Arvustus: “Solstice Chronicles M.I.A.” – värvikas ja plahvatusterohke koletiste taktikaline massimõrvamine on žanrifanaatiku märg unenägu.

Tootja: Nkidu Games Inc., Ironward
Lavastaja: –
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 26. juuli 2017
Toetaja: Nkidu Games Inc.

Solstice Chronicles M.I.A” on isomeetriline tulistamismäng, kus ellujäämine sõltub Sinu taktikaliste oskuste kasutamisest, täpsusest, tegelase arendamise valikutest ja kiiretest jalgadest. Mängu saab mängida ka mitmekes, näiteks koos hea sõbraga elukatele vastu astuda, mis antud mängu raskuse juures tundub kohati lausa kohustuslik valik. Koos on alati lõbusam, eriti kui sõber on osavam mängija! Žanri piire hägustav mäng ei võta ennast tõsiselt ning esitleb kogemust läbi huumori ja läbi peategelase üliinimlike võimete, kus kõik on tema jaoks alati kerge ning muuseas ja mööda minnes. Midagi konkreetset esile ei tõuse, põhimõtteliselt on kogu tegevustik ja mehaanika tehtud ja nähtud, kuid sellest hoolimata on tunda potentsiaali ja vähemalt esialgu tõmbab mäng päris kergelt endaga kaasa, kuigi on oodatust raskem, kohati isegi frustreeriv.

Mängu peategelaseks on üksik ellujääjast sõdur planeedil Marss, kes oma õnneks kohtab jutukat ja lahinguvõimelist drooni. Nad on Marsil sellepärast, et planeet maa on kaetud STROL viirusega ning ainsad ellujääjad põgenesid ja koloniseerisid Marsi. Marsil aga on ka probleemid, millel lõppu ei näe keegi. Mängus on žanri austajale kindlasti palju kvaliteeti – suurem hulk koletisi, ridamisi relvi, plahvatused plahvatuste järel, leegeid ja muud plahvatusohtlikud objektid iga nurga peal. Võimalik on mängida mitme erineva karakteriga, kellel igal ühel oma tugevused ja nõrkused. Kõiki saab arendada erinevates suundades rollimängu stiilis (skill tree) sõltuvalt mängija soovist ja vajadusest. Karakterid on väga erinevad ja muudavad mängukogemust drastiliselt.

Graafika on ilus, atmosfäär on hästi loodud. Kahjuks mingit õudusmomenti või hirmu ei jõua tekkida, sest peategelane on selleks liiga badass ning hävingut on hoomamatus koguses, mis tõmbab tähelepanu eemale nii räägitavast loost kui ka natukene kohmakast liikumismehaanikast. Heli kvaliteet on maailmaklassist, sest plahvatused, automaadivalangud ja koletiste oiged paitavad kõrvu mängu algusest kuni lõpuni. Koletised, mutandid ja igasugused värdolendid näevad välja elusad ning nende nottimine pakub rõõmu. Mängus on ka muidugi lugu, aga see hõlmab peamiselt ellujäämist ja põgenemist. Õpetus on üllatavalt hea, mis uute asjade ja/või oskuste avastamisel koheselt puust ja punaseks ette näitab: kuidas, miks ja mille tarbeks. Õpetust saad ka igal ajal tagantjärgi vaadata. Relvi on palju, vaenlasi on palju, aga juba veidike mängides tekib tunne, et tegelikult midagi keerulist ei ole. Kõik on kiiresti õpitav ja lõbus. Kahjuks muutub selline lõputu tapmine pika peale igavaks ja üksluiseks. Õnneks on raskusaste tõsine ja väljakutseid jätkub. Palju sõltub Su ellujäämine muidugi drooni taktikaliste oskuste kasutamisest. Need annavad kõvasti värvi ja paindlikkust mängule. Kokkuvõtteks võib öelda, et värvikas ja plahvatusterohke koletiste taktikaline massimõrvamine on tehtud hästi ning žanrifanaatikule korralik märg unenägu.

Mängu hinne: 6,5/10

+ Võtab suhteliselt vabalt muidu tõsist mängu
+ Pakub väljakutset
+ Audivisuaalne esitlus on puhas nauding
+ Suure valikuvõimalustega mäng

– Muutub kiirelt üksluiseks
– Liigne raskus teeb kogemuse kohati frustreerivaks
– Reaalselt ei paku midagi uut, lihtsalt kõik vana uues kuues

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar