Playstation 4 on arendajate jaoks võimaldanud ligipääsu seitsmendale CPU tuumale!

Esimesed kaks aastat on arendajad pidanud hakkama saama ainult kuue tuumaga kaheksatuumalisest Playstation 4 masinast, millest kaks viimast olid konsooli enda süsteemide tarbeks mõeldud. Tundub, et Sony on vaikselt uuendanud tarkvaralist SDK-d (software developer kit), andes ligipääsu nüüd ka seitsmendale tuumale.

Selline info tuleb välja, kui uurida viimase FMOD (heliefektide mootor) audio API (application program interface) uuenduse changelog faile.
Firelight Technologies FMOD Studio API
Detailed Revision History
17/11/15 1.07.03 – Studio API patch release (build 69975)
Features:
LowLevel API – When using System::recordStart the provided FMOD::Sound can now be any channel count, up/down mixing will be performed as necessary.
LowLevel API – Improved performance of convolution reverb effect when wet is 0 or input goes idle.
LowLevel API – PS4 – Added FMOD_THREAD_CORE6 to allow access to the newly unlocked 7th core.
Selline asi tehti Xbox One konsoolil ära juba jaanuaris, kuid suurt muutust see masina võimekuses kaasa ei toonud.
Selline muudatus on konsoolide juures tavaline, sest ajapikku leitakse viisid kuidas optimeerida jõudlust ja süsteeme, andes rohkem ressursse üle mängude loojatele. Hetkel pole ametlikku kinnitust Sony käest tulnud, kuid tõendid on üpris selged.
Mida see muudatus tähendab? Lühidalt – rohkem võimsust ehk siis parema kvaliteediga mänge. Usutakse, et selle muudatuse taga on “Uncharted 4” ilmumine, et mäng saaks kätte vajalikud ressursid. Xbox One on hetkel juba suhteliselt maksimaalsel võimsusel töötanud ligi aasta aega ning juba viimased kuus kuud pole masinal olnud jõudu minna üle 900p resolutsiooni. Hetkeline uuendus Sony jaoks garanteerib neile vähemalt kaks aastat 1080p võimekust. Sellest tulenevalt on hakanud liikuma kuulujutud, et Microsoft teeb juba tööd Xbox Two kallal.
Allikas: NeoGAF
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar