Mängu tegevus toimub 1947. aasta Los Angeleses – rikkuse, kuulsuse ja kuritegude linnas. Mängija kehastub Cole Phelpsiks, LAPD uurijaks, kes püüab oma politseitöös Teise maailmasõja aegseid vigu heaks teha. Mängija alustab patrullosakonnas (4 juhtumit), seejärel saab ametikõrgenduse liiklusosakonda (3 juhtumit), siis mõrvaosakonda (6 juhtumit), peale seda töötab mängija narkoosakonnas (3 juhtumit) ning lõpuks töötab süütamisosakonnas (5 juhtumit). Kokku on mängus 21 juhtumit ja 40 Street Crime’i, mis on kõrvalmissioonid. Neid saad teha, kui oled politseiautos, sest nendes on politseiraadiod, millega võetakse ühendust, kui on toimumas mingi kuritegevus.
Mäng on väga eriline: siin mängus ei ole tähtis, et oled osav laskur, vaid tähtis on oskus jälgida näoilmeid, sest mängus tuleb teha palju ülekuulamisi.
Ülekuulamisel saad kasutada Intuition Pointe, mis eemaldavad ühe valiku. Pildil alles olevad valikud on tõde ja vale, eemaldatud on kahtlus. Kui arvad, et kahtlusalune valetab, siis enamasti pead seda tõestama. Seejärel kasutad enda märkmikku, kus on valik tõendeid (kõik, mis antud juhtumis leiad).
Mängus on uus tehnoloogia nimega MotionScan, mis kasutab 32 kaamerat, et salvestada näitleja näoilmeid. Iga kortsu, tõmblemise, pilgu langetamise ja irve järgi pead aru saama, kas kahtlusalune räägib tõtt või valetab.
Mängus on piisavalt tagaajamisi, tulistamishetki, ülekuulamisi. Kuigi mängus on üsna vähe relvi (umbes 5 tükki), saab ka nendega hakkama. Relvad pole selles mängus nii olulised, sest tänavatel ei saa relva niisama kasutada. Graafika on väga hea: ehitised on detailsed, kaart sarnaneb vägagi Los Angelesega.
Kokkuvõtteks: mäng on huvitav, ilusa graafikaga, pika story’ga. Kindlasti tasub proovida, kui meeldivad kuritegevusmängud, tagaajamised ja politseitöö. Plussid: hea pikk story, palju vahestseene (umbes 5h), ilus graafika, palju erinevaid autosid, võimalus küsida partnerilt abi (nii juhiste kohta, kui mida edasi teha). Miinused: vähe relvi ning varajased uurimised on väga piiratud.