Arvustus: “Superhot VR” – veidra välimusega, kuid paberil tõenäolisemalt üks paremaid VR ideesid.

Tootja: SUPERHOT Team
Lavastaja: –
Platvormid: HTC Vive, Oculus, PlayStation VR
Ilmumisaeg: 19. juuli 2017 (PSVR), 06. detsember 2016 (Oculus), 25. mai 2017 (Vive)
Toetaja: SUPERHOT Team, Sony

Superhot VR” on kõrvalt vaadates veidra välimusega, kuid paberil tõenäolisemalt üks paremaid VR ideesid, on parktiliselt siiski keskmine Playstation VR mäng ning seda paraku Playstation Move natukene limiteeritud võimlauste pärast. Mängija võtab endale palgamõrvari rolli selles punase-valge kirjus arvutisimulatsioonis, kus aeg liigub ainult koos mängijaga ning ümberringi on suur hunnik punaseid polügon vaenlaseid, kes agressiivselt on otsustanud mängijale otsa peale teha, maksku see mis maksab.

Tunnetus on mängul suurepärane ning atmosfäär luuakse kiirelt ning tegevustik haarab kohe esimest momendist. Tekib tunne nagu oleksid kinni kusagil veidras maailmas nagu “The Matrix” või animeeritud klassikalises A-Ha muusikavideos “Take on Me“. Erinevad kultuuriviited kõrvale jätta, siis eelkõige tähendab see seda, et 3D stereoskoopiline keskkond on visuaalselt terav ja tõeline, et kuulid tunduvad ohtlikud ning nende vältimiseks tuleb ennast painutada korralikult. Kogu mäng on päris füüsiline ning seda saab mängida ainult Playstation Move pultidega, seega higistamine on täiesti normaalne.

Põhimõtteliselt kogu idee ja teostus on VR mängu jaoks ideaalne, kus kuulide ja löökide vältimine tundub mõnus ja lõpuks saan öelda, et mängijana olen kusagil mujal maailmas. Lõbu, oskust ja fantaasiat pakub “Superhot VR” suure kamaluga, sest laudade ümber keeramine, vastasele relvaga vastu pead vistata või pudeliga käsi küljest lüüa on tegelikult ikka tunduvalt lõbusam kui siin kirjutades hetkel muljet oskan jätta.

Olemuselt on tegemist FPS (esimese isiku vaates tulistamine) mänguga, mis on rohkem siiski puzzle taoliste ülesannete lahendamine. Iga episood on erinevas asukohas, kus eesmärgiks on alati põgeneda, kuid ressurssid on erinevad. Taktikalised valikud on mängija enda oskuste ja fantaasia taga kinni, kuid peab pidama meeles, et AI poolt kontrollitud vastased muudavad enda käitumist päris tihti, seega pidevalt tuleb enda plaani muuta ning nagu enda kogemus näitas – oskused toovad võidu igal juhul. Kokku on kusagil 20 erinevat keskkonda, kus igas ühes on 5-8 erinevat ülesannet, mis tuleb ära teha. Probleem on selles, et kui näiteks viimase valesti teeb, tuleb teha kõik algusest peale. Natukene tüütu kordamine ei tee mängu siiski pikaks – kokku kestab kogu asi ainult paar tundi, mis tundub oleva keskmise VR mängu pikkuseks.

Mehaaniliselt täiesti sujuv kogu kogemus siiski ei ole. Ühel momendil on võimalik kasutada maagiat nimega Mindwave (mõistuselaine?), mille tegemiseks tuleb sooritada teatud liigutus. See on üks neist momentidest, kus Playstation Move madal tehniline võimekus hakkas takistama muidu suurejoonelist mängu. Põhimõtteliselt Move ei ole piisavalt täpne, et saada hakkama mängu jaoks vajaliku kiiruse ja täpsusega. Pisivigadest ei ole mõtet lasta ennast häirida, sest tegemist on ühe VR mängude tipuga, mis on täidetud imeliste momentidega. “Superhot VR” liigutab juba olemasolevadi piire, kus tutuvustab uut täpsust, värsket ideed ning uut tüüpi ebamugavust, kui menüüdest tagasi minemiseks tuleb ennast ära tappa. Kõik asjad kokku loob lõbusa ja liigutamisrohke mängukogemuse, kus eduka lõpetamise puhul on tunne, et oled midagi reaalselt korda saatnud. Probleemiks on muidugi natukene kallis hind võrreldes sisuga, mida antakse, kuid peale lõpetamist tuleb lisaks aja peale väljakutseid ning muid suuremaid/väiksemaid lisasid.

Hinne: 8,5/10

+ Innovatiivne ja kaasahaarav kogemus
+ Väljakutsuv ja taktikaliselt vaba
+ Äärmiselt lõbus

– Väga lühikene
– Playstation Move piirangud segavad teatud momente
– Ebaõnnustemisel iga ülesande kordamine on tüütu

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar