“Call of Duty: Black Ops 3” ja “Fallout 4” jooksevad paremini Playstationi peal

DigitalFoundry on grupp inimesi, kes panevad mängud, konsoolid, tehnika ja erineva riistvara alati testile, et näha, milleks need tegelikult võimelised on. Meeste viimased testid panid proovile kaks selle sügise hittmängu ning kindlasti ka aastamängu kanditaati – “Call of Duty: Black Ops 3” ja “Fallout 4“. Millised on tulemused?

Lahingusse pandi hetke viimase põlvkonna konsoolid – Playstation 4 ja Xbox One. Võrreldi ainult mõõdetavaid näitajaid nagu resolutsioon ja kaadrikiirus (frame rate, frames per second).
Call of Duty: Black Ops 3
Vaheklippides hoiavad mõlemad konsoolid suhteliselt stabiilselt 1080p resolutsiooni, kuid konsoolide loomulik resolutsioon mängimise ajal on 1920×1080 (1080p) Playstation 4 peal ja 1600×900 (900p) Xbox One konsoolil. PS4 konsool momendiks kukub alla 1360×1080 resolutsiooni peale enne kui saavutab 1080p, mistõttu osaliselt on taustaobjektid korraks udused. Xbox One kahjuks ainult mõnel üksikul juhul suudab saavutada 1600×900 resolutsiooni, vaid jääb pigem üldse 1280×900 resolutsioonini suuremas osas mängus. Raskematel momentidel, kus ekraanil on palju tegevust, võib resolutsioon kukkuda isegi 1200×900 peale, mistõttu Xbox One kasutab enamus ajast sisseehitatud resolutsiooni ülesse skaleerijat (upscaler).
Xbox One versioon hoiab konstantset udust väljanägemist ja kui märul lahti läheb, siis kaovad ära paljud detailid ning geomeetrilised ümarused muutuvad kandiliseks. Tegemist on tugeva taandarenguga, kuna eelmisel aastal ilmunud Advanced Warfare püsis sujuval 1360×1080 resolutsiooni peal.
Kaadrisagedusega proovivad mõlemad konsoolid sihtida 60fps peale, kuid mitte kumbi konsool ei suuda seda hoida suurem osa ajast. Vähese aktiivsusega alades hoiavad mõlemad konsoolid sujuvat 58-60fps kiirust, kuid suuremad avatud alad ja rohkem märul jätab mängu jooksma ainult 40-55fps, mis on selle seeria seni suurim kõikumine. Tulemuseks on nuppude veider “kokutamine” ning kohati ei pruugi kõik vajutused korralikult registreerida.
Keskmiselt jookseb PS4 konsool 51fps, Xbox One 49fps kiirusega. Sellest tulenevalt arvutasidDigitalFoundry spetsialistid välja, et ca 15% mänguajast Playstation 4 versioonil on fps madalam kui sihitud 60fps. Sama näitaja Xbox One peal on 18%.
Mängus üks intentsiivsemaid momente (No Man’s Land peatükk), kus toimub suurem tulistamine, suutis PS4 konsool kõikide üllatuseks hoida korralikud 60fps, samal ajal XB1 versioon ei suutnud kuidagi tõusta üle 45fps ning vahel langes isegi nii madalale kui 28fps.
Mõõtmised on tehtud üksikmängu kampaania ajal, mitte mitmikmängus.
DigitalFoundry video:
Fallout 4
Bethesda hittseeria uusim väljalase “Fallout 4” jookseb mõlema konsooli peal 1080p ja suurem osa ajast korralikud 30fps. Siiski toob analüüs välja, et selle konkreetse mänguga on Xbox One peal suur probleem, mis on seotud kiirusega, millega masin saab kõvaketta pealt informatsiooni kätte. See tekitab mängus seisakuid ning momente, kuid fps kukub täiesti nulli, eriti sisenedes uutesse aladesse ja vahel isegi relva vahetades. Näide: prooviti joosta Diamond City väravateni, kus XB1 versioon kukkus 0fps peale, sest ei suutnud koheselt laadida uut infot, samal ajal PS4 versioon hoidis 28-30fps, ilma igasuguse pausita.
Mängu tootja Bethesda soovitas probleemi lahenduseks panna Xbox One konsooli parem kõvaketas, mis pidi selle kiirelt lahendama, peale mida hoiavad mõlemad masinad kindlalt ette antud näitajaid.
DigitalFoundry video:
Allikas: http://www.digitalfoundry.net
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar