EA ja Ubisofti pressikonverentsid E3 2019 – tähtsamate asjade kokkuvõte.

Star Wars Jedi – Fallen Order

On ilmselt tugevaim EA sooritus sellel aastal. Gameplay tundub tugev, kohati on võimalik isegi Sekiro laadse teosega paraleele tõmmata, mõõk lihtsalt helendab veidi rohkem. Kaitsest on võimalik pikema vehkimise järel läbi murda ja vastasele korralikult haiget teha, just nagu eelnimetatud mängus. Lisaks on kasutusel ka kõikvõimalikud muud Jedi vigurid – aja peatamine, telepaatiline tõmme või topelt hüpe on head näited. Peategelase sabas sörkiv väike droid jällegi hoolitseb ravimise või uste lahtihäkkimise eest. Käed saab külge panna Novembri keskel.

Apex Legends season 2

Mängu lisatakse uus karakter, Wattson. Kõik tema võimed keerlevad elektri ümber, nähtavasti piirab ta teiste võimalusi ja saab oma energia kiirelt jällegi täis. Lisaks tuuakse üle L-rifle, ülimalt võimas paugupill Titanfalli teisest osast, nii võimas, et seda sisaldab ainult Care Package. Väidetavalt muudetakse ka uuendusega Mozambique nimeline pump kasutuskõlbulikuks. Nagu muuseas lisanduvad ka nädalased ja päevased questid.

FIFA 20

FIFA Street tuuakse tagasi, nüüd lihtsalt uue nimega – FIFA Volta Football. Selles mängulaadis on lubatud segatiimid, mängud ise leiavad aset näiteks silla all või maja katusel, tiimid võivad olla 5v5, 4v4 või 3v3. Vaeva on nähtud ka pallifüüsikaga ning kaitses olevat tehisintellekti on üritatud muuta kasutumaks, loodetakse, et nii hakkavad inimesed rohkem ise õppima ja muutuvad ühel päeval ka veidi osavamaks. Lähemalt on võimalik näha ja katsuda uut FIFAt septembri lõpus.

Sims 4: Island Living Expansion

Kõik simsid saavad nüüd vees mängida, või sõbruneda mõne vaimu või loomaga, kogu trall muudetakse troopiliseks. Lisaks saab veel kasvatada kalasaba või panna selga rannariided, peale kosmeetilise muudatuse neil siiski eeliseid pole. Juurde on isegi tekkinud uus töökoht, simsid saavad nüüd rannast prügi korjata. Lubatakse lisada ka vikerkaarevärvides asju sest noh, teate ju isegi kui moes see viimasel ajal on, uhkus ennekõike.

Battlefield 5

Lisanduvad kolm uut kaarti, mille kaudu saab mängija kogeda nii ajaloolist ülesmäge lahingut kui kõrbes tänapäevasemat madistamist. Sellega tõmbab otsad kokku Balltefieldi neljas hooaeg. Viies hooaeg lubab keskenduda teise maailmasõja lahingutele. Lubati ka lisada mõned privaatserverid, kuid katsetused selle osas algavad alles septembri kandis.

Madden NFL 20

Üksikmängule lisatakse erinevad väljakutsed, et arendada mängija oskusi. Liiga parimatele mängijatele antakse lisavõimeid, selles osas lubatakse päris maailmal põhinevaid pidevaid pidevaid uuendusi karakteritele.

Ubisoft toimus sellel aastal samal kohas kus ka eelmine – imeilus Orpheum Theatre keset kuuma Downdown linnaosa, kuhu sellel korral suutsin saada enda jaoks parema istekoha kui eelmisel aastal. Isiklikult ootasin uudiseid “Beyond Good and Evil 2” kohta, kuid seda kahjuks ei tulnud, kuid siiski päris ilma üllatuste ja uudisteta ei pidanud jääma. Järgmiselt teen kiire kokkuvõtte olulisematest asjadest, mida Ubisoft rääkis, näitas ja lubas.

Assassin’s Creed Odyssey” saab endale huvitava lisa, milleks on “story creator tool” või maakeeli abivahend enda kõrvalmissioonide ja väikesete palada loomiseks. See peaks andma vajaliku tõuke mängu kestvusele ning fännidele midagi teha kuniks uued lisapakid on nende poole teel. Selle aasta viimases neljandikus peaks lisanduma ka hariduslik lisavalik ajalooliste sündmuste ja asukohtade õppimiseks, mida varasemalt nägime juba “Assassin’s Creed Origins” juures.

Ubisoft näitas esimest korda eriti ambitsioonikat projekti nimega “Watch Dogs Legion“, mis teeb nüüd antud seeriast triloogia. Seda mängu saime enda käega ka proovida päris korralikult, seega täpsemalt kirjutan eraldi artiklis, kuid suurim uuendus on võime värbata ja mängida kellega iganes soovid tervest linnast – isegi vaenlaste sõduritega. Igal tegelasel on elu, oma unikaalne hääl ja kõik sellega kaasas käiv. Ilmumiseks märgiti järgmise aasta märts. 

Järgmine Ghost Recon projekt ei olnud enam uudis, kuid täpne nimi, ilmumise kuupäev ning nimiosaline olid küll. Järgmise episoodi nimi on “Ghost Recon Breakpoint“, see ilmub neljandal oktoobril sellel aastal ning kõikide üllatuseks on peaosaliseks Jon Bernthal (Walking Dead, Punisher). Seda saime samuti pikemalt ja põhjalikumalt enda käega ka proovida, seega detailsemalt saate lugeda peagi.

Meie jaoks võib-olla kõige veidram ja ootamatum teade tuli Rob McElhenney nimeliselt näitlejalt (Eestimaal kahjuks tundmatu nimi ja nägu), kes teeb Apple TV jaoks MMO loomisest komöödia teleseriaali. Kohapeal oli ka väikene klipp ja põhiline idee ning pean tunnistama, et ei näinud nii halb välja kui võinud arvata. Äkki on see videomängude “The Office”? Loota ju võib.

Mingisugusel veidral põhjusel pean ennast Rainbow Six salajaseks fänniks, seega “Rainbow Six Quarantine” väljakuulutamine tekitas kerget elevust. Uus idee ja survival-horror on alati teretulnud, siis siin on midagi oodata igal juhul. Loomise taga on täiesti uus ja värske meeskond, kelle ülesandeks on anda mängijatele meeldejääv meeskonnal põhinev kogemus, mille sarnast pole varem olnud. Elame ja ootame rohkem uudiseid.

Elame erinevate väiksesummaliste tellimiste ajastul ning Ubisoft tahab samuti osa saada. Esimest korda näidati teenust nimega Uplay+, mis annab ligipääsu tervele Ubisofti mängude nimistule, kus on üle 100 erieneva toote, seal hulgas ka kõik nende klassikalised hittteosed. See tuleb esimest korda välja kolmandal septembril ning hakkab maksma 14,99€ kuus.

“The Division” filmiversioon oli tänaseks teada asi, kuid meie veel ei teanud on koostöö Netflixiga. Sellega antud uudised ka piirduseid. Ei mingit uut klippi, trailerit ega ilmumise kuupäeva.

Ubisoft ootamatult kuulutas välja täiesti uue mängu nimega “Roller Champions“, mis on sportlik meelelahutus fiktiivses futuristlikus rulluisutamise ja korvpalli ristandis. Tegemist on tasuta mänguga kui see ühel päeval ilmub ning esimene mulje on kaheti – mäng näeb hea välja, kuid milleks ja kellele see on tehtud, on hetkel küsimärk.

Viimane uudis Ubisoftilt on “Gods & Monsters” nimeline seiklusmäng, millel on selline kerge Zelda tunnetus nii atmosfäärilt kui animatsiooni stiililt. Teame ka seda, et mäng ilmub 25. veebruar 2020 ja teemaks on Kreeka mütoloogia, kuid sellega ka asi piirdub hetkel. Ootame rohkem uudiseid peagi.

Sellega võtsime kiirelt ja selgelt läbi kõik EA ja Ubisofti suuremad uudised, mida võiks teada ja mainida. Suuremad ja olulisemad mängud, mida proovida saime, võtame eraldi läbi, kuid seniks ootame ja vaatame üle, mida rääkisid ja näitasid ka teised.

Jäta kommentaar:

About Priit Kajandi

See "Oppai" särgiga tüüp, kes kaklusmängude turniiridel oma saamatusega silma paistab. Põhihuviks on küll taktikalised rollimängud, kuid alati valmis ka Tekkenis molli saama

Lisa kommentaar