Mida arvavad tavalised inimesed virtuaalreaalsusest? Sony Center käis Rocca Al Mare poes seda näitamas

Sony Center käis Rocca Al Mare poes seda näitamas ning tulemused tegelikult ei ole üllatavad.

Virtuaalreaalsus saab küll pidevalt tähelepanu, kuid tihti vaadatakse mööda faktist, et suurem osa inimesi ei ole kunagi saanud tehnoloogiat omal nahal testida. Sestap otsis Sony Rocca Al Mare keskuse pealt kokku hulga inimesi ning palus neil proovida PlayStation VR peakomplekti ning oma muljeid jagada.

Foto: Tanel Meos

“Meeletult vahva oli,” ütles hetkel lapsehoolduspuhkuse olev Marina, kui ta oli PSVR abil meremaailma uudistamise lõpetanud. “See tekitas nii reaalse tunde,” lisas ta ning märkis, et on VR-sisu varem proovinud Meremuuseumis.

Foto: Tanel Meos

 

Meremaailma käis avastamas ka 13-aastane Mariann, kelle hinnangu kohaselt oli kogemus “natuke hirmutav”. Tal on ka varem olnud võimalik VR-sisu proovida ning võrreldes nende kogemustega oli Sony VR parem. Siiski uuesti ta meresügavustesse ei laskuks, sest hirm saab temast võitu.

Foto: Tanel Meos

15-aastane Johanna jäi aga kogemusega rahule. “Mulle meeldisid need kalad siin ümber, kuigi ma veidi kardan vahepeal neid,” rääkis ta ning lisas, et hirmutav oli pigem alla sügavikku vaatamine. Tegemist oli ka esimese korraga, kui tal oli võimalik VR-sisu ise proovida.

Sideteenuste valdkonnas töötav Valentin tundis aga muret selle üle, kas platvormile piisavalt sisu on ning tõi samuti välja asjaolu, et talle meeldiks pigem näha päriselt filmitud materjali, mitte arvuti poolt loodud merealust kujutist. Siiski oli kogemus talle meeldiv ning see suutis isegi põlved nõrgaks võtta.

Foto: Tanel Meos

IT-valdkonnas tegutsev Märt sai aga ainsana proovida rallimängu, mis tal ka endal kodus PlayStation 4 jaoks olemas on.

“See on hoopis midagi teistmoodi,” sõnas ta, kui uurisime, kui erinev on kogemus VR-prillidega võrreldes pildi vaatamisega teleriekraanilt. Kõige suuremaks erinevuseks pidas Märt seda, et sõidu ajal on juhikabiini ka päriselt võimalik tunnetada ning seal ringi uudistada.

Foto: Tanel Meos

Töötav pensionär Mare sai samuti oma VR-ristsed Sony Centeri kaupluses. “Päris hämmastav ausaltöeldes,” võttis ta oma kasutuskogemuse kokku. Siiski endale ta koju seadet ei sooviks.

 

Orignaalne artikkel Miterassa blogis – LOE SIIT!

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar