Pressiteade: VG Party 2015 Sügis – Q&A

Juba teine VG Party on läbi ning praeguseks on meie korraldusmeeskond asjad kokku pannud ja peo lõpetanud! Selgusid võitjad, konsoolidel veedeti väga lõbusasti aega ja suuremaid probleeme ei tekkinud.

Korraldajad ise jäid tehnilise poolega väga rahule – sellest peab kindlasti välja tooma stabiilse voolu, helitehnika ja valgusshow’d ning loomulikult võimalus mängida 18 mängukonsoolil!

Praegusest tagasisidest on näha, et konsoolimängurid jäid sündmusega vägagi rahule, mõned arvutimängurid on kahjuks tekkinud segaduste tõttu ka negatiivset kajastust levitanud.

Allpool püüame välja tuua võimalikult palju osalejate poolt esitatud küsimusi ja laimavaid tsitaate, millega seostuva põhjalikult lahti seletame.

Küsimustele vastab VideoGamers.eu eSpordi juht ja VG Party peakorraldaja Martin Raid.

Q: Miks toimusid arvutimängude võistlused BO1 ja single elimination formaadis?

A: Alustades sügisese VG Party korraldamist soovisime põhilise rõhu jätta konsoolimängudele ning korraldada arvutimänge üksikute tiimidega, väiksemas mahus.

Tegelikult oli ülimalt tore näha, et registreerus 14 tiimi, kelle registreerimise kinnitasime 10-l tiimil (kohale tuli 8). Ühepäevase ürituse puhul polnud lihtsalt rohkem aega ja kuupäevi polnud hiljem võimalik ka muuta – järgmine kord korraldame kindlasti kas online-quali või mitmepäevased võistlused.

Q: Netiga olid alguses probleemid. Millest oli see tingitud?

A: Olime teadlikud, et majja ei tule valguskaablit ja otsisime sellele lahendusi juba mitu kuud enne üritust. Elion lõpetas kevadel võrgupidude sponsoreerimise ja ajutise (1-päevase) lahenduse eest oleksime pidanud välja käima mitusada eurot. Kahjuks polnud see meie eelarves võimalik ja ühe päeva eest terve kuu täishinna maksmine ei tundunud mingil moel mõistlik.

Kuigi lõppude lõpuks ei olnud probleem ühenduse kiiruses ja ühendus ise oli olemas, siis olid majasisesed kaablid valesti ühendatud. Põhjuseks oli Energia Avastuskeskuse töötajate puudulik töö, mille pidime ise lahendama. Selleks läks 1-2tundi ning eks netiga ole probleeme peaaegu igal Eesti võrgupeol…

Q: ,,Mõttetu LAN, DQ finaalis. Pidime teisi küll 5tundi ootama!”

A: Selle kommentaari võib leida csgo.ee foorumist. Kommentaari autoriks on OnlineBOTS tiimi liige ning ei ole saladus, et OnlineBOTS koosseis diskvalifitseeriti enne nende finaalmängu.

Sooviksin nii enda kui ka turniirijuhtide nimel OnlineBOTSi ees vabandada, kuid palume siiski otsuse vastu mõistvat suhtumist. Mainitud tiim mängis VG Party mängude ajal teise võistluse online mänge ning kuna VG Party finaalmängu ei saanud õigeaegselt alustada, siis pidime tegema otsuse: kas diskvalifitseerime kõik 5võistlejat või anname tiimile 2. koha. See oli raske otsus ning loomulikult ei olnud selles midagi isiklikku – vabandame veelkord.

Q: Miks kutsutakse seda LAN-iks, kui serverid ei asu LAN-võrgus?

A: Mõni võib arvutimängude osa nimetada LAN-partyks, kuna see on kujunenud üleüldiseks arvutimängude turniiride nimetuseks. Meie ise seda nimetust reklaamimisel ei kasutanud. Sel korral ei lubatud meil ka maja sisevõrku serverit püsti panna, mistõttu olid kasutuses hoone lähiümbruses asuvad serverikastid.

Nagu kõikjal ka kirjas: VG Party on pigem videomängude festival, kus on ühendatud konsooli- ja videomängud!

Q: Mis valgusshow’st te räägite? Asi sarnanes pigem koolide klassiõhtule!

A: See kommentaar tuli samuti arvutimänguritelt ning nende saalis oligi kasutatud väiksemas koguses valgustehnikat. Kogu ürituse heli ja valgusega tahtsime viia festivali visuaalse poole uuele tasemele ning luua lahedamat meeleolu!

Konsoolimängude saalis toimunud valgusshow näite võib leida siit:https://drive.google.com/file/d/0B_nZP3XrZwO-U3cyaHhlTEVRUlE/view?usp=sharing

Igale lisaküsimusele vastame meie Facebooki lehe sõnumite alt või kontakteerudes ürituse peakorraldajatega (Martin Raid martin@videogamers.eu ja +372 5697 3037, Raiko Puust raiko@hobbygamer.ee ja +372 5687 7440).

Täname kõiki osalejaid ja suured tänud ka festivali sponsoritele ja meeskonnale, ilma kelleta ei oleks seda erakordset sündmust toimunud! Kohtumiseni järgmisel aastal!

Ürituse pildid on avalikustatud VG Party facebooki lehel http://fb.com/vgeuparty.
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar