MsChaos:”Striimida tuleb südamega – ainult nii naudivad Sinu striimi ka vaatajad!”

Räägi natukene endast – kes on MsChaos/Onoffonx ning, mis põhjusel kaks nime?

Olen 21-aastane neiu, kes tegeleb Eestis üsnagi vähetuntud asjaga nagu videomängude streamimine.

Kaks nime on tekkinud lihtsal põhjusel. Nimelt erinevates mängudes on nimeks olnud alati MsChaos. Twitchi kasutaja aga oli juba enne olemas, kui üldse endal striimimisega mõte alustada oli ning, kuna esimesed striimid sai tehtud proovimise ja lihtsalt lõbu pärast, siis ei hakanud ma ka teisenimelist kasutajat tegema. Üldjuhul inimesed kutsuvad mind lihtsalt Carmsiks. 🙂

Kust sai alguse Sinu teekond mängurite maailma?

Eks arvutimänge olen vähemal määral mänginud väikesest saati. Küll aga tõsisemaks huviks ja tegevuseks sai see pärast üht vigastust, mistõttu ratsutajakarjäär tagaplaanile jääma pidi.

Mis põhjusel Sa streamima hakkasid? Mis on Su põhilised mängud?

Konkreetset põhjust kui sellist ei olegi. Olin juba mõnda aega erinevate inimeste streame jälginud ja mulle meeldis, mida nad tegid.

Mõtlesin ka huvi pärast proovida ning pärast positiivset kogemust tundsin, et see on asi, mida edasi teha tahan. Kuigi tuleb tunnistada, et sellisel määral ning täiskohaga streamimisest ei oleks ma unistada osanud!

Streamimist alustades olid minu põhilisteks mängudeks erinevad MOBA-d nagu Heroes of Newerth, Defence of the Ancients 2. Natukene vähem kui aasta eest alustasin Counter-Strike: Global Offensive mängimisega, mille juurde siiani jäänud olen ning minu streami põhiliseks mänguks on.

Muidugi eksivad vahepeal ära ka erinevad horror mängud või muud mängud, mida vaatajad näha soovivad.

Eestlaste hulgas levib arvamus, et streamida on Eestis mõttetu, kuna ära elada sellest ei saa. Milline on Sinu arvamus?

Sellel kõigel on kaks otsa. Streameriks ei peaks hakkama inimene, kes lihtsalt mõtleb raha teenimisele. Jah, muidugi, ise sinna sisse investeerides ja tehes seda, kas täiskohana või lisa teenimisena, ootad ka midagi tagasi, kuid see ei tohiks olla peamine põhjus.

See on asi, mida tuleb teha südamega ja, mida sa ise tegelikult ka naudid – ainult nii naudivad sinu streami ka vaatajad ja tahavad aidata ning panustada sinu tegevusse!

Mis on Sinu arvates see, mis vabalt üle 100 inimese Sinu streamis hoiab? Mis on Su edu võti?

Kui päris aus olla, siis paljud inimesed kindlasti klikivad streamile põhjusel, et olen tüdruk. Kuid kuna tüdrukute striime on viimasel ajal väga palju juurde tekkinud, ei ole see ilmselt mitte põhjus, miks keegi kauemaks kui mõned sekundid jääb.

Mulle meeldib suhelda ja tutvuda uute põnevate inimestega ning leida uusi mängukaaslasi. Edu võtit on raske öelda, sest olen oma streami juba tükk aega üles ehitanud.

Ma püüan oma streamis hoida positiivset õhkkonda ja lihtsalt passiivse vaatamise asemel kaasata oma tegevustesse ka vaatajaid, et nad oleksid osake sellest suurest kogukonnast. Ainult nii tekib neil soov ka järgmine kord tagasi tulla!

Kas Sinu lahinguid erinevates mängudes vaatavad ainult eestlased või on ka teisi rahvusi?

Kuna olen algusest peale streaminud inglise keeles, siis suurema osa vaatajaskonnast moodustavadki välismaalased. Viimasel ajal on aga väga palju eestlasi lisandunud, mis meele väga rõõmsaks teeb!

Milline on Sinu suhtumine annetustesse? Mida annetused Sinu jaoks tähendavad? Kas eestlased on pigem arad või agarad Sind annetuste näol toetama?

Streameri jaoks moodustavad annetused väga olulise osa. Olgu see siis suur või väike, aga igasugune toetus väga teretulnud ja tänuväärne!

Seda mitte ainult põhjusel, et mina või paljud teised streamivad äraelamiseks – suur osa annetustest läheb vaatajaile tagasi läbi erinevate giveawayde näol.

Ei tahaks hakata lahterdama kui agar keegi toetama on. Tõsi on see, et välismaalastelt tuleb rohkem annetusi kui eestlastelt – neid lihtsalt on juba arvuliselt rohkem. Kuid on ka eestlasi, kes pidevalt toetavad ja suures plaanis on see väga positiivne!

Mis Sa arvad, kellena Sa töötaksid, kui Sa ei tegeleks streamimisega?

Kuna olen tudengina lõpetamas õigusteaduse eriala, siis ilmselt praktiseeriksin sellist laadi tööd. Kui päris aus olla, siis see plaan on pikemas perspektiivis niikuinii, kuid hetkel tahan pühendada kogu oma aja ja energia streamimisse ning vaatajaskonna suurendamisse.

Kirjelda enda elu 10 aasta pärast – kas lased endiselt CSGO-s headshote!?

Tulevikku ennustada ei oska, aga ma väga loodan, et ka aastate pärast näeb mind veel mängumaastikul tegutsemas. Kui mitte streamerina, siis kellegi teisena kindlasti!

JÄLGI CARMENIT:

TWITCH – twitch.tv/onoffonx/
FB – https://www.facebook.com/mschaosgaming
TWITTER – www.twitter.com/LC_onoffonx

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar