingi suurema märgi maha jätta mitte lihtsalt tavainimese kombel rahulikult surmani elada. Rohke turnimise ja mutandihakkimisega Dying Light 2 on saadaval järgmise aasta kevadel.

Forza Horizon 4 – Lego Speedchampion DLC

Forza saab uue legodega rikastatud lisa selle nädala jooksul.

Gears POP

Keegi leidis et võiks teha ka ühe Gears of War teemalise PvP mobiilimängu. Hetkel pole mul küll asjasse erilist usku, aga kõik on võimalik.

State of Decay 2 – Heartland

Saab endale uue narratiivilisa ja siiani suurima uuenduse vaenlaste ja uue ala näol.

Phantasy Star Online 2

Jaapani MMO tuleb läände. Lisaks sellele, et kogu moodustis on PC ja XBOX cross-play võimalusega, on kõik tasuta, lihtsalt võta ja mängi.

CrossfireX

Tegemist on ühe mängitavama esimese isiku vaates tulistamismänguga, mis nüüd konsoolimaailma tuuakse. PC maailmas on seal kokku 650 midagi miljoni kasutaja kandis.

Tales of Arise

Uus Tales tundub põnev. Esialgu on näidatakse küll ainult kahte karakterit, kuid sellest piisab, et oleks näha killuke mängu ning natuke selle osa veidrust. Selle teose puhul oleks see tüdrukute seest mõõkade välja tõmbamine. Loodetavasti käib see kokku kahe eelmise osaga, Zestiria ja Berseria. Animemänge ja jaapani rollikaid pole kunagi liiga palju. Järgmise aasta jooksul näeb asju ehk täpsemalt.

Borderlands 3

Kauaoodatud Borderlands on asi, mis ei vaja pikka seletamist. Esimese isiku vaates tulistamine ja rollimäng ühes pakis. Rohkelt vägivalda ja ilusaid visuaale koos rumala ja vähem rumala huumoriga jõuab meieni juba 13. septembril.

Elden Ring

Juba enne pressikonverentsi oli kuulda kuidas mitmed inimesed ootasid uut Soulsi sarja laadset toodet, nagu näha siis on nende inimeste soove kuulda võetud, siin ta on. Olgugi et mängu kui sellist meile veel näidatud pole, suutis reveal trailer juba piisavalt huvi tekitada. Fromsoftware, ilmelikud ja arusaamatud videoklipid ja pragunevad inimesed ning täiesti uus maailm, asi tundub huvitav.

Need siin olid suurimad mängud mida meile näidati, küll aga on veel uudiseid, mis iga XBoxi omaniku rõõmsamaks tegema peaks.

Kuna Microsoft lubas oma mängudega juba mõnda aega tagasi pilve kolida, siis nüüd on tuldud välja uue infokilluga, inimesed saavad oma mängukonsoole serveriteks muuta, lubatakse vaba võimalust mängida just seal kus ise tahad. Miski minu sees ütleb, et asjad ei saa olla nii roosilised, kui kokku lubatakse, kuid mõte kui selline on siiski hea.

Uus konsool Scarlett on aga paberil neli korda võimsam kui praegune XBox ONE, uus AMD poolt toodetud tuumik lükkab uue masina lihtsalt pildist välja, power level 9000 ja peale. Lisaks igasugustele uhkematele tehnika atribuutidele saab sellega mängida ka kõiki vanemaid XBoxi konsoolide mänge. Kirsiks tordil on esimene uue konsooli mäng, milleks on loomulikult HALO.

Uus Elite controller

On igas mõttes ümber ehitatud, mängijad saavad ise näiteks nuppude tundlikust muuta, pult töötab nüüd päriselt laetava akuga ja seda kuni 40 tundi, vahetatavad nupud ning teistsuguse disainiga triggerid. Kirsiks tordil on võimalus salvestada puldile kolm erinevat mängu profiili vastavalt oma vajadusele.

XBox live ja Game pass on nüüd koos, lisaks on sellega võimalik opereerida ka arvutil, just nii PC mängijad saavad oma masinal konsoolimänge mängida, loomulikult on kahe platvormi vahel olemas ka crossplay võimalus. Asja nimi on XBox Gamepass ULTIMATE. Muul juhul saab osta ka eraldi Gamepass teenuse asinult arvutusmasinale.

Peab tunnistama et Microsoft on olnud väga tegus, kus on Sony? Loodetavasti ei olnud sellel aastal E3 vahelejätmine viga.

Jäta kommentaar:

About Priit Kajandi

See "Oppai" särgiga tüüp, kes kaklusmängude turniiridel oma saamatusega silma paistab. Põhihuviks on küll taktikalised rollimängud, kuid alati valmis ka Tekkenis molli saama

Lisa kommentaar