Pühapäeval krooniti Riias esimene “Tekken 7” Balti tšempion – eestlane Rasmus Iila.

Eelmine aasta oktoobris alustasime esimese Balti riikidevahelise kaklusmängude liigaga, kus tervelt kaheksa kuud kestnud lahingute tulemusena võtsid parimad mõõtu Riias toimunud Unicon 2019 raames. EFGLi poolt korraldatud liigas oli kokku 10 erinevat kaklusmängu, milles põhiline fookus on hetkel kuumima ja populaarseimal mängul “Tekken 7”. Kokku oli 12 erinevat offline ja online turniiri, kus mängijad kogusid punkte, et endale koht finaalides kindlustada. 31. mail toimus viimane turniir enne finaale, kus selguseid seitse parimat. Viimane ja kaheksas finalist selgitati samuti eelnenud nädalavahetusel Lätis laupäevasel päeval, kus viimase võimaluse turniiri võitja sai samuti pääsme finaali. Viimast võimalust kasutas suurepäraselt noor lätlane Ein (Einārs Krūmiņš), kes kasutas karaterit King.

Pühapäevaseks turniiriks ja kaheksa parema hulka mängisid ennast järgmised e-sportlased:

Raskkii – Rasmus Iila (Eesti)
VGE | Jackler – Raiko Puust (Eesti)
Strategas – Mindaugas Dirse (Leedu)
Zinkon – Paulius Trubila (Leedu)
VGE | Priithagoras – Priit Kajandi (Eesti)
Yun-Fei – Artis (Läti)
VGE | goodlordest – Siim Pihlak (Eesti)
Ein – Einārs Krūmiņš (Läti)

Terve hooaja vältel oli kaks põhilist mängijat, kes turniire domineerisid – Raskkii ja Strategas. Raskkii nimelt võitis seitsmest turniirist viis ning hoiab enda käes ka hooaja parimat võiduprotsenti 73%. Strategas mängis hooaja jooksul samuti seitsmel turniiril ning võitis nendest neli, millest kõige olulisem oli Leedu kohalikud meistrivõistlused, kus alistas finaalides Zinkoni unikaalse stiiliga Steve’i. Teistest finalistides said võitu maitsta veel VGE | Jackler, Yun-Fei, Zinkon ja Ein, seega tervelt kuus mängijat olid suutnud vähemalt korra olla teistest parem. 

Finaalide ajaks kahjuks kaks mängijat kohale ei jõudnud, seega nii Zinkon kui ka VGE enda mängija goodlordest said automaatselt enda mängudest kaotused kirja. Esimeses ringis seega mängisid Raskkii ja Ein ning Strategas ja Yun-Fei, mis mõlemad läksid 2-0 kiirelt Raskkii ja Strategase poole. Vastaste puudumisel liikusid edasi ka VGE | Jackler ja VGE | Priithagoras. Teise ringi esimene mäng oli üks turniiri põnevamaid mänge, kui Raskkii ja Strategas läksid viimase mängu viimase roundini, kus õnnega pooleks võitis Raskkii. Seda hakati turniiri jooksul nimetama “Rasskki Classic”, sest ta tegi selliseid asju korduvalt.

Teisel pool kohtusid tiimikaaslased Jackler ja Priithagoras, mis läks 2-0 Jacklerile, kes mängid vähetuntud karakteriga Gigas. See tähendas, et võitjate finaalis kohtusid kaks eestlast – Raskkii ja Jackler, mida oleme hooaja jooksul näinud tervelt 6 korda ning viiel korral võitis Raskkii. Läks samamoodi ka sellel korral tulemusega 3-1. Samal ajal kaotajate poolel Yun-Fei alistas Eini ja Priithagorase ning läks vastamisi Strategase Xiaoyule. Nende mängud läks seisuelt 2-2 viimasele ja põnevale mängule, kus Strategas alistas Yun-Fei 3-2. Kaotajate finaalis võttis Strategas mõõtu Jackleri Gigase vastu ning iga mängu viimases roundis suutis Jackleri alistada, minnes tulemusega 3-0 finaali, kus ootas ees Raskkii.

Oodatult saime kõik näha põnevat finaali, kus Strategas kõigepeal alistas Raskkii 3-1, et minna võrdsele tasemele. Viimane sett läks võrdses tempos tulemuseni 2-2, kus Raskkii alistas Strategase tulemusega 3-2, võttes endale esimese Balti “Tekken 7” tšempioni tiitli, millega kaasnes natukene taskuraha, nänni ja muidugi uhkustamise õigus kuni järgmise hooaja lõpuni 2020. aastal. 

Ülejäänud tulemustega ja muu infoga saab tutvuda EFGL lehel – http://efgl.videogamers.eu/standings/

Väikene telefoniga video publiku hulgast, kus peakorraldaja Raiko Puust annab Rasmus Iilale üle tema karika. 

 

Vaadake turniiri videot siit:

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar