Aasta Tegijad Videomängudes 2015 – tulemused ja kokkuvõte.

14. detsember alustasime Eesti videomängurite aasta lemmikuid otsima. Selle jaoks tegime kaksteist lahedat kategooriat, kust hulgast oli võimalus ka leida Eesti enda kohalikke tegijaid. Videogamers.eu ei ole varasemalt endale seda korraldust võtnud, kuid kuna see aasta ei olnud kedagi vabatahtlikult hea ideega välja tulnud, võtsime ja tegime selle oma väikese meeskonnaga ära. Järgmiseks aastaks on meil juba hunnik näpunäiteid kirja pandud, kuid juba saame öelda, et kindlasti jääme registreerimise ja liitumise vaba formaadi juurde, samuti eelistame anonüümset hääletust, et tulemuseks oleks võimalikult täpsed.

Meie esimene valimine algas suurepärase hooga, hoolimata, et keskel tempo rauges (pikad pühad), kogunes lõpuks täiesti normaalne kogus osalejaid . Kokku oli hääletajaid 650, kus iga hääletaja sai osaleda ühe korra. Igas kategoorias sai valida kuni kolm enda lemmikut, kuid ei pidanud valima ühtegi kui ei olnud soovi. Ainukesena “kohustuslik” oli Aasta Mäng 2015, kus pidi valima vähemalt ühe mängu. Samuti oli võimalus lisada puudu olev valik, mis lisandus nimekirja 10 hääle saamise korral.
Nüüd vaatame lähemalt tulemusi ning teeme kiired analüüsid kategooriate kaupa!

1. Aasta Mäng 2015

Aasta Mäng 1

Väga kindel võit. Aasta parim mäng läks Bethesda suurhittile “Fallout 4“. Siin oleks võib-olla oodanud suuremat vastupanud “The Witcher 3: Wild Hunt” poolt, kuid videomängurid on oma sõna öelnud. Üllatuseks asub kolmandal kohal “Until Dawn“, mis on Videogamers.eu meeskonna üks lemmikuid ja meeldejäävamaid kogemusi. Neljandalt kohalt leiame “Call of Duty: Black Ops 3“, mis murdis rekordeid igal sammul ning üllatas fänne imelise üksikmängu kampaaniaga, andes silmad ette paljudele loopõhistele mängudele. Kindlasti saaks rääkida sellest mängust, kui aasta üllataja. Viies koht läks värskemaile FIFA seeria mängule “FIFA 16“.
Üleval olev nimekiri on hea nimekiri, mille järgi uusi mänge soetada!

 

2. Parim Uusversioon 2015

Parim Uusversioon
Siin kategoorias ei saa mingist konkurentsist juttu teha – “GTA V” lõi platsi puhtaks. 2013 konsoolidele ilmunud mäng, jõudis peale pikka ootamist PC peale 2015 aasta alguses. Selle kategooria lisasime juurde, sest ühe enam suureneb “Remastered”, “HD” ja muud vanade mängude uuendamised uutele masinatele ning vahel seda tehakse suurepäraselt, vahel mitte nii palju. Hea meel on näha, et teisele kohale maandus surematu klassika “Resident Evil: HD Remaster“, millel kohe järgi “Nathan Drake Collection“.

3. Parim Laiendus 2015Parim Laiendus
Väga kindla võidu noppis “The Witcher 3” DLC. Teine koht läks “Mortal Kombat X” mängule lisatud kaks külaliskarakterit Jason Voorhees ja Predator DLC-le, kellest viimane on mängu üks parimaid tegelasi. Kolmas koht läks “Destiny” uuele versioonile, mis ilmus koos värskeima lisaga. DLC osakaal järjest kasvab kui võimalus mänguritelt raha kätte saada, seega võib oodata, et järgmisel aastal vaatame hoopis suuremat nimekirja.

4. Parim Spordimäng 2015

Parim Spordimäng
Oodatava tulemusega võitis selle kategooria “FIFA 16“, mis on Eestis üks populaarsemaid konsoolimänge. Üllatuseks on teisel kohal olev “Rocket League“, mis suutis ennast kahe gigandi vahele pressida. Suurepärane uudis kõikidele indiemängude sõpradele!

5. Parim Võidusõidumäng 2015

Parim Võidusõidumäng
Üks põnevamaid kategooriaid, kus vahed on väga väikesed. Võit läks siiski “Dirt Rally” mängule, mis on uusim Colin McRae seeria lisa. Taaskord teiselt kohalt leiame “Rocket League” mängu, millele järgneb kõige värskem “Need for Speed“. Võib selgelt öelda, et 2015 oli suurepärane aasta võidusõidumängude austajatele ning esimene info lubab ka head 2017 aastat, kui saabumas on Gran Turismo Sport.

6. Parim Kaklusmäng 2015

Parim Võitlusmäng
Siin on päris oodatud tulemus. Kaklusmängud ei ilmu just väga tihti ning Mortal Kombat on žanri üks liidreid, seega võis oodata suurt huvi. Teisele kohale võidelnud “WWE 2K16” on suurepärane üllatus. Kolmandal kohal on “Killer Instincti” teine hooaeg, mis lisas äärmiselt palju karaktereid ja veel muid lisasid, olles sisuliselt täiesti uus mäng. Kuna tegemist on endiselt Xbox One eksklussiiviga, siis vaid vähesed on seda mänginud. 2016 veebruaris ilmus “Street Fighter V“, mis tõenäoliselt domineerib terve järgmise aasta ja isegi rohkem.

7. Parim Indiemäng 2015

Parim Indiemäng 1
Palju mänge selles nimekirjas, mida pole kahjuks saanud ise veel proovida, kuid võitja on selge – “Rocket League“. Suurepärane indiemäng, mis on vallutanud miljonite südamed on seda selgelt teinud ka Eestis. Teiselt kohalt leiame suurepärase “SOMA“, millest “Puhata ja Mängida” seltskond tegi korraliku ülevaate. Kolmas koht on “Hotline Miami” järjele, mis suutis eelistada selliseid südameid puudutavaid mänge nagu “Her Story“, “Ori & The Blind Forest” ja “Undertale“. Indiemängude kategooria on kõige lõbusam ja kõige ettearvamatum. Aasta alguses ei tea keegi, mis imeline kraam on tulemas, seega oleme põnevil ja uueks aastaks valmis!

8. Parim Peremäng 2015

Parim Peremäng
Taaskord on tabelis “Rocket Leage“. Miski selle mängu juures on nii hea, et mäng domineerib juba neljas kategoorias – kaks teist kohta ja nüüd ka kaks esimest kohta! Imeline saavutus. Meie väikese riigi parim peremäng on selge liider, siis teisel kohal asub “Just Dance 2016“, mis on kange seljaga eestlase jaoks veidi harjumatu, kuid hakkame ülesse soojenema. Kahjuks “Super Mario Maker” on alles kolmandal kohal, kuid eks Wii U ole selline vähem levinud masin ka. “Super Mario Maker” oli Videogamers.eu lemmikmäng aastal 2015. Tõeline nostalgiapauk.

9. Parim Rollimäng 2015

Parim rollimäng
Fallout 4” võtab ka selle auhinna ning taaskord “The Witcher 3” nina alt. Arvestades meediakära, mida sai “Fallout 4”, siis tulemus ei ole üllatav. Pigem oleks soovinud näha “Bloodborne” kõrgemal kohal, sest mäng on tõeliselt unikaalne ja meeldejääv elamus, kui “The Witcher 3” kordab juba tuntud valemit ja “Fallout 4” on lihtsalt igav – või noh, midagi sinna kanti. JRPG fännide õnneks on “Tales of Zestiria” nimekirjas ikka olemas. 2016 on juba välja kuulutanud paar äärmiselt põnevat RPG mängu, seega madin saab olema hea.

10. Parim Tulistamismäng 2015

Parim tulistamismäng
Esimene koht on väga kindel, sest “Black Ops 3” edu on äärmiselt raske maha salata. Teine kuni neljas koht on väga tihedalt jaotunud ning mahuvad kõik ainult 19 hääle sisse. Teine koht läheb siiski viimaste aastate parimale “Rainbow Six” mängule ning üllatusena hõlmab kolmanda koha “Star Wars Battlefront” uusversioon, mis tekitas vastuolulist tagasisidet, eelkõige EA majandusliku poliitika üle. Kahju on “Halo 5” madalast edust parimate valimisel, kuid kuna Xbox One eksklusiividega kipub sedasi minema, siis paraku oli seda kerge ette näha. “Halo 5” on suurepärane mäng ning kindlasti tasuks leida võimalus seda ka proovida.

11. Eesti Videomängu Persoon/Organisatsioon 2015

Videomängu persoon, meeskond, podcast, organisatsioon
Tiheda rebimisega kategooria, kus lõplikud vahed on suhteliselt minimaalsed. Aasta 2015 parim kohalik videomängu organisatsioon on meie endi suureks üllatuseks Videogamers.eu, mis tekitab meis ainult alandikkust. Oleme üllatunud nii meie kui ka Hobbygameri väga soojast vastuvõtust ning kindlasti leiame viisi, kuidas kõiki meie töö hindajaid ka tänada. Parim striimer ja videomängu persoon on Kalle Lepiku ehk siis “Godhyr“, mida võis ka oodata. Mees hakkas meedias silma heategevusega ning on pidevas kontaktis kõikide oma fännidega, seega kindlasti seda au ka väärt. Parim Youtuber/podcast on selgelt “Puhata ja Mängida” ning meeste populaarsus kasvab kiiresti ja pidevalt. Parima eSpordi meeskonna tiitli noppis OnlineBOTS, kes on Baltimaade selge meister ning ehk 2016. aasta jooksul ka tuntud nimi Euroopas.
Videogamers.eu jätkab 2016. aastal oma tegevusega ning meie lehel võite olla kindel, et saate kõik kohaliku videomängumaastikuga seotud uudised ilusti kätte. Meie riik on siiski väikene, seega tuletame kõikidele meelde – külastage, lugege, kuulake, vaadake, kommenteeriga, laikige, jagage ja olge osaline kõikide üleval olevate inimeste tegevusega. Enamus inimesi teevad seda kõike tasuta ja ainult Teie jaoks!

12. Eesti Videomängu Üritus 2015

Videomängu üritus 2015
Kirjelduses panime selgelt kirja, et otsime eestikeelselt üritust ning seda rahvalemmikut. Kaks väga tugevat liidrit on välja kujunenud, kus suureks üllatuseks on “MängudeÖÖ” populaarsus võrreldes TTÜ Lan e-Sport ürituseseeriaga. Virtuaalsusele ja videomängukultuurile pühendatud üritus on pidevalt kasvava ettevõtmine, kus teisel pool on Eesti üks suurimaid LAN üritusi ja võistluseid. 2016 tuleb kindlasti põnev ja ürituste rohke ning kes teab, ehk järgmisel aastal on nimekirja lisandunud ka mõni uus nimi. See lisaks ainult vürtsi ja lõbu kõikidele tõelistele mänguritele.

Selline siis oligi Aasta Tegijad Videomängudes 2015 valimine ja tulemused on nüüd ka teada. Liigume ise edasi uude aastasse, mängime uusi mänge ning jätkame sellega, millega eelmisel aastal pooleli jäime.
Enne kui veel lõpetame, siis oleme võlgu veel viimased loosimised kõikide hääletajate ja jagajate vahel. Kui Teie nimi on võitjae hulgas, siis kindlasti võtke meiega ühendust Jaanuari kuu jooksul, et saaksime kokku leppida, kuidas auhinna saame üle anda.

Nathan Drake Collection (PS4) – Karel Park
God of War 3 Remastered (PS4) – Aleksander Martten Maitse
Singstar Ultimate Party (PS4) – Grete-Stina Villem
GTA V (PS3) – Kaarel Jukkum
Far Cry 4 (Xbox 360) – Aki Kapanen
GTA V (Xbox One) – Jan Pillav
FIFA 16 (PS3) – Andrias Norman
WRC 5 (PC) – Erki Tõppan

Suured tänud kõikidele, kes osalesid parimate selgitamisel. Suured tänud Playstation Eestile, Gamestarile ja Hobbygamerile, et auhindadega toetasid. Järgmine aasta teeme uuesti ja paremini.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar