“Cyberpunk 2077” päästis selle õudse 2020 aasta

Cyberpunk 2077 on täis värvi, seksi ja kuritegevust

Cyberpunk 2077 kutsub sind avastama Ameerika läänerannikul olevat suurlinna nimega Night City. See on täis värvi, kuritegevust ja võimalusi igale maitsele. Mängija tegelaskujuks on palgamõrvar, kes on täitmas tööülesannet, mis tekitab püsivaid tagajärgi kogu teekonna vältel. Tema nimi on V.

Sinu ülesandeks on tulistada, häkkida ja lähivõitluses nugade, rusikate või katanaga suruda läbi raskustest, mis V-d sel teel varjavad. See kaua oodatud mäng pakub pealtnäha elurikkas ja värvilises maailmas päris palju põnevat asjaajamist, kahjuks aga on pea igal sammul näha või tunda erinevaid vigu, mis mängu arendajatel tänaseni parandamata. Positiivne on see, et enamus vigadest on piisavalt vähetähtsad, et mängimist segada, kuigi ka neid tuleb aeg-ajalt ette.

CP2077 on täis küberneetikat, rüvetamist ja sõnasõda, tundeid ja seksuaalse alatooniga plakateid. Night City elanikkond tunneb ilmselt AI ja küberneetika vastu erilist huvi, sest iga vastutulev inimene teab vähemalt üht “arsti” – nimega Ripperdoc -, kel kogemust kiibistike implementeerimisega. Kõigil on kuskil kehal modifitseeritud kiibistik.

Cyberpunk 2077 algab võimalusega seadistada oma karakter täpselt selliseks nagu soovid. Isegi peenise pikkust. Jah, sa lugesid õigesti. Lisaks välimusele pead paika panema tehnilised andmed selle kohta, milles tegelaskuju V hea (või parem?) on. Iga valik arendab teatud V oskusi. Näiteks pannes rohkem punkte Intelligence (intelligentsus) või Body (keha) alla, saad mängu algusest peale rohkem elupunkte ja paremad häkkimisvõimalused.

Sellega seoses on CP 2077-s talendipuu, kus mängu käigus teenitud punktidega on sul võimalus V tegelaskuju erinevaid aspekte arendada. Kuigi alguses natukene keeruline ja võib-olla eemaletõukav, siis pärast veidi aega pusimist saab sellega hakkama ning mõistad, kui palju erinevaid võimalusi sul mängu mängimiseks tegelikult on. Huvitava elemendina mängivad need valikud rolli ka selles, mida V dialoogivalikutes hiljem öelda saab.

Oluline aspekt Cyberpunk 2077 juures on tegelaskuju taust. Enne kui alustad sissejuhatuse mängimist, pead valima kolme erineva elutee vahel – Corpo, Nomad ja Streetkid. Igal valikul on just sellele spetsiifiline esimene missioon ja vastusevalikud mängus. Mida iga taustavalik täpsemalt tähendab, seda pead ise kogema.

Night City põhiline lugu loob pildi sellest, milline on elu kui tehisintellektid on normaalsus ja inimesed on teatud maani nii vaimselt kui füüsiliselt arvuti poolt juhitavad. Kõrvalmissioonid ehk side questid Cyberpunk 2077-s on aga hoopis midagi muud. Need on nii head, et võiksid olla osa põhimissioonidest. Kui sa tahad Night City inimesi hästi tundma õppida, näha päriselt seda elu ja olu ning vürtsitada oma mänguelamusi, siis tasub kindlasti pilk nendele missioonidele pöörata.

Kokkuvõtteks on Cyberpunk 2077 väärt mängimist. Isegi nende mitmekümnete väikeste veidruste kõrval, mida mängus ikka ja jälle kohtad, pakub CP 2077 palju avastamisrõõmu, emotsioone ja võitlust erinevate grupeeringute vastu. See on üle kümne aasta esimene üksikmäng, mille ma läbi tegin ja seda päriselt nautisin. Kahjuks jäi põhilugu minu jaoks veidi lühikeseks, aga seda võib-olla seetõttu, et nautisin mängu täiel rinnal. Õnneks on kõrvalmissioone terve ports ning mängurõõmu peaks jätkuma kordades kauemaks.

Kas Cyberpunk 2077 nii suur, vägev ja ilus on, kui seda algselt meile ette söödeti, jääb igaühe enda otsustada.

Uus ja võimas arvuti osta SIIT.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar