Isiklikult ei olnud Bethesda pressiüritusele sellel korral kutsud, seega vaatasime seda läbi interneti nagu ka kõik teised. Kogu asi oli põhimõtteliselt üks tugev tunnikene treilereid, mis esmapilgul ei lubanud palju, ei näidanud eriti midagi, kuid tagasi vaadates siiski näitavad, et saime teada ikka omajagu uut ja huvitavat. Põhifookuseks olid fännid – meie ja kõik teised mängurid, keda tänati ja kiideti. Todd Howard isegi ütles mõned vabandused “Fallout 76” fiasko kohta ning lubati selgesõnaliselt olla tulevikus parem ja targem.
Howard jätkas fännide kiitmist ja sõnas, et vaatamata mängu probleemidele on tekkinud neil uskumatult ja tugev internetis elutsev kogukond. Teise aasta plaanide esimene uudis oli tasuta uuendus nimega “Wastelanders“, mis saabub juba sügisel 2019. Tegemist on sammuga tagasi klassikalise Fallouti mängustiili poole, mis peaks seeria fännidele kindlasti meelepärane olema. Lisaks on peagi tulemas järgmine tasuta lisa nimega “Nuclear Winter”, mis on 52-mängija battle royale mängulaad. Jah, ka Fallout läks seda teed. Kogu selle taustal visati välja ka väikene uudis “Elder Scrolls: Blades” kohta. Nimelt on mäng väljas ja mängitav juba täna, kuid Switchi versioon tuleb juba sügisel. Samuti tasuta.
Järgmisena võtsid lava Shinji Mikami and Ikumi Nakamura, keda teame, tunneme ja armastame The Evil Within mänguseeriast. Nemad tõid uudise uue ja originaalse mängu kohta nimega “Ghostwire Tokyo“. Nii palju uue mängu kohta siiski ütlesid, et see on vähem survival-horror kui eelnimetatud mängud olid, kuid rohkem paranormaalne ja kriipivalt õudne. Treiler näeb hea välja ning tekitab isu, seega on mida oodata.
Järgmiseks nägime kahte väiksemat uudist – “The Elder Scrolls Online” on endiselt populaarne ning lisab uusi servereid ja kohe kohe on tulemas verivärske DLC nimega “Scalebreaker”. Paar sõna oli ka “Commander Keen” kohta, kuid põhiline rõhk oli ilmumise ajal – juba see suvi.
Minu üks E3 vähem erutavaid elamusi “Wolfenstein: Youngblood” sai uue ja verise treileri. Lisaks Jerk Kustaffsen selgitas uut co-op mängusüsteemi ning tuletas meelde, et mäng ilmub juba selle aasta 26. juulil.
Arkane Studios astus lavale ja tutvustas enda loodavat uut mängu nimega “Deathloop”. Varasemalt tuntud Dishonored loojatena on võtnud mõned sammud tagasi ja läinud aega kui Dishonored oli värske ja uus, eelkõige stiilne videomäng. Uus ja originaalne looming räägib Colti ja Juliana rivaalitsemisest ning esimene pilk mängule läbi treileri on täis selgeid viiteid loojate seosele Dishonored seeriaga. Võimas treiler, võib-olla terve pressika parima, igal juhul lubab palju oodata.
Tundub, et videomängude tulevik on striimimeedias, sest Google Stadia ja Microsofti xCloud teenused said konkurendi juurde – Orion. Tegemist on Bethesda sarnase teenusega, mis lubab natukene teisi asju erinevate nimedega, kuid on sisuliselt siiski sama. Ootan, millal saan ise midagi sellist proovida, sest kuni praeguseni tundub see kõik äärmiselt ebapraktiline.
“DOOM: Eternal” oli E3 põrandal üks populaarseimaid mänge ning seda heal põhjusel. Uus ja värske video, võimalus seda ise proovida ja ilmumise kuupäev 22. november 2019 on täpselt see, mida fännud ootasid. See mäng on stiilist nõretav tapatalg, mis kutsub muusika ja visuaalse deemonite tükeldamise orgiale ning seda kutset on keeruline eirata. Ootan, ootan ja veel korda – ootan.
Betheseda mida suurt peale seda enam näidanud, kuid muude asjade vahel, enne ja peale räägiti üht-teist siiski veel. Bethesda suur boos ja liider ütles, et kogu tiim on usinasti “Elder Scrolls VI” ja “Starfield” projektidega hõivatud. “Rage 2” uuendused ja DLC “Rise of the Ghosts” ning natukene ka Bethesda kvaliteetsed VR sisu esitleti. Mainiti muidugi ka QuakeConi mingi sada korda igaks juhuks.
Nintendo on Nintendo, ehk siis fännidele on lühikene eellindistatud videoklipp, mis on 95% on telefonimängud ja 10+ aastat vanad ununenud teosed, mis leiavad tee Nintendo Switchi peale. Ütlen ausalt – ei hakanud seda isegi vaatama, sest mul oli sellel hetkel ajaga parematki teha. Kahjuks siiski töö on töö, võtsin õhtul asja ette ja vaikselt vaatasin siis kogu asja läbi. Mingeid erilisi üllatusi pole (juba 30+ aastat), kuid fännidele kindlasti üht-teist siiski on.
Asi alustas “Super Smash Bros. Ultimate” DLC kuulutamisega, milleks on Dragon Questi The Hero. Antud karakter tuleb mingil hetkel selle suve jooksul. Järgmine ja suurem video on “Luigi’s Mansion 3” nimeliselt originaalsest loomingust. Uus video näitas rohkem narratiivi, natukene relva ja co-op süsteemi, mis peaks kõiki Switchi mängijaid rõõmustama.
Netflixi loodud “The Dark Crystal Age of Resistance Tactics” sai treileri, mis on segu filmist ja 8-bittisest mängust. Teos ilmub mingi hetk sellel aasta jooksul. “The Legend of Zelda: Links Awakening” sai uue video, kus põhiline fookus oli enda koobaste ehitamine. Selle jaoks tuleb teatud asju korjata ning seda kõike saab teha juba 20. septembril 2019.
Mis edasi? “The Witcher 3: Wild Hunt” tuleb Nintendo Switchi peale. “Fire Emblem: Three Houses” tuleb 26. juuli. Vanad Resident Evili mängud tulevad Switchi peale, “No More Heroes III” tuleb Swithi peale järgmine aasta ja “Astral Chain” tuleb 30. augustil.
“Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order” sai uue video. “Mario and Sonic at the Olympic Games” tuleb uues kuues tagasi ja seda novembris. “Animal Crossing New Horizons” sai video ja ilmumise aja, milleks on järgmine aasta. Liskas väikene üllatus DLC Smashi jaoks Banjo-Kazooie seeriast. Ja kõige suurem uudis on muidugi “Breath of the Wild” hittmängu järg, millel hetkel pole veel nime. Kuna tegemist on Nintendoga, siis narratiiv on sama, gameplay on sama, animatsioon-muusika-võitlus on sama, siis ei teagi mida oodata. Sama asja uues kuues? Ehk saame kusagil 2025 kandis uut infot, sest Nintendo ei ole just kiireim arendaja maailmas.
Sellega on Bethesda ja Nintendo kiirelt üle vaadatud. Selge on see, et ole ise suurem asi Nintendo austaja, sest Switchi point on täiesti mööda läinud. Milleks mängida eelmiseid generatsioone ja mobiilimänge käsikonsoolil? Selgelt eksin, sest Nintendo on äärmiselt populaarne. Kuniks ootame infot järgmise Zelda mängu kohta, vaatame üle ka E3 pressikate väiksemad tegijad – enne kui hakkame mängudest lähemalt kirjutama.