Videomängu uudiste maraton | Kõik oluline ja uus, mida The Game Awards 2022 välja kuulutas

Neljapäeva öösel vastu reedet toimus iga-aastane The Game Awards (lühidalt TGA), mis on põhimõtteliselt nagu videomängude Oscarid. Erinevalt Oscari auhinnagaalast ei ole TGA ainult trofeede jagamine ja miljonäride tänukõned, vaid siin on ka hulganisti uudiseid. Tegelikult just need maailma esilinastused ja vägevad uued treilerid ongi see põhjus, miks miljonid inimesed seda üldse öösel otseülekandes vaatavad. Ja nagu iga aasta – saime palju üllatusi igasse võimalikku žanri. Järgnevalt teen kiire ülevaate kõigest sellest olulisest, mida teada anti.

Uued mängud

“Hell Boy: Web of Wyrd”

Mike Mignola, kes enim tuntud kui Dark Horse Comicsi üks kirjutajatest ja Hellboy karakteri looja, teeb Upstream Arcade ja Good Shepard Entertainment abiga videomängu. Ilmub see Nintendo Switch, PlayStation 4-5, Xbox One, ja Xbox Series X/S. Kuupäev hetkel pole veel teada.

“Hades 2”

2020 aasta parimaid või isegi parim videomäng “Hades” saab järje. Allmaailma printsess hakkab kõige enne laamendama arvuti peal Steamis, läbi Early Access programmi. Millal täpselt see juhtub, selgub järgmisel aastal.

“Judas”

BioShock mänguseeria üks loojates Ken Levine kuulutas välja oma uue mängu “Judas”. Tema stuudi Ghost Story tutvustas esimest treilerit, mis täis head ja tuttavat Bioshocki laadset kaootilist ilu, fantaasiat ja ulmet. Teada on ainult, et ilmub uuema põlvkonna konsoolidele ja arvutitele.

“Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon”

PlatinumGames alles hiljuti sai valmis “Bayonetta 3”, mis võitis ka parima märuli auhinna, kuid juba tuleb järgmise mängu uudisega. “Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon” on eellugu tuntud seeriale ja ilmub juba 17. märtsil 2023 Nintendo Switchi peale.

“Earthblade”

Auhinnatud ja südamliku “Celeste” looja Extremely OK Games järgmine projekt on “Earthblade”. Treileri järgi tundub oleva järjekordne pisarakiskuja. Ilmub mingi hetk 2024.

“Death Stranding 2”

Videomängude maailma superstaari Hideo Kojima järgmine lugu on “Death Stranding 2”. Tume, atmosfäärikas ja taaskord veidra beebiga esimene treiler on otsene järg “Death Stranding” nimelisele post-apokalüptilisele seiklusele. Norman Reedus ja Léa Seydoux mõlemad naasevad oma rollide juurde tagasi. On suur tõenäosus, et see järg ei ole kuidagi vähem veider kui esimene. Suurepärane kogemus sellest hoolimata. Ilmub ainult Playstation 5 peale, kuid ei tea veel millal.

“Crash Team Rumble”

Endine Playstationi maskott Crash Bandicoot naaseb mitmikmängus “Crash Team Rumble”. Toys for Bob ja Activisioni loodud möll tundub olevat areeni-võitlus peomäng, kus mängijad peksavad teineteist 4vs4 formaadis, et õunu saada. Ilmub igale platvormile mingi hetk 2023.

“Armored Core: Fires of Rubicon 6”

“Elden Ringi” ja “Sekiro: Shadows Die Twice” looja FromSoftware naaseb mecha-shooteri žanri juurde. “Armored Core: Verdict Day” oli viimane selles seerias ja see ilmus 2013, seega “Armored Core” fännidel on mida oodata. Aeg näppe soojendama hakata, sest need mängud on jõhkralt nõudlikud. Hetkel muud infot veel ei ole.

“Crime Boss: Rockay City”

Suure levitaja 505 Games järmine projekt on “Crime Boss: Rockay City”, millel on staariderohke nimistu. Ülesse astuvad näiteks Michael Madsen, Chuck Norris, Danny Glover, Kim Bassinger, Danny Trejo ja  Vanilla Ice. Mängijate ülesandeks on saada 90-ndate Florida allilma suureks bossiks. Ilmumise kohta infot veel ei ole.

“Banishers: Ghosts of New Eden”

Focus Entertainment ja Don’t Nod näitasid esmakordselt uut mängu, mis on märul-rollimäng nimega “Banishers: Ghosts of New Eden”. Tegevus leiab aset 1695. aastal Põhja-Ameerikas. Peategelasteks on romantilises suhtes olev paar, kellest üks näeb kummitusi ja on võimeline neid tapma. Ilmumise kuupäeva ei ole.

“Immortals of Aveum”

Ascendant Studios järgmine esimeses isikus tulistamine on maagiliste elementidega ning leiab aset täiesti uues ja originaalses maailmas. Arendajate meeskonnas on inimesed Dead Space, Halo ja BioShock seeriatest. Rohkem infot hetkel ei ole.

“Remnant 2”

Gearbox Publishing ja arendaja Gunfire Games andsid teada järjekordsest looter-shooterist. Tegemist on kolmele inimesele mõeldud koostöömänguga, täis peidetud varandusi, koletisi ja unikaalseid maailmu. Ilmus 2023 ja ainult uuema põlvkonna koonsoolidele ja arvutile.

Uuendused või uus info

Street Fighter 6” sai lõpuks ilmumise kuupäeva – 02. juuni 2023. Uus treiler tutvustab nelja uut karakterit – Dee Jay, Manon, Marisa ja JP. Dee Jay ilmus esimest korda Super Street Fighter II juures, kuid Manon, Maria ja JP on täiesti uued. Manon on maailma tugevaim modell; Marisa on Itaalia juveelidisainer, kelle esivanemad on Kreeka gladiaatorid ning JP on investeerimispankur, kellel on kass, palju stiili ja jalutuskepp.

Forspoken” demo alates tänasest Playstation 5 peal saadaval. Me kohe proovisime selle öösel ära ka, et saaksime esmamuljeid jagada. Umbes 5-6 tundi pikk demo võttis harjumist, kuid siin on potentsiaali. Enim tõmbab tähelepanu liikumine ja UI disain. Demo põhjal on keeruline öelda, et kui sügav mäng ise on, sest suhteliselt tühi ala ei jäta eriti võimalusi proovida. Kaks erinevat maagia varianti ja ilus graafika koos sellise isekai stsenaariumiga on ikkagi ootamist väärt. Kolmandas isikus seiklusmängud on alati toredad, seega ühe demo põhjal ei hakka suuri ennustusi tegema. Soovitame proovida ja avastada. Mäng ilmub juba jaanuari teises pooles.

Tekken 8” nimi ja esimene treiler oli küll varem juba väljas, kuid seni keegi polnud mängu ennast näinud. Nüüd nägime esimese päris mängupildi ära, seega kaklusmängude fännidel on tulemas imelised aastad.

Diablo 4” sai lõpuks ilmumise kuupäeva – 06. juuni 2023.

Cyberpunk 2077” esimene suurem DLC  nimega “Phantom Liberty” kuulutati välja. Esimene treiler sisaldab Hollywoodi staar Idris Elba karakterit Solomon Reedi. Ilmub mingi hetk 2023.

Final Fantasy XVI” sai ilmumise kuupäeva – 22. juuni 2023. Maailma populaarseim rollimängude seeria naaseb sellel korral ainult Playstationi peale – vähemalt esialgu.

Star Wars: Jedi Survivor” näeb imeline välja ning ilmub juba 17. märtsil 2023. On mida oodata.

Suicide Squad: Kill the Justice League” andis teada, et meie seast lahkunud häälnäitleja Kevin Conroy andis oma hääle Batmanile. Seiklusmäng ilmub 26.mai 2023.

Horizon Forbidden West: Burning Shores” on uus DLC selle aasta esimeses pooles ilmunud hittmängule. Saabub see juba 19. aprillil ja muidugi ainult Playstation 5 peale.

Warhammer 40,000: Space Marine 2” sai esimese mängupildi. Ilmumise aega ega midagi konkreetsemat hetkel veel ei tea.

The Lords of the Fallen” esimene mängupilt. Gamescom 2022 raames välja kuulutatud souls-like žanris olev seiklusmöll saabub mingi hetk 2024.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar